Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|

Andrzej Duda przygotował ustawę w sprawie aborcji!

465
Podziel się

Kancelaria Prezydenta liczy, że uspokoi to protestujących...

Andrzej Duda przygotował ustawę w sprawie aborcji!
Andrzej Duda (East News)
bDpnvMQB

Jak podaje RMF FM, Andrzej Duda przygotował ustawę ws. aborcji. Prezydent, posiadający wszak inicjatywę ustawodawczą, chce w ten sposób złagodzić nastroje panujące po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 22 października. Według informatorów rozgłośni, Andrzej Duda chce doprecyzować przepisy i zaproponować listę chorób, w przypadku zaistnienia których kobieta mogłaby dokonać aborcji. Jak wynika z informacji, zespół Downa (którego wystąpienie jest obecnie przyczyną dokonywania aborcji w większości przypadków) nie znalazłby się na tej liście.

Propozycje prezydenta mają jeden cel - zawężenie interpretacji wyroku Trybunału Konstytucyjnegoczytamy na stronie RMF. Według informacji dziennikarza RMF FM, aborcja nie będzie dozwolona w przypadku zespołu Downa u dziecka, ale projekt ma zawierać szczegółową listę chorób i wad letalnych, kiedy aborcja będzie dopuszczalna.

bDpnvMQD
Zobacz także: Aborcja w Polsce. Wyborcy PiS nie chcą zmian. Michał Dworczyk o sondażu IBRiS dla WP

Andrzej Duda chce uspokoić nastroje protestujących od tygodnia Polaków i uważa, że sprecyzowanie chorób wykrytych u płodu pomoże w jednoznacznej interpretacji "kompromisu aborcyjnego". RMF twierdzi także, że prezydent chciał, by taka inicjatywa wyszła od posłów, co doradzała mu także Kinga Duda, doradczyni społeczna, a prywatnie córka, która zabrała głos w sprawie protestów. Niestety, podobno "w partii rządzącej" nie wszyscy zgadzają się co do tego, jak wyjść z kryzysu i załagodzić protesty.

bDpnvMQJ

"W partii rządzącej nie ma jednak jednomyślności w sprawie wyjścia z kryzysu" - relacjonował nasz dziennikarz - Większość jednak wie, że bez zmiany prawa emocje społeczne nie opadną. Jednak jest też grupa, która sprzeciwia się jakiemukolwiek zawężaniu interpretacji wyroku Trybunału - podaje RMF FM.

Przypomnijmy, że Andrzej Duda po kilku dniach od wydania orzeczenia TK zdecydował się je skomentować. Stwierdził wówczas, że dość asekuracyjnie, że kobieta dowiadująca się o śmiertelnie chorym dziecku jest "w traumatycznej sytuacji": Andrzej Duda PRZERYWA MILCZENIE: "Rozumiem kobiety, które protestują, choć jestem PRZECIWNIKIEM aborcji eugenicznej"

Na piątek zaplanowane są kolejne demonstracje, które mogą być jeszcze bardziej dotkliwe niż dotychczas: strajkujący namawiają bowiem do przyjazdu do Warszawy, by zablokować miasto.

bDpnvMQK
bDpnvMRe
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(465)
mika
miesiąc temu
Moim zdaniem to było zaplanowane działanie ... chyba od początku taki był zamiar
Basia
miesiąc temu
Nie chce urodzić dziecka z ZD. I tyle. I nikt nie będzie za mnie o tym decydował. Polecam panu prezydentowi wizytę u rodzica dorosłej osoby z ZD
Marta
miesiąc temu
Mam brata z zespołem downa który na dodatek nie mówi i ledwo co chodzi ...... moja rodZina żyje cała w cierpieniu odkąd sie urodził. W nocy wyje z bólu bo nie wiadomo co go boli , zajmuje sie nim moja mama ktora sama ledwo co daje radę ..... odkąd pamietam to ojciec pił bo bie dawał rady a mama krzyczała bo tez nie dawała rady psychicznie - dzieki moje dzieciństwo to była jedna wielka tragedia - tak jestem za aborcja , nigdy bym sie nie zdecydowała na urodzenia chorego dziecka !!
bDpnvMRf
Sprzeciw
miesiąc temu
Większość myślących o osobach z zespołem Downa wyobraża sobie te urocze, krążące w sieci zdjęcia tych, ktorzy zostali modelami/założyli rodziny itp. I owszem, jeśli ktoś ma tylko takie wyobrażenie o tej chorobie, to można spekulować, czy to jest etyczne, czy nie. W mojej dalszej rodzinie jest osoba z zespołem Downa. Jest całkowitym przeciwieństwem wyobrażeń obrońców życia tych osób. To już 40-letni mężczyzna, który mówi: ła ła ła, u u u, ym ym ym, nie rozumie, co się do niego mówi, potrzebuje pomocy przy ubieraniu się, jedzeniu i załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Jeśli ktoś świadomie chce zajmować się do śmierci takim dzieckiem, to jego wola, ale nie może zmuszać do tego innych. Ps.: zapominamy, że najczęściej odpowiedzialność za taką osobę po śmierci rodziców spada na jego rodzeństwo, którego nikt nie pyta, czy chce dźwigać taki ciężar.
PO CO
miesiąc temu
JA NIE CHCĘ RODZIĆ DZIECKA Z ZESPOŁEM DOWNA I INNYMI WADAMI, PO CO PRODUKOWAĆ NIESZCZĘŚLIWYCH LUDZI
Najnowsze komentarze (465)
GOSC
3 tyg. temu
DLACZEGO NIE PRZEOROWADZA REFERENDUM ???????
antypis
3 tyg. temu
Niech ten długopis ze swoją bandą zajmie się wprowadzeniem rozwiązań systemowych - finansowych, żeby pomóc rodzinom, w których dziecko jest niepełnosprawne. Gdzie był jak rodzice tych dzieci protestowali, gdzie były organizacje pro-life, KK? Jaką teraz wykazują inicjatywę w pomaganiu tym rodzinom? Niech zajmie się swoim sumieniem a nie wtyka nosa w nie swoje sprawy!
PANI
3 tyg. temu
DLACZEGO NIE KONSULTUJE Z KOBIETAMI????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kobieta
4 tyg. temu
Marionetko Kacz...ka nie życzę ci człowieku by kiedys twoja córka stanęła przed faktem dokonanym, jak ją zaliczy trzech w parku
marzena
4 tyg. temu
chcę mieć wybór !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niechcę rodzić chorych dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tola
4 tyg. temu
Zespół Downa to nie zawsze jest "defekt kosmetyczny"... Nie każdy człowiek z Zespołem Downa jest samodzielny. Nie każdy jest "wysoko funkcjonujący". Poczytajcie blog Agaty Komorowskiej.
MAJKA
4 tyg. temu
uważam ,że politycy nie powinni brać udziału w uchwalaniu tej ustawy, postawiłabym tutaj wyłącznie na lekarzy i kobiety,lekarz widzi jakie może być zagrożenie , kobieta powinna czuć czy jest na tyle silna aby się zmierzyć z zaistniałą sytuacją ,miałam koleżankę która miała zdrowy płód i go urodziła lecz sama przy porodzie zmarła choć lekarze byli przeciwni aby została matką\miała wadę serca\tatusiowi zabrano dziecko\. Kkobiety pragną aborcji gdyż nie mają oparcia w męzu partnerze,usuwają gdyż nie są w stanie wychować niezdrowe dziecko , dlatego do dyskusji zaprosiłabym wyłącznie dojrzałe kobiety które posiadają dzieci TUTAJ nie ustawa lecz mądra rzeczowa rozmowa mogłaby doprowadzić do mądrego kompromisu,
Kasia
miesiąc temu
Kochane kobiety, życzę Wam z całego serca abyście miały wokół siebie osobę, która Was wesprze i powie "Jakoś to będzie" lub "Damy radę", może to być partner, rodzina, koleżanka, żebyście nigdy nie traciły nadziei na lepsze jutro i nie bały się prosić o pomoc w chwili zwątpienia. To, że kiedyś było źle lub w tym momencie macie wszystkiego dość, nie znaczy że tak będzie cały czas. Po burzy zawsze wschodzi słońce. Życzę Wam byście były kochane, docenione, wspierane, po prostu szczęśliwe. Jesteście wartościowe ❤️
bDpnvMQX
Ann
miesiąc temu
Tak napisał na szybko na kolanie nie konsultując z nikim nic nowego
lewy
miesiąc temu
niech teraz sam zje te ustawe. tylko pelna aborcja!
Marzena
miesiąc temu
Brawo Adrian
Aga
miesiąc temu
Wszyscy sie skoncetrowali na tej ustawie ale nikt nie zauwazyl podwyzek jakie rzad wprowadza od stycznia....
red
miesiąc temu
Może pana córka urodzi kiedyś dziecko takie jak chce Jaruś Kaczyński zobaczymy jak się pan będzie czół Panie Duda.
Ewa
miesiąc temu
Ludzki pan....
...
Następna strona
bDpnvMRz