Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

Rozczarowana Kaja Godek nerwowo reaguje na prezydencką propozycję ustawy ws. aborcji: "HAŃBA, Panie Prezydencie!"

320
Podziel się

Przywódczyni ruchu pro-life jest oburzona próbami zakończenia sporu wokół decyzji Trybunału sprzed tygodnia.

Rozczarowana Kaja Godek nerwowo reaguje na prezydencką propozycję ustawy ws. aborcji: "HAŃBA, Panie Prezydencie!"
Kaja Godek jest oburzona propozycją ustawy ws. aborcji autorstwa Andrzeja Dudy (East News, ONS)
bDpmYmGJ

Po tygodniu marszów i ulicznych protestów wywołanych orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, rządzący postanowili przemówić w sprawie, która zdominowała życie publiczne w kraju i zjednoczyła ogromne rzesze ludzi mających dość bycia "przedmiotami ustaw".

Jako pierwsza przemówiła córka prezydenta, która kilka miesięcy temu została doradcą społecznym w kancelarii głowy państwa. Zastrzegając, że jest to jej prywatne zdanie, Kinga Duda zapewniła, że choć sama nie poddałaby się aborcji, uważa, że w skrajnych przypadkach, takich jak ciężkie wady płodu, kobietom należy pozostawić możliwość wyboru.

bDpmYmGL

W podobnym tonie wypowiedziała się matka Kingi. Pierwsza dama, której milczenie stało się już tematem memów, w końcu zabrała głos w sprawie dotyczącej Polek. Stwierdziła, że ma wątpliwości w kwestii narzucania kobietom decyzji o urodzeniu dziecka z ciężkimi wadami rozwojowymi.

Kolejnym krokiem w łagodzeniu konfliktu było oświadczenie Dudy, który zapowiedział, że z pomocą ekspertów chce przygotować nową ustawę, która doprecyzowałaby okoliczności dozwolonej aborcji. W ustawie tej miałaby się znaleźć lista chorób i wad letalnych, które pozwalałyby na usunięcie ciąży (co ważne, aborcja nie byłaby dozwolona w przypadku zespołu Downa u dziecka).

Propozycja Andrzeja Dudy przez wiele osób została uznana za interesującą i obiecującą. Nie wszyscy jedna są pod jej wrażeniem. Liderka ruchu pro-life, Kaja Godek, nie szczędzi ostrych słów pod adresem głowy państwa.

bDpmYmGR
Zobacz także: Marta Lempart w rozmowie z WP: "boimy się". "Ale strach nas nie sparaliżuje"

Prezydent, który przysięgał, że będzie bronił Konstytucji, właśnie zapowiedział złożenie ustawy, która ma obalić wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Eugenika to eugenika, niezależnie od tego, czy dziecko cierpi na wadę lekką czy ciężką.

bDpmYmGS

Hańba, Panie Prezydencie! - pisze na swoim Facebooku Kaja Godek, która decyzję TK przyjęła z entuzjazmem i zapowiedziała, że kwestią czasu jest zniesienie możliwości usuwania ciąży, będącej wynikiem gwałtu.

Zaskoczyła Was?

bDpmYmGT
bDpmYmHm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(320)
Alusia
miesiąc temu
KAJA GODEK JEST GORSZA OD FILMOW PATRYKA VEGI
ustawka
miesiąc temu
O co jej chodzi?Kobiety mają rodzić dzieci z zespołem Downa,tak jak ona urodziła i nie daje rady psychicznie i fizycznie,dlaczego inne mają miec lepiej?
Kajak
miesiąc temu
Dobór zdjęć 10/10😄
bDpmYmHn
KOKO
miesiąc temu
sie pytam GDZIE MA MASECZKĘ???
dee
miesiąc temu
Kaja, jedno slowo: karma
Najnowsze komentarze (320)
Zawistalusta
miesiąc temu
Mysle że ta Pani robi to z zawiści
AaAaAa
miesiąc temu
Ta pani nie rozumie słów, których używa...
Banał
miesiąc temu
Najlepiej jakby te wszystkie dzieci z wadami oddać pani Kai Godek pod opiekę wtedy może zmieniła by zdanie na temat tego co robi
Ania
miesiąc temu
Czy to tylko mi sie wydaje ze Godek jest w ciazy??? To pierwsze zdj z ręką w gorze. .
Filomena89
miesiąc temu
Kto się zajmuje jej chorym dzieckiem?Ja mam zdrowe i nie mam tyle czasu co ona.Mojemu dziecku by było wstyd za taką matkę.
Kaja
miesiąc temu
Zdjęcie przedostatnie: uuu, tak mi dobrze , tak mi rób
Klara
miesiąc temu
Pozwólmy tej kobiecinie z kompleksami emigrować gdzie chce np do Iranu...
jagna
miesiąc temu
kazdy normalnie myslacy czlowiek, wybierajac wladze musial zdawac sobie sprawe, ze oprocz 500+ dostanie inny prezent , zakaz aborcji ! macie to na wlasne zyczenie!
bDpmYmHf
jagna
miesiąc temu
sprawy zaszly tak daleko, ze najmniesze zaostrzenie prawa aborcyjnego doprowadzi mlodziez do jeszcze wiekszej wscieklosci ! od mocnych slow beda wiedly uszy !
MGM
miesiąc temu
Niech idzie pracować do hospicjum gdzie przebywają dzieci ze strasznymi chorobami genetycznymi poświecie całe swoje życie jak jest taka mądra .
Smutna
miesiąc temu
Dajcie spokój z ta z kabaretu Ani mru mru Agata te miny dla dzieci przed snem 😁
Maria
miesiąc temu
Jako katoliczka jestem zdruzgotana tym co się dzieje ... Pani Kaja chyba nigdy nie rozumiała na czym polega życie i wiara w Boga... Bóg nie nakazuje by kobieta była męczennicą ... Bóg dał nam rozum i wolną wolę ! Bóg dał nam naukę i medycynę ... Każdy przypadek jest skrajnie różny i owszem zgadzam się że nie należy usuwać płodów. Ale dotychczas obowiązujące prawo było dla dobra matek i dzieci - tych dzieci dla których życie byłoby gorsze od śmierci ! Pani Godek nie bierze pod uwagę że matka chcąc oszczędzić dziecku wegetacji i męki niesie krzyż podjętych decyzji przez całe życie ... Ale ma do tego prawo ! Żyjemy w cywilizowanym kraju ... Kraju mimo wszystko wielo religijnym i tolerancyjnym. Pani Godek niech lepiej już nic nie mówi - pokazuje swój brak wiedzy i poziom ( krytyczny ) ! Skandal !
Pytam
miesiąc temu
Czy ta Kaja Godek jest w ciąży??? Pytam bo niepokoi mnie to podrzucanie jej .....
....
miesiąc temu
Skoro w komentarzach mamy nie ranić innych że względu na hejt to pani Godek sama powinna odejść i się juz nie odzywać
...
Następna strona
bDpmYmHH