Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|
aktualizacja

Agata Duda wspiera zbiórkę na leczenie chorego chłopca. Przekazała na aukcję naszyjnik

305
Podziel się:

Agata Duda zaangażowała się w pomoc rodzicom cierpiącego na SMA małego Mikołaja, na którego leczenie potrzebne jest 9,5 miliona złotych. Pierwsza dama przekazała na licytację swoją biżuterię.

Agata Duda wspiera zbiórkę na leczenie chorego chłopca. Przekazała na aukcję naszyjnik
Agata Duda przekazała naszyjnik na zbiórkę funduszy na leczenie chorego chłopca (akpa, Facebook - Tomasz Karelus)

Prezydentura Andrzeja Dudy już od początku pierwszej kadencji wzbudza wśród Polaków skrajne emocje, a media z uwagą śledzą każdy krok polityka. Nie mniejszym zainteresowaniem obywateli może się także pochwalić pierwsza dama, Agata Duda.

Przez lata rezydentury męża w Pałacu Prezydenckim Agata Duda zdążyła już przyzwyczaić Polaków do swojego milczenia w obliczu wielu palących społecznych problemów. Niedawno w obliczu Strajku Kobiet pierwsza dama wyjątkowo postanowiła jednak zabrać głos i przyznała, że ma poważne wątpliwości, czy Polki powinny być zmuszane do heroizmu. Tuż po jej słowach opinia publiczna szybko dopatrzyła się też innego możliwego wyrazu poparcia dla manifestujących.

Podobnie jak jej poprzedniczki na co dzień Agata Kornhauser-Duda aktywnie angażuje się w działalność charytatywną. Ostatnio pierwsza dama zdobyła się szczodry gest i wsparła zbiórkę funduszy na leczenie małego Mikołaja Karelusa. U urodzonego w Białymstoku chłopca na początku sierpnia wykryto SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. W wyniku postępu choroby 22-miesięczny dziś Mikołaj nie chodzi i nie potrafi stanąć na nogach. Pilnie wymaga również specjalistycznego leczenia.

(...) Jeszcze niedawno sprawnie raczkował, ale choroba próbuje odebrać mu tę zdolność. Jest intensywnie rehabilitowany oraz leczony farmakologicznie, jednak to wciąż za mało, aby zatrzymać zanik mięśni. Takiej możliwości upatrujemy w terapii genowej, która jest niestety strasznie droga - wyznała Faktowi matka chłopca, Natalia Karelus.

Od sierpnia rodzice chłopca prowadzą zbiórkę funduszy na "najdroższy lek świata", kosztujący przeszło 9,5 miliona złotych. Pieniądze muszą uzbierać, zanim Mikołaj osiągnie wagę 13,5 kilograma - na chwilę obecną waży już 11 kg. Dzięki zaangażowaniu rodziny i przyjaciół oraz organizacji licznych wydarzeń do tej pory Karelusom udało się zgromadzić 3 miliony.

W końcu za sprawą córek sąsiadów rodziny wiadomość o zbiórce dotarła do Pałacu Prezydenckiego. W rozmowie z Faktem ojciec Mikołaja nie ukrywał, że do tej pory małżonkowie wysyłali wiele próśb o pomoc do znanych osób, niestety bezskutecznych. Pierwsza dama przekazała jednak na licytację jeden ze swoich naszyjników, do którego dołączyła także krótki liścik z podziękowaniami dla szczęśliwca, któremu uda się go nabyć.

Ku naszemu zaskoczeniu Pani Prezydentowa zwróciła na nas uwagę i wysłała nam swój naszyjnik. Otrzymanie paczki z Kancelarii Prezydenta RP było dla nas naprawdę wielkim szokiem – przyznał Tomasz Karelus.

Licytacja należącej do Agaty Dudy biżuterii rozpoczęła się w poniedziałek od kwoty 100 złotych. Do czwartku jego cena wzrosła do 850 złotych.

Zobaczcie, jak prezentuje się naszyjnik, którym Agata Duda wsparła leczenie małego Mikołaja. Ma gest?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(305)
Ada
rok temu
Oj Pani Agato... wystarczy, żeby rząd wpisał ten lek na listę leków refundowanych tak jest w innym krajach europejskich jak Niemcy czy Francja. Ale Wy wolicie wydać te pieniądze na TVP.
gość
rok temu
AniaOrłowska z Zielonej Góry też choruje i wiele innych dzieci z ta wada genetyczną może jeszcze ma kilka takich fantów
Mona
rok temu
Super, fajnie. Ale za chwilę jej mąż zaś da 2 mld zł na telewizję. A jak widać są ważniejsze rzeczy w kraju, jak zdrowie dzieci...
Haha
rok temu
Acha to Pani Agata Duda przekazuje na aukcje swój naszyjnik na której to obywatele bedą licytować za swoje pieniądze kiedy to jej mąż zamiast przekazywać odpowiednie kwoty na leczenie pacjentów z SMA daje lekka ręka krocie na TVP ?! Kto ma pomoc to i tak pomoże i wpłaci, obejdzie sie bez naszyjnika Pani Pierwszej Damy 🙄 trz mi wielki gest!
Ola
rok temu
No tak... trzeba organizować zbiórki na leczenie na zachodzie. Polska to dziadowski kraj. Lekarzy mało, A Ci którzy zostali nie zawsze kompetentni, kasy na służbę zdrowia nie ma, na rozwój medycyny, innowacyjność nie ma itd. Najpierw każą rodzic dzieci, mówiąc, że na zachodzie ,,cywilizacja śmierci ", ale jak przyjdzie co do czego to operacja właśnie na tym ,,zgniłym " wg nich zachodzie jest jedynym ratunkiem.
Najnowsze komentarze (305)
kto policzy?
rok temu
Za dwa miliardy , to ile dzieci z takim schorzeniem by dostało szansę leczenia? A ile za naszyjnik ?
Martyna
rok temu
Swoją biżuterię kupioną za nasze podatki😄
Sylwia
rok temu
Kochani pomagajmy
Rety
rok temu
Sandra z Kalisza tez choruje na SMA
Eliza
rok temu
Pozdrawiam
Gina
rok temu
Brawo
Wspieram
rok temu
Aktualna kwota na licytacji to 9tyś! ❤️ A licytacja trwa do poniedziałku 😉 Dzięki temu niepozornemu naszyjników zbiorka powiekszy się o sporą kwotę i wiele nowych osób dowie się o Mikołaju i może też dorzuci cegiełkę 🙂 sytuacja polityczna jest jaka jest, można dyskutować co kto kiedy powinien zrobić, ale w tym momencie dla mnie najważniejsze jest życie tego chłopca, a dzięki wam może się udać ❤️ Dziękuję wszystkim z sercem we właściwym miejscu
Aga
rok temu
"Szczodry gest"? Przecież to jest jedynie polski krzemień pasiasty. Wiem, bo mam prawie identyczny. Hojny gest to nie jest. Spodziewałam się po Pani Prezydentowej czegoś lepszego.
Gość
rok temu
Jestem szczera nie lubie tej Agat 😁
Emi
rok temu
co by nie zrobiła to źle, bądzcie obiektywni
rita
rok temu
super
Aneta
rok temu
wow brawo dziękujemy
Mkl
rok temu
Nie pierwszy raz para prezydencka wspiera chore dzieci. Trzeba do nich napisać na pewno przyślą fant
Gość
rok temu
Ale wyczyn Agaty 🤭
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie