Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Tragedia podczas finału WOŚP. Dariusz Szczepaniak zmarł podczas charytatywnego meczu

240
Podziel się:

Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrzeszowie doszło do tragedii. W trakcie charytatywnego meczu niespodziewanie zmarł 46-letni Dariusz Szczepaniak, trener i założyciel miejscowej Akademii Piłkarskiej.

Tragedia podczas finału WOŚP. Dariusz Szczepaniak zmarł podczas charytatywnego meczu
Tragedia podczas Finału WOŚP. Nie żyje Dariusz Szczepaniak (Facebook)

Za nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zainicjowana przez Jurka Owsiaka akcja dla wielu jest pełnym radości wydarzeniem, które już od 30 lat co roku łączy miliony Polaków. Niestety podczas niedzielnego finału doszło do wielkiej tragedii. W trakcie charytatywnego meczu w Ostrzeszowie zmarł Dariusz Szczepaniak, trener oraz założyciel tamtejszej Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów. Mężczyzna miał 46 lat.

Nie żyje Dariusz Szczepaniak. Trener zmarł podczas charytatywnego meczu z okazji finału WOŚP

Smutną wiadomość o śmierci Dariusza Szczepaniaka za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Jak poinformowano, mężczyzna "zmarł nagle na boisku" podczas charytatywnego meczu rozgrywanego przy okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrzeszowie. W oświadczeniu przekazano również kondolencje najbliższym Szczepaniaka oraz społeczności miejscowej Akademii Piłkarskiej, której był pomysłodawcą.

Szczepaniak od lat był związany ze światem piłki nożnej - zarówno jako zawodnik, jak i trener. 46-latek był założycielem Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów i przez lata kariery trenował wiele miejscowych drużyn, w tym kadrę Południe w ramach projektu Kadr Regionów. Mężczyzna był także menedżerem sportu i organizował szkolenia dla młodzieży.

Czasami niestety przychodzi nam się dzielić tragicznymi wiadomościami... Dotarła do nas informacja o śmierci Dariusza Szczepaniaka - założyciela AP Ostrzeszów, menedżera sportu, organizatora szkolenia młodzieży, który pełnił również funkcję trenera kadry Południe w ramach projektu Kadr Regionów. Zmarł nagle, na boisku, wspierając szczytną ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rodzinie oraz całej społeczności Akademia Piłkarska Ostrzeszów przekazujemy wyrazy szczerego współczucia w imieniu całego środowiska wielkopolskiej piłki - czytamy w wystosowanym przez wielkopolski ZPN oświadczeniu.

Dariusza Szczepaniaka zdążyli już pożegnać przedstawiciele lokalnej społeczności. Informacja o śmierci 46-latka pojawiła się na oficjalnym profilu Akademii Piłkarskiej w Ostrzeszowie. Organizacja przekazała również, iż w obliczu tragedii treningi grup mężczyzny zostają odwołane. Pamięć zmarłego trenera wzruszającymi wpisami uczcił również burmistrz Ostrzeszowa, Patryk Jędrowiak. Głos zabrał także burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilian Ptak, którego Szczepaniak uczył w czasach szkolnych. Oboje podkreślili, jak ważną postacią dla lokalnej społeczności był zmarły trener.

Wciąż nie możemy uwierzyć w tę stratę dla całej lokalnej społeczności, a przede wszystkim naszego sportowego środowiska. Był naszym wychowawcą, mentorem piłkarskim i przede wszystkim dobrym kolegą. Swoją pracą ukształtował setki młodych mieszkańców naszego powiatu. Zapamiętamy Go jako niezwykle serdeczną osobę, otwartą na innych, solidną i wytrwałą w dążeniu do założonych celów. Łączymy się w bólu i smutku z Rodziną Zmarłego - czytamy we wpisie burmistrza Ostrzeszowa.

Dariusz był nie tylko moim nauczycielem wychowania fizycznego, kiedy jeszcze byłem uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie, ale i trenerem najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Grabów nad Prosną, gdzie prowadził zajęcia z piłki nożnej. (...) Dariusz charakter i serce zostawiał na boisku jak mało kto. Był oddanym nauczycielem i dobrym kolegą. To olbrzymia strata dla całego środowiska piłkarskiego, ale i dla naszej społeczności. To nie tak miało być… - napisał Ptak.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(240)
Wiesław
2 miesiące temu
Coś duzi ostatnio tych zgonów młodych ludzi
Wstyd
2 miesiące temu
Śmierć nagła nowe zjawisko wśród nieświadomych i naiwnych 😒 Śmierć nagła to skutek nie przyczyna !!! Chyba nikt już nie ma wątpliwości co jest przyczyna tak wielu nagłych śmierci …
Bob
2 miesiące temu
Naglica
Yolo
2 miesiące temu
Co się dzieje z ludźmi, ze tak młodo umierają? Chyba ten pęd życia nas zabija. Trzymajcie się mocno!
Olaboga
2 miesiące temu
I nikt mi nie wmówi, ze sport to zdrowie… Taki młody człowiek!
Najnowsze komentarze (240)
NIKITA
2 miesiące temu
Coś dziwnego dzieje się na tych finałach WOŚP Adamowicz teraz ten pan..dlatego ja nie biorę udziału czynnego w niczym i moich dzieci też nie prowadzę na występy chodź w tym roku mieli występować przedszkolaki o 15 a szkolniaki 3klasa podstawowa prawie o 20 a z tego co wiem to w sumie była już 20.4o jak zaczęli no sorry to chyba za późno miałam tam być 5h że wszystkimi trochę to chore ludzie się przemęczają a wystarczy wrzucić do puszko datek i po sprawie nie krytykuje tych występów itp ale powinno być ich mniej a nie poupychane byle jak najwięcej ugrać a potem dzieją się tragedię jak ta..
Ewa
2 miesiące temu
Ostatnimi czasy umiera coraz więcej młodych ludzi
Aptekarka
2 miesiące temu
Db,że babka madra już napisała, to nie szczepionki, ale ich brak lub nie wykryte choroby dają te zgony młodych, nie badają się pędzą na oślep przez zycie przed czasem do piachu,ja 75 wiosen 4 dawki bez nop,ale i bez covid,nie dawajcie komentarzy antyszczepionkowcow,a maskę w sklepie i aptece ,oraz autobusie nadal nosze,a miny niektórych bezcenne,
Olabogq
2 miesiące temu
W wieku 27 lat leżałam na sali po zawale serca. Ze mną na sali leżały 2 osoby w przedziale 30-40 lat... :) Ale to chyba nie było pp szczepieniu, ani po cobidzie bo to było w 2008 roku, no nie mam wytłumaczenia, niestety. ;)
zaskoczona
2 miesiące temu
Pfizer? Jaka seria?
Majnik
2 miesiące temu
Medycyna idzie do przodu dziś truje się takie osoby co z punktu widzenia jeszcze paru pokoleń wstyd nie miałoby szans przeżyć, na sile podtrzymuje się słabe jednostki do tego pęd życia, syfiaste jedzenie i ludzie umierają. Zaharowywał sie dla chorego dziecka nie twórzcie teorii spiskowych.
gość
2 miesiące temu
moja babcia cieszyła się niezłym zdrowiem jak na swoje lata, po wzięciu 3 dawki zmarła za pół roku. niewydolność serca. Powiedziała mi " wzięłam 3 dawki i jak trzeba będzie wezmę dziesięć"
gość
2 miesiące temu
i co? zero komentarza co się stało? to nie był dziadek 80- letni, że to zostało uznane za norme. coś jest nie tak, nie wierzę w teorie spiskowe, ale coś musi być na rzeczy
Mrt
2 miesiące temu
Zanim jeszcze pojawił się covid, byłam świadkiem jak na OIOMie zmarł 32-latek z powodu powikłań po grypie (zapalenie płuc+problemy z sercem). Dajcie spokój z tymi teoriami spiskowymi o szczepieniach. Nie pamiętacie już jak Eriksen padł na murawę w trakcie meczu?
Lukas
2 miesiące temu
Sport to zdrowie
Szkoda
2 miesiące temu
Kondolencje rodzinie [*]
Magda
2 miesiące temu
Ja pierdziele skończcie już z tym szczepionkami. Mój mąż, obecnie lat 38, w wieku 27 i 31 lat miał zawal serca. Po prostu po pierwszym się dowiedział że ma nadkrzepliwosc krwi. Przy 2 już wiedzieliśmy Ci dokładnie robić jak zaczal się silny ból w klatce piersiowej. Oba zawały miały miejsce po meczu piłki nożnej. Oba zawały miał przed szczepionką, obecnie jest po 4 dawkach i żadne skrzepy się nie tworza. Młodzi ludzie umierali nagle, po wysiłku, bo jakiś skrzep się odrywał i zatykał światło naczynia. Po prostu teraz się o każdym takim zgonie trąbi!
Ewa
2 miesiące temu
Młodo wyglądał... Szkoda go
Gość.
2 miesiące temu
Covid i jego szczepionki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie