Trwa ładowanie...
Przejdź na
Emzy
|
aktualizacja

Szczery Jan Komasa o fabrykach hejterów: "Takie agencje istnieją. Nie ma oficjalnych CENNIKÓW"

110
Podziel się

W rozmowie z Pudelkiem reżyser ujawnił, jak funkcjonują firmy zarabiające na hejcie.

Szczery Jan Komasa o fabrykach hejterów: "Takie agencje istnieją. Nie ma oficjalnych CENNIKÓW"
(ONS, ONS)
bCxYsCuZ

Jan Komasa to jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych twórców swojego pokolenia. Zwieńczeniem dotychzczasowego dorobku artystycznego reżysera było zdobycie aż 11(!) statuetek Orłów na gali Polskich Nagród Filmowych i nominacja do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny dla Bożego Ciała. Choć wyróżnienie powędrowało w ręce twórców Parasite, już sama nominacja była wielkim sukcesem.

bCxYsCvb

Kilka dni temu do kin w całej Polsce wszedł kolejny obraz Komasy Sala samobójców. Hejter, będący kontynuacją obrazu z 2011 roku. Reżyser przyznaje, że jego film zrodził się z obserwacji zmieniającej się rzeczywistości.

Słowo "hejt" weszło do mainstreamu i w pewnym momencie gwiazdy zaczęły się hejtować, zaczęły być hejtowane. Wszędzie na świecie, to nie jest tylko polski fenomen. Wszyscy jesteśmy tego częścią - powiedział w rozmowie z Michałem Dziedzicem.

Zapytaliśmy artystę również o to, co sądzi na temat istnienia tzw. farm trolli, zarabiających na fałszywych informacjach i hejcie.

Oczywiście, że istnieją. To są agencje, które nie reklamują się: "Hej, przyjdź do nas, zapłać, zniszcz komuś wizerunek". Nie ma cenników i tak dalej. To jest zbyt delikatna sprawa. (...) Niektóre agencje mają takie sekcje poukrywane. Jeżeli się przyjdzie i zapłaci parędziesiąt tysięcy złotych i powie: "Fajnie by było, żeby przez miesiąc spadły tej konkretnej osobie słupki oglądalności czy liczba followersów", to się to dostaje - opowiada reżyser.

bCxYsCvh
bCxYsCvC
KOMENTARZE
(110)
Ola
3 miesiące temu
Ludzie tak się nienawidzą, że nie potrzeba żadnych firm.
Gość
3 miesiące temu
Skoro są firmy, które sprzedają falszywych followersow, falszywe lajki i pochlebne komentarze, to dlaczego ma nie byc hejterow. Rownowaga musi byc zachowana.
PudelUsuwa
3 miesiące temu
Farmy hejterów są przede wszystkim używane do osiągania celów politycznych. Przez ostanie 6-7 lat na całym świecie staje się to tak widoczne, że można się o to potknąć. Nawet tu na Pudlu, w zasadzie codziennie. I nawet pod tym postem. Ale ludzie mają klapki na oczach i nie potrafią czytać między wierszami i nie potrafią rozróżnić manipulacyjnego komentarza trolla od prawdziwej osoby. Zresztą trolle starają się wyglądać bardzo autentycznie, luzacko i często zabawnie. Nie piszą nigdy wprost „hej, głosujcie na tę partię”. Najczęściej to nie wygląda, jakby nawet dotyczyło polityki. Podkopywane są wartości, powoli i skrupulatnie. To przerażajace. Idę o zakład, że 2-3 komentarze w top 5 pod tym newsem są od trolli. Są bardzo subtelne. Zgadnijcie które? P.s. Czekam na odpowiedź trolla pod moim komentarzem - zawsze odpowiadają, taka praca. Komentarz będzie niby luzacki, ale podprogowo dyskredytujący.
bCxYsCvD
Gość
3 miesiące temu
Jedna z takich firm jest pudelek - redaktorzy jak pan Zając !
Agula
3 miesiące temu
Nie do pomyślenia. W życiu bym nie wpadła na to, że istnieją takie firmy. Ja naiwna. Ludzie bądźmy dla siebie życzliwi 🙂
Najnowsze komentarze (110)
456
3 miesiące temu
Pudel to raj dla tro..i
Ann
3 miesiące temu
Pudel to raj dla tro.li od około 7 lat...
123
3 miesiące temu
To tobie pudel
Iza
3 miesiące temu
Pis używa takich firm
Nionio
3 miesiące temu
Nie wystarczy żeby mnie się powiodło , jeszcze mojemu przyjacielowi musi się nie udać. To stąd bierze się hejt , nawet u tzw. Dobrych Ludzi. Tacy jesteśmy ,od zawsze.Zatem tematów dla Młodych Zdolnych Artystów nigdy nie zabraknie.
ANTYTroll
3 miesiące temu
Pudel notorycznie trollowal Dode, powinni ich wkoncu pozamykac, szmatlawiec i nic wiecej.
Ela
3 miesiące temu
Racja
Zzz
3 miesiące temu
Ciekawe co jeszcze Pan wie Panie Janie
bCxYsCvv
Terapeutka 35
3 miesiące temu
Film świetny, dający do myślenia, jestem pod wrażeniem. Tak łatwo w dzisiejszych czasach zniszczyć człowieka, to jest przerażające.
rafek
3 miesiące temu
o jakim hejcie gadasz,ludzie pisza bo sa takie fakty ze ktos jest taki albo inny ,to nie jest hejt tylko stwierdzenie faktunp, szczur ,ojciec super syn beznadziejny nigdy mu nie dorowna ,niech pilnuje zony bo znowu mu ja sprzatna z pod nosa
xxxyyyzz
3 miesiące temu
Poczytajcie artykuł w necie o dziennikarce z TVN : "Dziennikarka komercyjnej stacji nęka Edytę Bartosiewicz. Wokalistka zapowiada, że opublikuje nazwisko dręczycielki.
nick
3 miesiące temu
wielu "dziennikarzy " z TVN dorabia jako trolle na portalach
Anna
3 miesiące temu
Nie pokazujcie Ewce Chodakowskiej, bo znów jej się pogorszy
wqaqw
3 miesiące temu
TVN Gazeta W Newsweek Onet Fakt = Springer
...
Następna strona
bCxYsCvX