Koba
|

Szef Amazona prowadzi zbiórkę dla... PRACOWNIKÓW SWOJEJ FIRMY. Fani: "Popis bezczelności"

245
Podziel się

Zarabiający 230 tysięcy dolarów na minutę Bezos prosi o pieniądze od ludzi dotkniętych kryzysem, by wesprzeć pracowników swojej firmy. Ironiczne?

Szef Amazona prowadzi zbiórkę dla... PRACOWNIKÓW SWOJEJ FIRMY. Fani: "Popis bezczelności"
Bezos (East News, East News)

Pandemia koronawirusa odbija się negatywnie właściwe na każdym z obszarów życia społeczeństwa. Oprócz wprowadzenia obowiązkowych zmian do życia codziennego, ludzie będą musieli zmierzyć się z globalnym kryzysem gospodarczym, który skutkuje zwalnianiem pracowników i zamykaniem miejsc pracy.

W tym trudnym momencie wiele gwiazd zdecydowało się pomóc najbardziej potrzebującym i podzielić się swoją fortuną. Niektórzy jednak w światowym kryzysie zauważyli okazję do zarobku, którą ochoczo wykorzystali.

Jedną z takich osób jest Jeff Bezos - szef Amazon i najbogatszy człowiek na świecie. Przedsiębiorca wart jest ponad 100 miliardów dolarów, a w ciągu minuty zarabia około 230 tysięcy dolarów. Jego firma natomiast, jako jedna z nielicznych, nie ma problemu z utrzymaniem się na rynku podczas kryzysu.

Jeffowi nie przyszło jednak do głowy, by samemu wspomóc swoich pracowników. Amazon słynie zresztą z okropnego ich traktowania. Jeszcze niedawno głośno było o warunkach, w których muszą pracować - brak przerw i noszenie pieluch, by ograniczyć wyjścia do toalety, dźwiganie zbyt ciężkich paczek, głodowa stawka.

Najwyraźniej afera niczego nie nauczyła Bezosa, który wciąż odmawia dzielenia się bogactwem zbudowanym na wyzysku. Szef Amazona postanowił zorganizować zbiórkę dla najbardziej potrzebujących pracowników. Wspierać ich mieliby ludzie z całego świata, którzy też zostali dotknięci przez kryzys gospodarczy i nie są pewni swojej przyszłości.

Zakładamy Amazon Relief Fund skupiający się na pomocy naszym partnerom z obszaru transportu, uczestnikom Amazon Flex i pracownikom sezonowym, którzy najbardziej odczuwają skutki kryzysu - czytamy w oświadczeniu. Jesteśmy dumni z działania naszych zespołów na całym świecie. Ludzie wspierają ludzi, troszczą się o siebie, a jednocześnie dbają o klientów.

Na Bezosa spłynęła fala krytyki. Internauci słusznie zwrócili uwagę na to, że gdyby chciał, mógłby pomóc uporać się z kryzysem większości potrzebujących.

"Amazon zorganizował zbiórkę dla swoich pracowników i prosi NAS o pomoc. Amazon jest wart ponad kwintylion dolarów. Amazon wymigał się od płacenia podatków w 2018 roku, a w dodatku dostał ogrom rządowych dotacji. Jak to jest możliwe?!", "W głowie się nie mieści... Czy to się dzieje naprawdę?", "Cóż za popis bezczelności" - grzmieli w mediach społecznościowych.

Rozumiecie ich oburzenie?

KOMENTARZE
(245)
puff
1 tyg. temu
nic nowego i jak zwykle zakładają FUNDACJE
Monika
1 tyg. temu
Koles jest gorszy od Sorosa xD
Magda
1 tyg. temu
Najlepsze co ludzie mogliby zrobić w tej sytuajcji, to przestać robić durne zakupy na Amazonie, który zanotowałby spadek sprzedaży. Ale nie… lepiej jest pisać nieistotny komentarz I zamawiać przez neta jakieś szmatki.
sss
1 tyg. temu
szczerze to nie rozumiem fenomenu Amazona. nigdy nic tam nie zamówiłam i nie zamierzam. strona funkcjonuje fatalnie, jest nieprzejrzysta, chaos i niejasności. beznadziejna grafika itd. nie mówiąc już o tym, że większość rzeczy jest tam droższych niż na innych platformach. niektóre to nawet 100 czy 200% więcej. nie rozumiem czemu ludzie kupują tam drożej?
Ann
1 tyg. temu
Już nic nie kupię na amazon !!
Najnowsze komentarze (245)
PTYS
7 godz. temu
Tak jak OWSIAK!
JUREK
20 godz. temu
Mam nadzieję, że życie mu zapłaci za taką bez serca postawę!!!
xxx
2 dni temu
a niech kazdy tam rzuci robote i zobaczymy
usa
2 dni temu
koniec zakupow na amazonie
moja
2 dni temu
"A ja się śmieję wam w twarz głupie debile..."
HEHE
2 dni temu
Tak czytam tytuł i sie zastanawiam "jacy FANI", FANI kogo? Bezosa? Bez jaj.
HELLBOY
3 dni temu
WSZA
Rozsadek
4 dni temu
Ten pan to gorsza zaraza od tego wirusa.Czy zranilam swoim komentarzem? NIE!!!!!!!!
Gosć
4 dni temu
Niech niewolnicy z Polski go wspierają , podwoił majątek dzięki Polakom i ich niewolniczej pracy a teraz te wspomożenie .
d-_-b
5 dni temu
koba - ironicznie ? koba, jakim ty jesteś zjebem, to się w głowie nie mieści !!!
aga
6 dni temu
DNO! Obrzydliwy typ! zrobi kasę na wszystkim, bez grama przyzwoitości... sprzeda własną matkę byleby zarobić.
normal
6 dni temu
Ale to wredny bez serca człowiek, ale poczekaj Twój licznik też bije i wszystko kiedyś się skończy, wtedy nikt nie zapłacze po Tobie.
fishman
6 dni temu
Nigdy nie kupiłem tam nic i nie kupię. Z zasady. Nie mam problemu aby kupić artykuł w necie gdziekolwiek indziej. Jest pierdyliard sklepów w necie , nie jeden amazon.
pkb
6 dni temu
W jednym z amazonow w pl, w którym potwierdzono korona wirusa u pracownika, w którym połowa ludzi nie przychodzi do pracy, i w którym chorzy pracownicy zarażają innych bo szkoda im utraty miesięcznej premii frekwencyjnej - i w tym właśnie magazynie wczoraj wywieszono z dumą wielki zegar na ścianie, który pokazuje ilość dni bez wypadków w firmie .. I nikomu nie przyszło tam do głowy, że z punktu widzenia epidemii i tego co tam się dzieje w środku, takie wywieszenie jest zwyczajnie mega żałosne.
...
Następna strona