Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

TYLKO NA PUDELKU: Antek Królikowski opublikował zeznania. Prawniczka reaguje: "Mogło dojść do UJAWNIENIA materiałów postępowania"

118
Podziel się:

Według działającej w social mediach adwokat Antek Królikowski "strzelił sobie w kolano" pokazując publicznie treść swoich zeznań. Kobieta zaznacza, że aktor powinien mieć na to zgodę prokuratora. Wpadka goni wpadkę?

TYLKO NA PUDELKU: Antek Królikowski opublikował zeznania. Prawniczka reaguje: "Mogło dojść do UJAWNIENIA materiałów postępowania"
Adwokat krytycznie o Antku Królikowskim, który opublikował na Instagramie zdjęcia akt (AKPA)

Trzy tygodnie temu Antek Królikowski został zatrzymany przez policję. Jak wówczas informowano, funkcjonariusze mieli "uzasadnione powody, żeby uznać, że może to być osoba w stanie nietrzeźwości". Aktor przeszedł badanie alkotestem, które wykazało, że jest trzeźwy. Następnie wykonany został test na obecność narkotyków - tym razem wynik był pozytywny. Choć 34-latek tłumaczył się zażywaniem marihuany medycznej, sprawą i tak zajęła się prokuratura.

Antek Królikowski z zarzutem

W miniony czwartek odbyło się przesłuchanie Antoniego. Celebryta usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym pod wpływem substancji psychotropowej w postaci delta 9 tetrahydrokannabinolu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Joanna Opozda zapowiada linię butów pod imieniem swojego dziecka

Antek Królikowski pokazał zdjęcie zeznań. Mieli z Joanną Opozdą pewien układ

Nieposkromiony tata Vincenta niemal od razu odniósł się do owych rewelacji, publikując na instagramowym profilu oświadczenie, do którego dołączył zdjęcia zeznań. Dowiadujemy się z nich m.in., że w ramach osobliwego układu, zapłacił Joannie Opoździe sporą sumkę.

Prawniczka przestrzega Antka Królikowskiego przed publikowaniem zdjęć akt

Nad wrzuconymi przez aktora dokumentami postanowiła pochylić się działająca w social mediach adwokat. Joanna Parafianowicz zwróciła uwagę na to, że Antek nie powinien udostępniać fotografii akt. Zaznacza, że tego typu wylewnością sam sobie szkodzi oraz powątpiewa, iż uzyskał na publikację odpowiednią zgodę.

Mam wrażenie, że być może właśnie m.in. za publikowanie materiałów postępowania prokuratorzy tak często nie godzą się na swobodny wgląd w akta i robienie fotokopii kart z akt - dodam, że mam na myśli czynności obrończe. Takie publikacje szkodzą wykonywaniu obowiązków spoczywających na adwokatach i radcach, innymi słowy działają de facto na niekorzyść ich klientów. Niestety, byłabym zaskoczona, gdyby okazało się, że podejrzany uzyskał na publikację zgodę prokuratora - pisze na Instastories prawniczka. Oznaczając aktora pod treścią art. 241 Kodeksu karnego o konsekwencjach bezprawnego rozpowszechniania wiadomości z postępowania przygotowawczego lub rozprawy, przestrzega:

@antek.krolikowski, byłabym ostrożna w publikacjach.

W rozmowie z Pudelkiem Parafianowicz rozwinęła wątek braku ww. zgody prokuratora.

(...) Tak naprawdę sam sobie strzela w kolano. A przede wszystkim, patrząc z szerszej perspektywy, działa na niekorzyść wszystkich osób, które mają postawione zarzuty, i których obrońcy w związku z tym mają związane ręce - wskazuje, ubolewając nad tego typu zabiegami:

Ja po wielokroć w różnych sprawach, mam odmowę np. sporządzenia fotokopii z akt sprawy, tylko dlatego, że prokuratorzy mają właśnie takie przykre doświadczenia, czy to z publikacji, czy rozpowiadania tego, co jest w aktach. W konsekwencji obrońcy bardzo często mają związane ręce i nie mogą podejmować czynności na rzecz swoich klientów - tłumaczy i następnie odnosi się do widocznych na fotografiach Królikowskiego zakreśleń:

Zakreślenie podpisów osób, które brały udział w czynności, czyli przypuszczam, że samego zainteresowanego i jego obrońcy, nie zmienia zupełnie niczego, jeżeli chodzi o ujawnienie treści protokołu - zaznacza i daje do zrozumienia, że działania eks Opozdy są dla niej trudne do zrozumienia:

Nigdy w życiu nie spotkałam się z tym, żeby rozsądna osoba publikowała tego rodzaju dokumenty w toku postępowania, dlatego że to jest nic innego jak próba wpływania na bieg postępowania karnego. Myślę, że tutaj intencja była taka, żeby poruszyć kwestie wytyczne marihuany i ewentualnie uderzyć w żonę podejrzanego. Natomiast skutek jest właśnie taki, że prawdopodobnie doszło do ujawnienia materiałów postępowania - kwituje.

Myślicie, że Antoni odniesie się do słów pani adwokat?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(118)
Kolezanka
2 tyg. temu
Antek wolał złamać prawo żeby pokazać zezła Joanna nie pozwalała mu brać narkotyków a prawda jest taka ze aska robiła mu testy ale na kokainę, zaprowadziła go na odwyk, był przy niej czysty, w ciąży sama bardzo chorowała wiec nie miała siły się nim zajmować to poszedł palić z sąsiadka i tam tez po narkotykach doszło do zblizenia. Antek to cpun. Nie ma mowy o medycznej, bierze od lat… Asia chciała mu pomoc i już próbowała wszystkiego, to co on wyprawiał kiedy ona była w ciszy jest tragiczne.. bardzo jej współczuje… może w końcu Asia powinna dać wywiad i powiedzieć prawdę… chociaż dla dobra swojego synka milczy. Smutne
Prawniczq
2 tyg. temu
Izda mu nie doradza?
haha
2 tyg. temu
Serio pani adwokat miała Antka za rozsądną osobę? :P
Fhub
2 tyg. temu
Za mądry to on nie jest. Ale to już wiemy. Ale wpadł w bagno. Z każdym swoim występkiem zatapia się coraz bardziej.
ina
2 tyg. temu
antos sie gubi coraz bardziej po tej marysce
Najnowsze komentarze (118)
Anna
2 tyg. temu
Łatwo przychodzi nam oceniać innych, prawda? To może pokażmy jak wspaniali jesteśmy i nauczmy się szacunku? To przychodzi trudniej, co? Szanujmy się, nie oceniajmy. Kim jesteśmy, aby oceniać innych, gdy nie znamy ich historii? Osady potrafią nieść wiele krzywd, więc może żyj i pozwól żyć innym? Bez wytykania nosa w cudze sprawy? Bez oceniania? Skąd w nas tyle złośliwości? Jeśli ktoś nie prosi o poradę, to powstrzymajmy się z nieproszoną opinią. Skup się na swoim życiu, bądź dobrym człowiekiem i życz innym dobrze. Nie zazdrość! Jeśli masz za dużo czasu to skup się na czymś co nie krzywdzi innych. Umyj okno, wyjdź na spacer, przeczytaj książkę... po prostu zajmij się swoim życiem. Oceniać i krytykować potrafi każdy głupiec☝️ i wielu głupców to właśnie robi. Ale żeby zrozumieć i nie potępiać potrzeba mądrości, siły charakteru i samokontroli. Na to nie każdego już stać. Powodzenia i zdrówka panie Antoni.
Jogi
2 tyg. temu
Zgadzam się że esemesy pisane jaka to Asia wspaniała piszą jej bliscy ale na pewno nie z ojca strony gdyż ,nie utrzymuje kontaktu od lat z ojca rodziną Znam tą rodzinę uczynna wspaniała zawsze pomagają ludzią w potrzebie
Jogi
2 tyg. temu
Zgadzam się że esemesy pisane jaka to Asia wspaniała piszą jej bliscy ale na pewno nie z ojca strony gdyż ,nie utrzymuje kontaktu od lat z ojca rodziną Znam tą rodzinę uczynna wspaniała zawsze pomagają ludzią w potrzebie
Jogi
2 tyg. temu
Dobra rada dla Antka Niech nie udziela żadnych wywiadów jak najdalej od Opozdy która traktuje dziecko jakby nie miało ojca i sama decyduje że buty dla dzieci bedą nosiły nazwę jej dziecka o pieniądze od Antka się upomina a o zgodę już nie Każdy znad popełnia błędy Opozda też ojciec nazwał ją manipulantką i odciął się miał rację ona spokój tego samego życze Antkowi
Marta
2 tyg. temu
Antek bardzo cię lubię i szanuję jako aktora.Cieżko mi zrozumieć że ktoś tak mało istotny zrobił z ciebie w ćpuna,pijaka i kryminalistę,co się z tymi ludźmi dzieje.Nienawidze cwanych i interesownych kobiet.Współczuję
Gość
2 tyg. temu
Ile można opluwać i krytykować Antka który ma śmiertelną chorobę.Znajdzcie sobie inny temat.Ludzie są podli i bez serca.
Kacha
2 tyg. temu
Uważam, że to był układ. Dziecko nie było Antoniego albo nie miała pewności że jest jego, ale ponieważ dużo o Antku wiedziała, to go szantażowała. Stąd te oświadczenia i kasa. Transakcja wiązana i tyle. Dlatego też razem nie mieszkali.
Ania
2 tyg. temu
Niestety każda Uzależniona osoba ciągnie za sobą na dno innych. Asiu nie daj się pociągnąć swojemu ex. Asiu bądź silna. Trzymam za Ciebie kciuki bo sama bylam w podobnej sytuacji jak Ty. Dziś jestem szczęśliwa.
Tomek
2 tyg. temu
Ludzie ja czytam komentarze które w większości pisze aska i jej rodzina której tylko o to chodzi aby Antek wrócił do aski bo jej nikt nie chce . Aska miej godność daj spokój Antkowi nie atakuj nie obrażaj nie kłam . Nikt nie musi ze sobą być aby wychować dzieci 90% jest po rozwodach
Tomek
2 tyg. temu
Aska tez bierze od lat powinna iść z Antkiem jak już coś na ten odwyk
Renata
2 tyg. temu
No to może niech udokumentuje chorobę jak się leczy .Ostatnio o nim głośno cyrki odstawia
Jutra nie ma
2 tyg. temu
Stop making stupid people famous!
Vhkk
2 tyg. temu
Antek, nie wciskaj ludziim glupot. Medyczna marihuana w PL nie ma THC, tylko CBD, a tu wykryto THC. Po prostu sobie przypaliles I jak osiol wsiadles do auta
Nsns
2 tyg. temu
Ta Izabela to musi być wybitną prawniczką że mu takich rzeczy z głowy nie wybija 😅
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie