Trwa ładowanie...
Przejdź na
Izydor
|

"Nic się nie stało", czyli dlaczego nie piszemy o wszystkim, o czym byśmy chcieli

721
Podziel się

Po premierze kontrowersyjnego dokumentu Sylwestra Latkowskiego jest więcej pytań niż odpowiedzi. Dlaczego nie o wszystkich przeczytacie na Pudelku? Spróbujemy Wam to wyjaśnić.

"Nic się nie stało", czyli dlaczego nie piszemy o wszystkim, o czym byśmy chcieli
(East News, East News)
bDmFlayd

Środowy wieczór może okazać się punktem przełomowym w najnowszej historii polskiego show biznesu. Długo wyczekiwany film Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" jeszcze przed premierą był przez niektórych interpretowany jako dosadna odpowiedź na odnoszące spektakularne sukcesy filmy braci Sekielskich. Ostatecznie jednak dokument, który wyemitowała telewizyjna Jedynka, a który miał obnażyć szokujące kulisy działalności szajki pedofilów i powiązanych z nimi celebrytów, nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

 

Zobacz: "Nic się nie stało". Dziennikarze i internauci sceptycznie o dokumencie Latkowskiego: "Oskarżenia niepodparte dowodami, KOSZMARNIE ZŁY FILM"


 

Dopiero to, co wydarzyło się po emisji filmu, wywołało prawdziwe emocje. W prowadzonej na żywo debacie Latkowski odważnie zaapelował do celebrytów, którzy mają mieć jakąś wiedzę na temat wydarzeń z sopockiego klubu.

 

Przypomnijmy: "Nic się nie stało". Sylwester Latkowski apeluje do Borysa Szyca i innych celebrytów w sprawie Zatoki Sztuki: "Chcę, żebyś powiedział opinii publicznej, CO ROBIŁEŚ"


 

Słowa reżysera rozpętały burzę wśród widzów i internautów, a wywołane do tablicy gwiazdy jak jeden mąż zaprzeczyły oskarżeniom, grożąc Latkowskiemu sądem.

 

"Nic się nie stało". Kuba Wojewódzki odpowiada na oskarżenia Sylwestra Latkowskiego: "Jesteś płatnym MEDIALNYM ZABÓJCĄ. Idę z tobą i z TVP do sądu"


 

"Nic się nie stało". Jarosław Bieniuk w oświadczeniu: "Stanowczo ODCINAM SIĘ od prób łączenia mojej osoby z tzw. sprawą Zatoki Sztuki"


 

"Nic się nie stało". Natalia Siwiec grzmi na Instagramie: "Nie będziemy dawać się terroryzować nieskończonymi pomysłami na temat NASZEJ PRZESZŁOŚCI"


 

Każdy z tych artykułów wywołał ogromne zainteresowanie także wśród Was - czytelników Pudelka. W komentarzach prześcigacie się w obnażaniu "sekretów" celebrytów i wywoływaniu nas do tablicy. Sekcja komentarzy Pudelka to mityczny twór, często żyjący własnym życiem. Chcemy Wam jednak wytłumaczyć, dlaczego tak często to, o czym otwarcie piszecie nam pod artykułami, nie pojawia się w naszych tekstach.

 

Trzy lata temu opublikowaliśmy na Pudelku nasz manifest, w którym zobowiązaliśmy się zawsze rozliczać celebrytów z choroby powszechnie występującej w show biznesie - hipokryzji.

 

Zobacz: Pudelek pozdrawia hejterów, czyli dlaczego nigdy nie przestaniemy pisać o hipokryzji


 

Mimo upływu lat, zmian kadrowych w redakcji i w firmie, której jesteśmy częścią, i stawianym nam przez rzeczywistość wyzwań, pozostajemy wierni tej deklaracji. Zawsze będziemy rozliczać gwiazdy z hipokryzji, kłamstw czy zwyczajnie niemądrych, nieodpowiedzialnych zachowań. Nie boimy się wejść z nimi na wojenną ścieżkę, ale musimy być pewni, że rzeczy, o których piszemy, naprawdę się wydarzyły, a my mamy na to dowody.

 

Sami dobrze wiecie, że raz zasiana plotka potrafi towarzyszyć człowiekowi przez lata. Kładzie się cieniem na jego karierze, relacjach z ludźmi, w końcu także na jego kondycji psychicznej. Nie jesteśmy święci - nam też zdarzało się popełniać takie błędy, sami zresztą chętnie nas z nich rozliczacie. Ale nawet stary Pudel stara się uczyć na swoich błędach - i nie popełniać ich ponownie.

 

Sylwester Latkowski to doświadczony gracz, prawdziwe medialne zwierzę. Dobrze wiedział, że jeśli w swoim filmie umieści oskarżenia przeciwko celebrytom wymienionym z nazwiska, bez twardych dowodów nie wyemituje go żadna telewizja. Wychodzi na to, że premedytacją poczekał więc do programu nadawanego na żywo, by w nim wytoczyć najcięższe działa. Nie zwalnia go to z odpowiedzialności za jego słowa, ale dało mu szansę na powiedzenie tego, na co nie pozwoliliby prawnicy żadnej szanującej się firmy z branży mediów w kraju.

 

Oskarżeni przez Latkowskiego celebryci mają pełne prawo przeciwstawić się takim publicznym atakom. Oficjalnie są niewinni, nikt niczego nie udowodnił im przed sądem. Odwiedziny popularnego klubu nie są przestępstwem, za to sugerowanie, że wiązały się one z dramatem wykorzystywanych nieletnich - już tak.

 

Oburzenie oskarżonych przez Latkowskiego gwiazd nie powinno nikogo dziwić. Dobre imię zdecydowanie łatwiej bowiem zniszczyć, niż je sobie zbudować. Weźmy choćby pod uwagę przypadek Radosława Majdana. Wymieniony przez reżysera "Nic się nie stało" jako jeden z bywalców Zatoki Sztuki mąż Małgorzaty Rozenek zareagował natychmiast, dając nawet Latkowskiemu kredyt zaufania i sugerując, że ten zwyczajnie się pomylił. Prawdopodobieństwo, że było właśnie tak, wcale nie jest małe. Majdan już raz został niesłusznie posądzony o bycie na bakier z prawem. Dopiero po czasie okazało się, że, owszem, chodzi o "piłkarza Radosława M.", ale winny był inny polski futbolista.

 

Przypomnijmy: Autorzy książki "Prostytutki" obnażają kulisy show biznesu! "Wśród klientów był Radosław M., bardzo dobrze znany reprezentant Polski"


 

Pod artykułami o Radosławie od razu zaroiło się od komentarzy osób przekonanych o jego winie. My o nich jednak nie napiszemy - bo Majdanowi nikt niczego nie udowodnił.

 

W podobny sposób podeszliśmy też do sprawy krętej drogi, jaka do ogólnopolskiej popularności doprowadziła Blankę Lipińską. Samozwańcza pisarka-milionerka też pracowała w Zatoce Sztuki, a jej postać przewija się również przez dokument Latkowskiego. Choć jej spektakularny sukces może budzić podejrzliwość, to z dostępnych nam potwierdzonych materiałów nie wynika nic, co udowadniałoby sensacyjne tezy na temat Blanki.

 

Przypomnijmy: Od wizażystki z Puław do najbogatszej pisarki w kraju. Skąd się wzięła w show biznesie Blanka Lipińska i co ją łączy z Zatoką Sztuki?


 

Rozumiemy, że może to być dla Was frustrujące. My też często chcielibyśmy napisać o wielu rzeczach. W końcu żyjemy z i dla plotek. Ale jeśli plotki są tylko tym - powtarzaną przez kogoś bez żadnego poparcia w faktach informacją - my o nich nie napiszemy.

 

Podobnie jest z komentarzami, o których manipulowanie często nas oskarżacie. Musimy Was rozczarować - komentarze znikają, bo na bieżąco analizuje je zewnętrzny zespół moderacji, nie redakcja. Usuwane są komentarze z wulgaryzmami, pomówieniami, czy w jakikolwiek inny sposób naruszające zasady etyki. Bo to na nas spoczywa odpowiedzialność, także prawna, za to, co w nich piszecie.

 

Chcemy dawać Wam powody do śmiechu i chcemy szczerze pisać o tym, co dzieje się w naszym show biznesie. Nie możemy jednak pisać o tym, na co nie mamy dowodów. To także nasze zobowiązanie wobec Was. I mamy nadzieję, że nas zrozumiecie.

bDmFlayf
bDmFlayG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(721)
Xxx
6 miesięcy temu
Niech zgadnę przed przeczytaniem. Bo jesteście opłaceni?
Wierna fanka
6 miesięcy temu
Stary dobry Pudel wraca hahah . Witamy na pokładzie !
123
6 miesięcy temu
Pamietam Pudla kilka lat temu, jak pod artykulami bylo 2000 komentarzy. Teraz jest max. 150 jak Pudel ma dobry humor. A i tak po kilku godzinach polowa z nich zostanie usunieta. Nawet jesli nie sa wulgarne, obrazajace lub hejterskie. I ciagle ci sami celebryci, czyli Rozenek, Lewandowska, Ogorek, Lipinska itp.
bDmFlayH
Taka jedna
6 miesięcy temu
Jakie oskarżenia wobec celebrytów??? Tekst o oskarżeniach to element propagandy, próba odwrócenia kota ogonem!!! Latkowski w swoim dokumencie nikogo o nic nie oskarżył, a jedynie ZAAPELOWAŁ do celebrytów, którzy w tym miejscu bywali - i tak, miał na to dowody, bo pokazał zdjęcia tych osób z imprez w tym miejscu publikowane w internecie - aby wyjawili, co tam się działo, czego byli świadkami i żeby nie zatajali prawdy chroniąc tym samym osoby popełniające przestępstwo.
Gosc
6 miesięcy temu
Celebryci boja się tego właściciela zatoki i milczą bo wiedza żeby mieli przerąbane na bank wiedzieli co się dzieje wiedzieli jaka jest opinia lokalu a Szyc i Bienuk przecierz razem z nim Turkiem pływali
Najnowsze komentarze (721)
Goo
6 miesięcy temu
Zewnętrzna moderacja? U Pana Tarczyńskiego, znaczy się? PiSowski portal, tfu!
Anonim
6 miesięcy temu
Można by było to powiązać że sprawą Iwony Wieczorek która 10 lat temu zaginęła wracając z tego klubu.
Tomeq
6 miesięcy temu
Aha, czyli jak pisaliście o rzekomej śmierci Anny Przybylskiej na ponad miesiąc przed faktyczną śmiercią to było poparte dowodami? Żenada 2014-ego
Artur
6 miesięcy temu
Nie piszecie bo bronicie patocelebrytów z których żyjecie! Proste hipokryci!
fchbv
6 miesięcy temu
Piszecie o niewinności Radosława Majdana?!? Tego który: kilka lat temu brał udział w libacji alkoholowej w Mielnie wraz z Tomaszem Iwanem i Piotrem Świerczewskim (innymi reprezentantami Polski) zakończonej napaścią na Policjantów, tego Radosława który w poznańskim hotelu Sheraton pobił na korytarzu swoja wtedy żonę Dodę, tego którego wspomniana D.Rabczewska przyłapywała na schadzkach z prostytutkami, o kolesiu zamieszanym w sprzedawanie meczy itd..... faktycznie KRYSZTAŁOWY przykład cnót ;-(
koko
6 miesięcy temu
Jasne, że rozumiemy. Dzięki Pudel!
Gośc
6 miesięcy temu
o bujnym życiorysie Pani Natalii Siwiec też sporo krążyło niezbyt pochlebnych opinii
ZIom
6 miesięcy temu
To skąd te wszystkie przegrane procesy?
bDmFlayz
kkh
6 miesięcy temu
heh... myślałąm ze jednkak Pudel się nie da, a jednak ;)
Lila
6 miesięcy temu
Ale przecież wy żyjecie z plotek i bardzo często piszecie nieprawdę i pomówienia 😁 przyznajcie się ile macie procesów w sądach i ile spraw przegranych wlasniez tego powodu 😁
Qwfpg
6 miesięcy temu
I dlatego, że tak rzetelnie sprawdzacie swoje informacje i piszecie tylko prawdę, regularnie przepraszacie różne osoby za napisanie o nich nieprawdy... Nie znoszę hipokryzji
gość
6 miesięcy temu
wojewódzki i szyc po pijanemu i mocniejszych środkach zawsze sprawdzali płeć i dowód osobisty
Monia
6 miesięcy temu
Wojewódzki powiedział w programie, że lubi młode, a " jego żona jeszcze się nie urodziła.." trzeba coś dodawać?!
D.R.
6 miesięcy temu
Byłem w zatoce sztuki. Nie dało się nie widzieć. Tyle w temacie...
...
Następna strona
bDmFlazb