Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Rodzice zamordowanej Małgosi nie wierzą w niewinność Tomasza Komendy: "WON!"

280
Podziel się

Podczas ostatniej rozprawy rodzice brutalnie zamordowanej Małgosi pojawili się w sądzie uzbrojeni w drewniane transparenty i otwarcie manifestowali swoje niezadowolenie z przebiegu procesu. Komenda grozi im pozwem.

Rodzice zamordowanej Małgosi nie wierzą w niewinność Tomasza Komendy: "WON!"
Rodzice zamordowanej Małgosi nie wierzą w niewinność Tomasza Komendy (East News)
bDeLGTkR

W ostatnim czasie Tomasz Komenda znów regularnie jest bohaterem medialnych nagłówków. Mężczyzna w wieku 23 lat został niesłusznie oskarżony o gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty K. i skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Po latach wyszło na jaw, że w toku śledztwa dopuszczono się wielu zaniedbań, a wszelkie dowody wskazują za to, że Komenda został uznany za winnego bezpodstawnie i pełnił jedynie rolę kozła ofiarnego.

W 2018 roku Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasz Komendę. Od tamtej pory mężczyzna niestrudzenie walczy o sprawiedliwość oraz finansowe zadośćuczynienie za stracone lata. 41-latek próbuje również ułożyć sobie życie na nowo - niedawno podczas uroczystej premiery filmu opowiadającego jego szokującą historię oświadczył się ciężarnej ukochanej.

bDeLGTkT

W tym tygodniu we wrocławskim sądzie zakończył się proces Ireneusza M. oraz Norberta B. - oskarżonych w sprawie zabójstwa Małgorzaty K. We wtorek mężczyźni oraz ich pełnomocnicy wygłosili mowy końcowe. Podczas rozprawy byli również obecni rodzice nieżyjącej dziewczyny, którzy postanowili otwarcie zamanifestować swoje niezadowolenie z uniewinnienia Tomasza Komendy.

Państwo K. pojawili się w sądzie uzbrojeni w drewniane transparenty, na które przelali swoje rozgoryczenie.

Nowonarodzony Tomasz Komenda, TVN, redaktor Głuszak, mecenas Ćwiąkalski - WON - brzmiał jeden z napisów.

bDeLGTkZ

Sąd ostateczny i definitywny.To Małgosia zgwałciła i zamordowała aktora Tomasza Komendę. Oskarżeni Basiura i M., i inni oszuści do zamknięcia w sejfie. Wszyscy Polacy to wielka... - można było przeczytać na kolejnej z tablic.

Podczas rozprawy rodzice Małgosi kilkakrotnie podkreślali swoje przekonanie o winie Tomasza Komendy. Jak donosi Wirtualna Polska, kiedy jeden z adwokatów oskarżonych wspomniał, że w zbrodnię były zamieszane trzy osoby, para miała głośno wykrzyczeć nazwisko uniewinnionego po 18 latach spędzonych w celi mężczyzny.

Matka zamordowanej dziewczyny przyznała, że z pełnym przekonaniem wierzy dowodom, na podstawie których Komenda trafił za kratki - w tym m.in. odciskowi szczęki, który przed laty został uznany za należący właśnie do mężczyzny. Dziś biegli twierdzą jednak, że w rzeczywistości odcisk mógł równie dobrze należeć do osoby o podobnym zgryzie.

bDeLGTla

Rodzice zamordowanej otwarcie potępili także film Jana Holoubka 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy.

To hańba dla wymiaru sprawiedliwości (...) Film o tobie bez dziewczyny zgwałconej przez ciebie jest nic nie wart, prosiliśmy, dajcie dziecku spokojnie leżeć w grobie - mówił na sali ojciec Małgosi.

W sobotę Tomasz Komenda i jego narzeczona gościli w Dzień Dobry TVN. Podczas rozmowy oczekujący narodzin potomka Tomek postanowił odnieść się do oskarżeń rodziców Małgosi, które już wcześniej kierowane byłe pod jego adresem.

Chciałbym się zwrócić do ojca ofiary, że jeżeli jeszcze raz będzie mnie oczerniał i mówił, że to ja jestem prawdziwym sprawcą, który skrzywdził ich córkę, to spotkamy się na drodze sądowej. Ostrzegam po raz ostatni, że jeszcze raz zobaczę jakieś wpisy. Bardzo panu współczuję, ale to nie ja skrzywdziłem pana córkę - podkreślał.

bDeLGTlb

Myślicie, że spór Komendy z rodzicami zamordowanej Małgorzaty faktycznie zakończy się na drodze sądowej?

bDeLGTlc
bDeLGTlu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(280)
Vhi
miesiąc temu
Szkoda jest nie tylko Tomasza ale również rodziców tej biednej dziewczyny. Oni córkę stracili! Ktoś zabił ich dziecko!
Lili
miesiąc temu
Pudel, odpuść w końcu i przestań szczuć. Dwie tutaj przedstawione strony to poranieni ludzie, którzy próbują jakoś odnaleźć się w życiu. Daj im spokój. Zajmij się ciążą Rozenek albo tańcem Wieniawy, czyli tematami, dla których powstał ten portal. Wiadomo, że sprawa Tomka Komendy nabije Ci ilość wyświetleń, ale pieniędze to naprawdę nie wszystko.
Azs
miesiąc temu
Nikt nie wie kto mówi prawdę ...
bDeLGTlv
Vbj
miesiąc temu
Nie wiem co o nim myśleć
Ola
miesiąc temu
To dziecko zostało brutalnie zgwałcone i zamordowane !! To dziecko całe we krwi ktoś pozostawił na mrozie aż zamarzło na smierć ... nikt nie powinien spac spokojnie jeśli sie do tego przyczynił w jakikolwiek sposób !!!!!
Najnowsze komentarze (280)
Adam
3 tyg. temu
Ja bym na jego miejscu po otrzymaniu należnego odszkodowania wyjechałbym daleko i osiadł gdzieś za granicą, tam miałby spokój
Marzena
4 tyg. temu
prosiliśmy, dajcie dziecku spokojnie leżeć w grobie - mówił na sali ojciec Małgosi... Ojcze Małgosi, dajcie Komendzie spokojnie żyć na wolności
ddm
miesiąc temu
Mój tato mnie wychował tak; jeśli ktoś mi coś np. ukradł, a nie mam 100% pewności że to właśnie ta osoba , to nie mam prawa oskarżać...w ten sposób można kogoś naprawdę skrzywdzić
dora
miesiąc temu
zazdroszcza mu kasy bo sami nic nie dostana za swoje cierpienie ale takie zycie nikomu tu nie zazdroszcze a zwlaszcza tomkowi za to co przeszedl
Mimi
miesiąc temu
Nie dziwię mu się że chce ich pozwać. Tyle lat w piekle i teraz gdy powinien już żyć w spokoju i chociaż starać się zapomnieć to znowu musi to przeżywać. Z drugiej strony rodzice mają prawo do frustracji. W końcu stracili dziecko w niewyobrażalnie makabryczny sposob i chcą sprawiedliwości. Niechaj prawdziwy sprawca nie zaśnie spokojnie już żadnej nocy
ada
miesiąc temu
Kto zabił, wie tylko sprawca i ofiara, która już niestety nic nam nie powie. A czy to był Komenda czy nie, tego się już raczej nie dowiemy.
Fifi
miesiąc temu
Przesiedzial w wiezieniu 18 lat, slusznie lub nie....ale 18 lat w zamknieciu ma jednak za soba ,mniej dostaja teraz winni ,pijani,nacpani kierowcy, ktorzy " za jednym zamachem" potrafia zabic 5 osob. Rozumiem tych rodzicow,to niewyobrazalny bol stracic dziecko i jeszcze w ten sposob,ale gdyby przesiedzial cale 25 lat to by zmienilo Ich podejscie do tego czlowieka? smiem twierdzic,ze nie, czy chodzi Im o pieniadze ktore moze dostac? To straszne co sie stalo,ale rodzice tej dziewczynki powinni juz wybaczyc ,powinni to zrobic przede wszystkim dla siebie by zaznac spokoju,nie ma nic bardziej destruktywnego od noszenia w sobie nienawisci.....
gosc
miesiąc temu
celebryta
bDeLGTln
stan
miesiąc temu
Przestań pudel o nim pisać ...bleeee
...
miesiąc temu
Rodzice są winni braku wychowania, niedopilnowania i śmierci 15-letniej Małgosi, którzy bezczelnie próbują zohydzić niewinnego Tomasza Komendy, którego wówczas nie było w czasie i miejscu śmierci Małgosi.
Irena
miesiąc temu
Uważam, że lepiej wypuścić winnego, niż zamknąć niewinnego... i to na wiele lat. Nie dziwmy się, że p. Komenda tak wygląda, sporo w więzieniu przeszedł, np. pobicia, gwałty, upokorzenia.. kto by to wytrzymał? Z czego ma się cieszyć... że ktoś zmarnował mu najpiękniejsze lata Jego życia? Życzę Mu, aby zdołał o tym wszystkimzapomnieć i był szczęśliwy z rodziną i dzieckiem.
Ell
miesiąc temu
Nie wiem dlaczego,ale ja też jakoś nie wierzę w jego niewinność..
Karolin
miesiąc temu
Może rozwinę swój komentarz, bo napisałam krótko. Minęło wiele lat. Podejrzenie na Tomasza Komendę rzuciła z tego co pamietam sąsiadka. Mieli oglądać na imieninach czy na tego typu uroczystości rodzinnej magazyn 997 lub Telewizyjne Biuro Śledcze. Dokładnie Wam nie powiem bo chyba w obu tych programach była inscenizacja tej zbrodni. Ale wydaje mi się ze było to 997. Pokazali portret pamięciowy gwałciciela i sąsiadka Tomasza miala powiedzieć ze to może być Tomek. Od tego się wszystko zaczęło i sprawa poszła lawinowo. Tomasza zamknęli, dziewczyna zniknęła. Przypadek?
maggi
miesiąc temu
Nie wierze mu. zle mu z oczu patrzy
...
Następna strona
bDeLGTlP