Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|

Kaczyński wystąpił ze znakiem Polski Walczącej. Powstańcy: "Nie ma do tego ŻADNEGO prawa"

202
Podziel się

"Wykorzystywanie tego znaku w takiej sytuacji jest dla nas niedopuszczalne" - zakomunikowały uczestniczki Powstania Warszawskiego.

Kaczyński wystąpił ze znakiem Polski Walczącej. Powstańcy: "Nie ma do tego ŻADNEGO prawa"
Powstańcy protestują przeciwko wykorzystywaniu Polski Walczącej (East News, Facebook)
bDJVyKlN

Odkąd w Polsce trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, opinia publiczna czekała na reakcję Jarosława Kaczyńskiego. To między innymi pod domem prezesa PiS od kilku dni trwają głośne i tłumne manifestacje. Kaczyński przemówił we wtorek po południu. Prawo i Sprawiedliwość opublikowała nagranie z prezesem, na którym polityk oznajmia, że protesty "to atak, który ma zniszczyć Polskę", a kobiety walczące o swoje prawa są chyba przez kogoś szkolone, bo wszystko wygląda na "elementy przygotowania". Wezwał też do obrony kościołów: Jarosław Kaczyński zabiera głos w sprawie strajków kobiet: "To atak, który ma ZNISZCZYĆ POLSKĘ"

Zobacz także: Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. protestów kobiet. Marta Lempart mu ostro odpowiada
bDJVyKlP

Oświadczenie prezesa PiS odbiło się szerokim echem i stało się źródłem ostrych komentarzy. Nie zabrakło porównań Kaczyńskiego do... Wojciecha Jaruzelskiego wprowadzającego stan wojenny. Uwadze nie umknął także drobny, ale bardzo istotny szczegół z przemówienia Kaczyńskiego (rocznik '49): polityk miał w klapie marynarki wpięty znaczek Polski Walczącej, symbolu Powstania Warszawskiego.

Uczestniczki Powstania, w tym między innymi Krystyna Zachwatowicz, wdowa po Andrzeju Wajdzie, wydały oświadczenie, w którym ostro protestują przeciwko takiemu wykorzystaniu symbolu walki o wolność: Jesteśmy głęboko oburzone faktem, że Jarosław Kaczyński ośmielił się wystąpić przeciwko tak słusznie demonstrującym młodym Polkom i Polakom, mając przypięty znaczek POLSKI WALCZĄCEJ. Nie ma do tego znaku żadnego prawa. Wykorzystywanie tego znaku w takiej sytuacji jest dla nas niedopuszczalne - czytamy.

Przypomnijmy, że środowiska powstańcze podobnie krytycznie wypowiadały się w czerwcu tego roku, po oburzających słowach Andrzeja Dudy o tym, że "LGBT to nie ludzie, to ideologia". Nie będziemy obojętni wobec dehumanizacji mniejszości, przypominającej najgorsze czasy, w których mieliśmy okazję żyć. Uważamy, że mamy obowiązek zabrać głos w obronie ludzi słabszych - zakomunikowano wówczas.

bDJVyKlV
bDJVyKlW
bDJVyKmq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(202)
niknik
4 miesiące temu
Polska Walcząca jest po stronie kobiet!
888
4 miesiące temu
Temu śmiesznemu człowieczkowi wydaje się, że ma prawo do wszystkiego. Chyba kobiety go trochę uświadomiły.
Dodo
4 miesiące temu
Jak jesteś ‚sympatykiem powstania’ to nie możesz być za prześladowaniem kobiet, skazywania na cierpienie, wykluczenia ludzi lgbt, antysemitą, rasistą, człowiekiem traktującym osoby z zaburzeniami psychicznymi jako gorsze. To się wyklucza. Nie możesz uważać obozów koncentracyjnych za coś, co nigdy nie powinno się wydarzyć, też nie możesz mieć wyżej wymienionych poglądów. To się wyklucza. Mając którykolwiek z tych poglądów, jest Ci bliżej do nazistów, niż walczących przeciwko nim.
bDJVyKmr
Ciekawe
4 miesiące temu
A ja się pytam dlaczego Kaczynski przemawia w Sejmie bez maseczki podczas gdy inni posłowie byli usuwani z mównicy oraz wyłączano im mikrofon za brak maseczki?
I😞🤮
4 miesiące temu
Ten człowiek niszczy Polskę 🤢Jest chory🤮Nie mogę zrozumieć jego fenonenu😯😯😯😯😮🤭
Lilo
4 miesiące temu
Jeszcze parę lat ich rządzenia i okaże się że walczył w powstaniu.
Lenja
4 miesiące temu
To jest profanacja tak ważnego dla Polaków symbolu. Wstyd, wstyd, wstyd.
Gabi
4 miesiące temu
Ten to niech najlepiej powstanie i wyjdzie na dobre z polityki
lewy
4 miesiące temu
super bezczelnosc,zeby zawlaszczac sobie symbol sprawy z ktora on nie ma nic wspolnego i to jeszcze w momencie gdy polskie kobiety walcza o swoje prawa.
...
4 miesiące temu
Tak kończą incele. 🤷‍♀️
Dobregodnia
4 miesiące temu
Tego człowieka należy się bać. On nie zna granic. Koszmar.
Zzzz
4 miesiące temu
Chłop taki zapracowany, że paznokci nie ma kiedy spilowac!!!
Asior
4 miesiące temu
Polska Walcząca to my kobiety! Wara Ci od tego symbolu wolności i niekończącego się oporu Polek i Polaków wobec okupanta. Ten znak to świętość, symbolizuje walkę o wolność, ty nie możesz go nosić, ponieważ chcesz nam ją zabrać.
bDJVyKmj
Gosc
4 miesiące temu
1 człowiek sieje tyle zła... Musi być bardzo skrzywdzony przez los, skoro lubi tak znecac się nad innymi... Szkoda, że inne barany mu klaszcza i godzą się na to wszystko....wstyd, hańba !
...
Następna strona
bDJVyKmL