Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Andrzej Duda zaskakuje wyznaniem: "Nie jestem zwolennikiem SZCZEPIEŃ OBOWIĄZKOWYCH"

470
Podziel się

Wypowiedź prezydenta z "debaty" w Końskich odbiła się szerokim echem w mediach. "Czy nadchodzący sezon grypowo-covidowy to dobry moment na podważanie szczepień? To groźne dla zdrowia! - alarmował immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Andrzej Duda zaskakuje wyznaniem: "Nie jestem zwolennikiem SZCZEPIEŃ OBOWIĄZKOWYCH"
Andrzej Duda zaskakuje wyznaniem podczas debaty w Lesznie (East News)
bDeZCvyt

Druga tura wyborów prezydenckich coraz bliżej. Minione dni kampanii to więc dla każdego z kandydatów nie tylko zacięta walka o głosy wyborców, lecz również okazja do zdyskredytowania przeciwnika w oczach potencjalnego elektoratu.

Nie jest tajemnicą, że Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w wielu kwestiach prezentują kompletnie odmienne poglądy. Niestety, panowie nie zdecydowali się na udział we wspólnej debacie. Zamiast tego w poniedziałek każdy z nich zaprezentował swoje postulaty podczas własnej "debaty" - Duda w Końskich, natomiast Trzaskowski w Lesznie.

bDeZCvyv

Wieczór dwóch debat już zdążył odbić się szerokim echem w mediach. Na każdym ze spotkań przygotowano specjalne miejsce, które miał zająć kontrkandydat i chętnie eksponowano je podczas transmisji. Emocje wzbudzały także rzecz jasna same odpowiedzi kandydatów na prezydenta na zadane pytania - Trzaskowskiemu przez dziennikarzy, a obecnie urzędującemu prezydentowi przez mieszkańców Leszna, jak również całego kraju. Podczas debat nie obyło się również bez uszczypliwości wymierzonych w przeciwnika.

Jednym z tematów poruszonych przez Andrzeja Dudę podczas występu w Lesznie była polsko-amerykańska współpraca w kwestii stworzenia leku na koronawirusa. Korzystając z okazji, prezydent postanowił zaprezentować również swoje stanowisko odnośnie obowiązkowych szczepień, które u wielu wywołało spore zaskoczenie.

bDeZCvyB

Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie - ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorastający chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić, i uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe (...) Proszę bardzo - kto chce, jeżeli będzie szczepionka, niech się zaszczepi, ale kto nie chce - to jest jego osobista decyzja - mówił Duda.

Słowa prezydenta natychmiast wywołały spore poruszenie wśród internautów i politycznych komentatorów.

Szczepienia. Andrzej Duda zaproponował ciekawy temat na koniec kampanii. Takiego prezentu @trzaskowski2020 nie mógł się spodziewać - pisał na Twitterze dziennikarz Maciej Głogowski.

W tej kampanii wyborczej nie tylko lekceważone jest bezpieczeństwo epidemiczne, ale naruszony został filar zdrowia publicznego - szczepienia ochronne. Czy nadchodzący sezon grypowo-covidowy to dobry moment na podważanie szczepień, w tym przeciw grypie? To groźne dla zdrowia! - alarmował immunolog dr Paweł Grzesiowski.

bDeZCvyC

Dość ryzykowna deklaracja prezydenta - stwierdził Michał Szułdrzyński z Rzeczpospolitej.

Już po zakończeniu debaty do internetowych komentarzy postanowił odnieść się sam Andrzej Duda.

Stop manipulacji. Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa - tłumaczył na Twitterze.

Co sądzicie o osobnych debatach kandydatów na prezydenta RP?

bDeZCvyD
bDeZCvyE
bDeZCvyW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(470)
Gość
4 miesiące temu
Serio ktoś czeka z utęsknieniem na szczepionkę na covid, gdzie skuteczność i bezpieczeństwo szczepionki można określić po 10 latach?
dida
4 miesiące temu
Jestem lekarzem i tez jestem przeciw pochopnym szczepieniom niesprawdzonym dobrze preparatem
Gość
4 miesiące temu
Bo to jest właśnie wolność! A nie, że władza wciska na siłę szczepionki zrobione w rok na kolanie!
bDeZCvyX
Gość
4 miesiące temu
I bardzo dobrze, wkurzylabym się gdyby była obowiazkowa, jako obywatel i potencjalny królik doswiadczalny
ma rację...
4 miesiące temu
Oczywiście, że szczepienia na grypę nie powinny być obowiązkowe!
Najnowsze komentarze (470)
🦆🦆🦆
3 miesiące temu
Widać że już się wyciszyl Nowogrodzkiej musi słuchać ale naród zmadrzal😁😁😁
masakra
3 miesiące temu
Pan Trzaskowki ma jakiś poważny problem....szczepionka nie pomoże na próżniactowo, notoryczne kłamstwa i obłudę...
Afera
3 miesiące temu
Trzaskowski i jego sztab mówiąc, że szczepionka ma być obowiązkowa robi z nas Polaków świnki doświadczalne zagranicznych koncernów medycznych. Trzeba monitorować i przypilnować żeby w pierwszej kolejności zaszczepił siebie i całą swoją rodzinę oraz sztab. Ciekawe za ile nas sprzedał...
Agent
3 miesiące temu
Trzaskowki nie dość że sprzedaje Polskę, w Warszawie to w przetargach nie uwzględnia ofert polskich firm - przykład kupno niemieckich autobusów za ponad 2 miliardy zł. Dofinansował w Warszawie kwotami wielomilionowymi fundacje prowadzone przez byłych współpracowników i pracowników SB. Ciekawe za co im płaci? Za milczenie?
Kuba
3 miesiące temu
To ma być pierwsza szczepionka genetyczna (DNA lub RNA lub na nośniku adenowirusowym) zatwierdzona do stosowania u ludzi.... Mamy ZEROWE doświadczenie z tego typu szczepionkami i mam nadzieję, że jeśli Szumowski powie, że ma być obowiązkowa to środowisko lekarskie w Polsce się temu sprzeciwi. I że ludzie też będą do tej szczepionki podchodzić ostrożnie. Doświadczenia ze szczepionkami genetycznymi stosowanymi u zwierząt pokazują, że zwierzęta te zaczynają cierpieć na choroby autoimmunologiczne, obce DNA wbudowuje się do DNA komórkowego i powoduje szkody w komórkach, czasem wbudowane DNA dziedziczone jest przez potomstwo. Serio, lepiej leczyć koronę niż skutki takich szczepionek..
Gosc
3 miesiące temu
Takiej brudnej i podlej kampani swiat nie widzial. Poprostu DNO ! Od 35lat mieszkam za granica i we wszystkich wiadomosciach tv kometuja kampanie. Az wstyd sie przyznac ze pochodze z Polski. Ludzie obudzicie sie. Czas na zmiany!!!
gosc
4 miesiące temu
To jest podlosc ja sie na to nie zgadzam precz z Pis tego calego gangu!!!
gosc
4 miesiące temu
zejdz ze sceny i nie krzycz wiecej Panie Duda!!! PIS do domu
bDeZCvyP
Gość
4 miesiące temu
Wypowiedzią na temat szczepień totalnie się skompromitował. Kto oglądał debatę, na żywo, ten dokładnie słyszał jaką "mądrość" wygłosił. Dementowanie i tłumaczenia na nic się nie zdadzą. Rozpaczliwie szukają poparcia, więc uśmiechają się do antyszczepionkowców i wyborców Konfederacji, robiąc dziwny filmik. Żenada. Tak wstrętnej kampanii nigdy jeszcze nie było, ale czego można spodziewać się po pisie.
Róża
4 miesiące temu
Jeśli to prawda i będzie walczył o to aby szczepienia były dobrowolne to ma mój głos.
Ewa
4 miesiące temu
Duda na prezydenta!!!!
Mała Mi
4 miesiące temu
To gdzie na tej debacie był PAD? W Końskich czy Lesznie? Po z treści "artykułu" wynika, że jednak obaj panowie byli w tym samym miejscu.
Zzzz
4 miesiące temu
Leszno to największa dziura w PL - umarłe miasto!
Ejjj
4 miesiące temu
Rafał zabierz Joasie (oczywiście służbowo) i poleć jeszcze raz do Brazylii .... daj sobie na luz, nie radzisz sobie z Warszawą a Polska to nie Warszawa....
...
Następna strona
bDeZCvzr