Trwa ładowanie...
Przejdź na
Koba
|

Szef Amazona prowadzi zbiórkę dla... PRACOWNIKÓW SWOJEJ FIRMY. Fani: "Popis bezczelności"

246
Podziel się:

Zarabiający 230 tysięcy dolarów na minutę Bezos prosi o pieniądze od ludzi dotkniętych kryzysem, by wesprzeć pracowników swojej firmy. Ironiczne?

Szef Amazona prowadzi zbiórkę dla... PRACOWNIKÓW SWOJEJ FIRMY. Fani: "Popis bezczelności"
Bezos (East News, East News)
bESYioJh

Pandemia koronawirusa odbija się negatywnie właściwe na każdym z obszarów życia społeczeństwa. Oprócz wprowadzenia obowiązkowych zmian do życia codziennego, ludzie będą musieli zmierzyć się z globalnym kryzysem gospodarczym, który skutkuje zwalnianiem pracowników i zamykaniem miejsc pracy.

bESYioJj

W tym trudnym momencie wiele gwiazd zdecydowało się pomóc najbardziej potrzebującym i podzielić się swoją fortuną. Niektórzy jednak w światowym kryzysie zauważyli okazję do zarobku, którą ochoczo wykorzystali.

Zobacz także: <h2>Ile kosztuje wykonanie jednego testu na koronawirusa? Ekspert ujawnia koszty</h2>

Jedną z takich osób jest Jeff Bezos - szef Amazon i najbogatszy człowiek na świecie. Przedsiębiorca wart jest ponad 100 miliardów dolarów, a w ciągu minuty zarabia około 230 tysięcy dolarów. Jego firma natomiast, jako jedna z nielicznych, nie ma problemu z utrzymaniem się na rynku podczas kryzysu.

bESYioJp

Jeffowi nie przyszło jednak do głowy, by samemu wspomóc swoich pracowników. Amazon słynie zresztą z okropnego ich traktowania. Jeszcze niedawno głośno było o warunkach, w których muszą pracować - brak przerw i noszenie pieluch, by ograniczyć wyjścia do toalety, dźwiganie zbyt ciężkich paczek, głodowa stawka.

Najwyraźniej afera niczego nie nauczyła Bezosa, który wciąż odmawia dzielenia się bogactwem zbudowanym na wyzysku. Szef Amazona postanowił zorganizować zbiórkę dla najbardziej potrzebujących pracowników. Wspierać ich mieliby ludzie z całego świata, którzy też zostali dotknięci przez kryzys gospodarczy i nie są pewni swojej przyszłości.

Zakładamy Amazon Relief Fund skupiający się na pomocy naszym partnerom z obszaru transportu, uczestnikom Amazon Flex i pracownikom sezonowym, którzy najbardziej odczuwają skutki kryzysu - czytamy w oświadczeniu. Jesteśmy dumni z działania naszych zespołów na całym świecie. Ludzie wspierają ludzi, troszczą się o siebie, a jednocześnie dbają o klientów.

Na Bezosa spłynęła fala krytyki. Internauci słusznie zwrócili uwagę na to, że gdyby chciał, mógłby pomóc uporać się z kryzysem większości potrzebujących.

bESYioJq

"Amazon zorganizował zbiórkę dla swoich pracowników i prosi NAS o pomoc. Amazon jest wart ponad kwintylion dolarów. Amazon wymigał się od płacenia podatków w 2018 roku, a w dodatku dostał ogrom rządowych dotacji. Jak to jest możliwe?!", "W głowie się nie mieści... Czy to się dzieje naprawdę?", "Cóż za popis bezczelności" - grzmieli w mediach społecznościowych.

Rozumiecie ich oburzenie?

bESYioJr
bESYioJK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(246)
puff
2 lata temu
nic nowego i jak zwykle zakładają FUNDACJE
Monika
2 lata temu
Koles jest gorszy od Sorosa xD
Magda
2 lata temu
Najlepsze co ludzie mogliby zrobić w tej sytuajcji, to przestać robić durne zakupy na Amazonie, który zanotowałby spadek sprzedaży. Ale nie… lepiej jest pisać nieistotny komentarz I zamawiać przez neta jakieś szmatki.
bESYioJL
Ann
2 lata temu
Już nic nie kupię na amazon !!
monia
2 lata temu
gdyby nie jego pracownicy gówno by miał!!!! Dla mnie szef który "nie traktuje" swoich pracowników z należytym szacunkiem to zwykły śmieć!!!!!!!!
Najnowsze komentarze (246)
Gość
8 miesięcy temu
Podejrzewam, że przeznaczając zyski z dwóch minut na pracowników, zbiórka byłaby niepotrzebna
Gość
8 miesięcy temu
Podejrzewam że przeznaczając zyski z dwóch na pracowników , zbiórka byłaby zbędna
PTYS
2 lata temu
Tak jak OWSIAK!
JUREK
2 lata temu
Mam nadzieję, że życie mu zapłaci za taką bez serca postawę!!!
xxx
2 lata temu
a niech kazdy tam rzuci robote i zobaczymy
usa
2 lata temu
koniec zakupow na amazonie
moja
2 lata temu
"A ja się śmieję wam w twarz głupie debile..."
HEHE
2 lata temu
Tak czytam tytuł i sie zastanawiam "jacy FANI", FANI kogo? Bezosa? Bez jaj.
bESYioJD
HELLBOY
2 lata temu
WSZA
Rozsadek
2 lata temu
Ten pan to gorsza zaraza od tego wirusa.Czy zranilam swoim komentarzem? NIE!!!!!!!!
Gosć
2 lata temu
Niech niewolnicy z Polski go wspierają , podwoił majątek dzięki Polakom i ich niewolniczej pracy a teraz te wspomożenie .
d-_-b
2 lata temu
koba - ironicznie ? koba, jakim ty jesteś zjebem, to się w głowie nie mieści !!!
aga
2 lata temu
DNO! Obrzydliwy typ! zrobi kasę na wszystkim, bez grama przyzwoitości... sprzeda własną matkę byleby zarobić.
normal
2 lata temu
Ale to wredny bez serca człowiek, ale poczekaj Twój licznik też bije i wszystko kiedyś się skończy, wtedy nikt nie zapłacze po Tobie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESYioKw
bESYioKx
bESYioKy
bESYioKz
bESYioKA
bESYioKf