Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Polki protestują, a TVP "żartuje" ze stosowania wobec kobiet ŚREDNIOWIECZNYCH TORTUR

185
Podziel się

"Kto wie, czy podobnych zasad nie byłoby warto wprowadzić w życiu publicznym obecnie" - zastanawiali się twórcy katolickiego programu "Ekspres Rodzinny". Uśmialiście się?

Polki protestują, a TVP "żartuje" ze stosowania wobec kobiet ŚREDNIOWIECZNYCH TORTUR
TVP żartuje z torturowania kobiet (fot. Facebook, fot. East News)
bEpGjZEB

Jeżeli ktoś jeszcze łudził się, że dwa miliardy złotych przeznaczone przez decyzję Sejmu na dofinansowanie Telewizji Polskiej przyczynią się do większego profesjonalizmu przygotowywanych przez stację materiałów, to najpewniej w tym momencie przestanie mieć co do tego jakiekolwiek wątpliwości.

Trudno się dziwić, że TVP, w której pieczę ponownie sprawuje namaszczony przez Jarosława Kaczyńskiego Jacek Kurski, robi, co może, aby zataić przed swymi nieświadomymi widzami prawdziwą skalę przetaczających się przez Polskę protestów. Jednak fakt, że dziennikarze stacji pozwalają sobie w obliczu tak poważnego kryzysu na niewybredne żarty pod adresem manifestantów, wywołał w sieci prawdziwe oburzenie.

bEpGjZED
Zobacz także: Maria Sadowska stanęła w obronie Polek. Zaśpiewała na strajku

Internauci zauważyli, że w sobotnim wydaniu Rodzinnego ekspresu emitowanego na antenie TVP2 dziennikarze "dowcipnie" sugerują, że być może powinno się przywrócić stosowanie na kobietach kar cielesnych rodem ze średniowiecza.

Ciekawostką są liczne zakazy i nakazy, jakimi obwarowane było życie starego Helu. Tak przynajmniej wynika z zachowanego do dziś zbioru praw zwanego wilkierzem. (…) Nierząd obłożony był karą grzywny, a, co szczególnie ciekawe, surowe kary groziły też kobietom za wszczęcie kłótni na forum publicznym. Winowajczynie musiały się liczyć z tym, że będą musiały odbyć spacer wokół rynku z przywiązanym do szyi kamieniem. Kto wie, czy podobnych zasad nie byłoby warto wprowadzić w życiu publicznym obecnie? - słyszymy na wyprodukowanym za pieniądze podatników materiale.

bEpGjZEJ

Żeby było jeszcze "zabawniej", kamera pokazywała w tym czasie wylegujące się na wodzie ptaki. Wątpliwe, że był to przypadkowy obrazek, mowa tu bowiem o łabędziach niemych, a nie jest żadną tajemnicą, że jedyną rzeczą, która byłaby w stanie uszczęśliwić teraz opętaną żądzą władzy prawicę, jest milczenie kobiet.

Ekspres Rodzinny prowadzony przez niejakiego Rafała Patyrę jest regularnie emitowany w godzinach południowych. Ma ponoć na celu promowanie chrześcijańskiego stylu życia na przykładzie wybranych rodzin. Niemal co tydzień gośćmi programu są duchowni, a na facebookowym profilu show możemy uświadczyć grafik zachęcających do poświęcania całego swojego wolnego czasu różańcowi.

Odcinek o średniowiecznych torturach został już usunięty ze strony internetowej TVP.

bEpGjZEK

Uśmialiście się?

bEpGjZEL
bEpGjZFe
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(185)
Bnn
9 miesięcy temu
Nie jesteśmy zahukanymi cielątkami jak nasze matki i babki. Obecnie jesteśmy dobrze wykształcone, wiemy czego chcemy i nie zgadzamy się na robienie sobie kpin z nas i umniejsza nie nam.
Żałosne
9 miesięcy temu
Żałosne. Przez wieki kobiety były ciemiężone, zniewolone, palone na stosach, topione etc tylko za to że były kobietami i że były słabsze fizycznie. To naprawdę powod do żartów? A te "żarty" dowodzą tylko tego, że jeszcze długa droga przed niektórymi. I że mamy siłę a oni zaczynają się bać. I dobrze!
AKO
9 miesięcy temu
najgłośniej modlą się najwięksi grzesznicy
bEpGjZFf
33333
9 miesięcy temu
Skad nagle takie oburzenie wulgaryzmami? To postanowienie niszczy ludzi, cale rodziny. Wiesz jak wiele powaznie chorych dzieci wychowuje sie bez ojcow? Wiesz, ze takie dzieci nie przestaja byc niepelnosprawne kiedy ukoncza 18 lat? Wiesz, że te kobiety-choć niepełnosprawne tez maja menstruacje? Wyobrazasz sobie swojego meza zmieniajacego pieluche pelna krwii i kału? Myślisz ze potrafilibyscie pozniej normalnie sypiac ze soba? Wiesz o tym, ze czesto te dzieci maja rodzenstwo? Jak myślisz, co musza czuc kiedy rodzice cala uwagę musza poswiecac temu mocno niepelnosprawnemu? Jak myślisz ile wynosi dodatek na takiego doroslego, niepełnosprawnego czlowieka? Myslisz, ze kiedy mama tego dziecka porzuca prace(zajmowanie sie takim dzieckiem i doroslym to praca na caly dzien), to czy z tego dodatku jest w stanie wyzywic siebie i dziecko? Wszystko w rekach taty i trzeba sie modlic, zeby nie strzelilo mu do glowy odejście do innej kobiety, gdzie w rodzinie nie bedzie mial tylu problemow. Jakbyście chocby przez chwile zadali sobie trud zeby porozmiawiac z rodzicami niepełnosprawnych dzieci to moglibyscie się dowiedziec, ze tak naprawde malo kto jest za zakazem aborcji. Jesli wy bylibyscie w stanie dzwignac cos takiego to super, gratuluje. Ja nie bylabym w stanie i nikt nie bedzie mnie do tego zmuszal.
Kasia
9 miesięcy temu
Te 2 mld powinni przeznaczyc na pomoc matkom zajmujacym sie niepelnosprawnymi dziecmi, ile dobrego by to przynioslo! To by byla postawa chrzescijanska! A nie oni chca ludziom mozgi maglowac, zeby tylko sie przy korycie utrzymac. Jestem pewna, ze wiecej kobiet decydowaloby sie wtedy na urodzenie dzieci z ZD!
Najnowsze komentarze (185)
Patriota
9 miesięcy temu
Przepraszam ale to jest kompromitacja zawodu dziennikarza. Rządy PIS się skończą tak jak jego błyskotliwa "kariera". Radzę myśleć o przebranżowieniu bo polskie kroniki filmowe to już przeszłość.
Kobieta
9 miesięcy temu
A ja facetów takich jak ty ,wraz z tymi rządzącymi TVP ,publicznie bym wykastrowała jak psa... uspokoilibyście się
Ada
9 miesięcy temu
Akurat widziałam ten fragment. Szczerze? Szczęka mi opadła, że w XXI wieku w telewizji publicznej, która ma pełnić również funkcję edukacyją można powiedzieć coś takiego. Nie wiem, ale to naprawdę przypomina katokalifat. Po prostu nie mogę w to uwierzyć. Że im nie wstyd pracować w tej pseudo telewizji.
Gość
9 miesięcy temu
Tak jak Patyra pasuje do TVP to zaden inny pracownik tam zatrudniony...
Tere
9 miesięcy temu
Telekamere mu ;)))
pytanie
9 miesięcy temu
odnośnie poniższych przepisów o nauczaniu religii w szkołach: "Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. Nr 95, poz. 425 i z 1992 r. Nr 26, poz. 113) zarządza się, co następuje: § 1. 1) w szkołach podstawowych i gimnazjach – NA ŻYCZENIE rodziców (opiekunów prawnych), 2) w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych – NA ŻYCZENIE bądź rodziców (opiekunów prawnych), bądź samych uczniów; po osiągnięciu pełnoletności o pobieraniu religii i etyki decydują sami uczniowie. 2. Życzenie, o którym mowa w ust. 1, jest wyrażane w formie PISEMNEGO OŚWIADCZENIA. Oświadczenie nie musi być ponawiane w kolejnym roku szkolnym, może jednak zostać zmienione." czy od was szkoła brała takie oświadczenia? bo mnie nigdy nikt o zdanie nie pytał tylko dziecko "z marszu" szło na religię. w związku z tym czy wymaganie od mojego dziecka uczestnictwa na lekcjach religii i wystawianie ocen z tego przedmiotu na świadectwie jest bezprawne?
Tom
9 miesięcy temu
Legalna aborcja do 12tc to jest norma w cywilizowanych krajach! I nikt nie robi takich histerii, tylko że u nas jest katotaliban.
jaik
9 miesięcy temu
Właśnie dlatego strajkuję. Z każdej strony pogarda dla kobiet. Te teksty Korwina- Mikke, Bosaka, Czarnka i wielu, wielu innych. Mam tego dość.
bEpGjZEX
jaki
9 miesięcy temu
To nie jest zabawne, do dzisiaj miliony kobiet jest zabijana w wyniku tzw. zabójstw honorowych, są kraje, gdzie kobiety polewane są kwasem, podpalane, obrzezane.
Ania
9 miesięcy temu
Jestem położna z 30 letnim stażem Sprawa aborcji może być rozwiązana w bardzo prosty sposób należy pana Kaczyńskiego i jego zwolenników wsiąść praktyki i żeby zobaczyli i uczestniczyli w kilku porodach dzieci rodzących się tak zdeformowanych że nawet przeszkolony personel nie może dać sobie rady z takim widokiem niech zobaczą rozpacz tych matek a potem praktyka miesięczna w ośrodku w którym te dzieci są umieszczane niech się nimi przez miesiąc opiekują Gwarantuję że diametralnie zmienia zdanie ale też gwarantuje ten obraz zostanie im ago końca życia
Ania
9 miesięcy temu
Jestem położna z 30 letnim stażem Sprawa aborcji może być rozwiązana w bardzo prosty sposób należy pana Kaczyńskiego i jego zwolenników wsiąść praktyki i żeby zobaczyli i uczestniczyli w kilku porodach dzieci rodzących się tak zdeformowanych że nawet przeszkolony personel nie może dać sobie rady z takim widokiem niech zobaczą rozpacz tych matek a potem praktyka miesięczna w ośrodku w którym te dzieci są umieszczane niech się nimi przez miesiąc opiekują Gwarantuję że diametralnie zmienia zdanie ale też gwarantuje ten obraz zostanie im ago końca życia
widz
9 miesięcy temu
ich widzowie=elektorat pis czyli ludzie 75+, nie rozumieją o czym mowa w hicie dnia pt. wiadomości!!! nikt myślący nie ogląda telewizji propagandowej
malec
9 miesięcy temu
czy ten z mikrofonem ma żonę????????????? i co ona na to????????????
STOP LEWICA
9 miesięcy temu
TAK OBALCIE TEN RZĄD, A BĘDZIECIE MIEĆ DRUGĄ FRANCJĘ! CHCECIE, ABY ISLAMIŚCI PODRZYNALI WAM GARDŁA? BO JA I PONAD POŁOWA MIESZKAŃCÓW POLSKI NIE!!! JAK WAM SIĘ POLSKA NIE PODOBA TO EMIGRUJCIE NA ZACHÓD! NIE BĘDZIECIE NAM NARZUCAĆ SWOICH LEWACKICH POGLĄDÓW! WARA OD KOŚCIOŁÓW I POMNIKÓW!!!
...
Następna strona
bEpGjZFz