Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|
aktualizacja

Sławomir Świerzyński NIGDY nie zrobił kariery w Chinach? "To jedno wielkie KŁAMSTWO"

161
Podziel się:

"Cesarz disco polo" od lat twierdzi, że na azjatyckim rynku sprzedał 67 milionów płyt i "sporo na tym zarobił". Niestety osoby mieszkające w Chinach nie potwierdzają tej wersji.

Sławomir Świerzyński NIGDY nie zrobił kariery w Chinach? "To jedno wielkie KŁAMSTWO"
Sławomir Świerzyński nigdy nie zrobił kariery w Chinach? (East News)

Sławomir Świerzyński do pewnego momentu był znany głównie jako piosenkarz disco polo i kojarzył się raczej pozytywnie. Wszystko zmieniło się, gdy postanowił dzielić się na forum swoimi kontrowersyjnymi poglądami, np. na temat gejów, których zrównał z pedofilami.

Ostatnio z kolei głośno jest o tym, że wraz z żoną muzyk wnioskował o 550 tysięcy zapomogi z rządowego Funduszu Wsparcia Artystów. Nie jest tajemnicą, że Świerzyński opływa w luksusy, dlatego fakt, że wyciąga rękę po pieniądze podatników, został wyjątkowo źle przyjęty.

W odpowiedzi na krytykę Świerzyński pokusił się o stwierdzenie, że przecież chorzy w szpitalach także potrzebują muzyki...

Zobacz także: Sławomir Świerzyński: "Czepiają się mnie, że zagrałem dla PiS-u"

Świerzyński od lat lansuje się na "cesarza disco polo" i twierdzi, że jego twórczością zachwycili się Chińczycy. W wywiadach opowiadał, że "Chiny leżą u jego stóp" i chwalił się 67 milionami sprzedanych płyt. Było to mniej więcej dekadę temu.

Rzecz w tym, że osoby, które na co dzień mieszkają w Chinach, nie potwierdzają jego wersji. Blogerka Weronika Truszczyńska mieszkająca w Szanghaju swego czasu ujawniła, że "polskie disco polo nigdy nie było popularne w Chinach", a cała historia została wykreowana, aby zrobić szum w polskich mediach.

Płyta Bayer Full nagrana w języku chińskim została wydana tylko w Polsce i nigdy nie ujrzała światła dziennego w Chinach. Zespół nie zagrał nigdy żadnego koncertu w Chinach. Oczywiście były próby podbicia chińskiego rynku - przecież po coś powstały te piosenki po chińsku - tylko że to po prostu "nie pykło". A to, że telewizja polska podała, że sprzedali sześćdziesiąt-ileś milionów płyt, już podpisali kontrakt, to było po prostu jedno wielkie kłamstwo - ujawniła Truszczyńska.

Powoli odcinam od tego kupony, ale nadal inwestuję. Mamy bardzo dobry klimat w Chinach, nie ma żadnego oporu. Muszę czasami z siebie robić małpę, ale ja to lubię - mówił w programie Wojtka Jagielskiego.

W rzeczywistości Sławomir Świerzyński zarobił nie na płytach rzekomo sprzedanych w Chinach, ale na skrzętnie uszytej promocji, na fali której umocnił swoją pozycję w show biznesie - wydał biografię zatytułowaną Cesarz disco polo, zagościł w mainstreamowych mediach, został gwiazdą filmu wyreżyserowanego przez męża Joanny Kulig, a nawet próbował sił w polityce.

Lepszy z niego muzyk czy biznesmen?

Zobacz także: Bayer Full NIE PODBIŁ CHIN - historia sukcesu, którego nie było
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(161)
Gość
2 lata temu
Za to robi karierę na dworze królewskim Kaczyńskiego
Gość
2 lata temu
Najbardziej żal mi tych ludzi, którzy nie wyciągną ręce po pieniądze, mimo iż bardzo ich potrzebują. Nie zapomnę widoku starszej kobiety , która szukała jedzenia w koszu na śmieci, bądź mężczyzny pokrytego robakami, siedzącego na Dworcu. Zawsze najbardziej krzyczą Ci, którzy mają najwięcej, a żeby uciszyć sumienie, czasem coś ,,starego'' przekażą na akcje charytatywną, żeby ktoś inny licytował, a oni za swoje jadą na zagraniczne wczasy! Ale ten najbardziej potrzebujący nawet z Mopsu nie dostanie, bo nie zawsze spełnia kryteria, chociażby osoby chore psychicznie czy na raka, którym nie przysługuje renta socjalna! Samotni, chorzy i skazani na bezdomność, bez dostępu do darmowej służby zdrowia!
RICO
2 lata temu
JAK NISKO UPADŁA POLSKA KULTURA ......
Czikulinka
2 lata temu
Co za gość.......
Ania
2 lata temu
Ale taki popularny jak teraz to chyba jeszcze nie był.🤔
Najnowsze komentarze (161)
Aneta
rok temu
Ale to przepraszam, media podając do wiadomości publicznej nie sprawdziły czy i informacje o karierze zespołu w Chinach są prawdziwe? Pamiętam nawet, że był reportaż w jednej z tv śniadaniowej o sławie i sukcesie zespołu w Chinach. Media kłamią, pretensje powinny być właśnie do mediów i powinny one odprowadzać jeszcze większe podatki za karmienie nas kłamstwami. W dniu protestu mediów było tak miło i cicho...
Kolo
2 lata temu
Czy ten gość na żółto ubrany nie ma wstydu. A tak naprawdę, kim on jest. Ludzie żyją od pierwszego do pierwszego o tu pseudo baron za państwowe pieniądze. Wstyd, wstyd, wstyd wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd. WSTYDŹ SIĘ. Ale tacy ludzie nie mają wstydu. Ten zespół powinien się nazywać BIG BAYER - WIELKI PRZEKRĘT.
Ania
2 lata temu
Jeżeli sprzedał 67 milionów płyt i na każdej zarobił by chociaż złotówkę to by miał wszystko w (nie powiem gdzie )
krzzak11
2 lata temu
to jest właśnie poziom pudla ,nie sprawdzić tylko wierzyć jakiejś blogerce co pisze byle co byle tylko miała kliknięcia na kasę
Lama
2 lata temu
Co on ma z tym cesarzem? Nawet królem disco polo nie jest. Czasy kiedy zaczynał minęły a on stanął w miejscu- nie może się chyba z tym pogodzić. Trochę żałosne to jest, że myśli, że ludzie słuchają jego muzykę.
oleander
2 lata temu
Gdyby sprzedał i zarobił to w Polsce łap by nie wyciagał
765🟣🔵🔴
2 lata temu
Czemu tylko jego krytykujecie, przecież nietylko on wziął kase
Pablo
2 lata temu
Gdyby nie Kurski Prezes Telewizji Polskiej to disko polo byłoby mało znane tylko na weselach było by słyszane i tak powinno być.
Blacha
2 lata temu
ALE JAJA🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Janusz
2 lata temu
Do fiskusa uprzejmy donos i wszystko będzie jasne skond on na to wszystko wzioł pinionżki
2512
2 lata temu
Wstyd i chańba mając taki majatek sięgać po pieniądze które naprawdę można przekazać na zupełnie inny cel np.teatry i dla ludzi kultury.
7 razy 7
2 lata temu
Czlowieku sam kreowales sie na cesarza stylu.Sam robisz szum wokol sie ,a przy okazji nanosi sie bloto i mul. Nic, a nic mnie nie interesuje co robisz. Nigdy nie kupilam Twojej plyty. Chcesz zrobic kase na tragedii jaka dotyka swiat i Polske ? I to jest juz podle!
ello
2 lata temu
"osoby mieszkające w Chinach" zapewne dyżurowały w każdym sklepie muzycznym i stąd wiedzą. Ja jestem "osobą mieszkającą w Polsce" i nie wiem, ile płyt sprzedają tu zagraniczni artyści. Coś ze mną nie tak?
Poeta
2 lata temu
No ale przyznacie! Wygląda w tym stroju jak Cysarz!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie