Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Andrzej Duda chce zmienić konstytucję. Zgłosi zapis o zakazie adopcji przez pary jednopłciowe

504
Podziel się

Do słów kontrkandydata w wyścigu o fotel prezydencki już zdążył odnieść się Rafał Trzaskowski.

Andrzej Duda chce zmienić konstytucję. Zgłosi zapis o zakazie adopcji przez pary jednopłciowe
Andrzej Duda chce zmienić konstytucję (East News)
bDHGiIiJ

12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się ze sobą Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda. Tocząca się kampania jest wyjątkowo burzliwa. Z ust urzędującego prezydenta Dudy padło wiele kontrowersyjnych stwierdzeń, np. to, że "LGBT to nie ludzie".

Duda bardzo odważnie wypowiada się na wiecach, za to nie chciał przedstawić i obronić swoich poglądów w debacie z Trzaskowskim, którą chciały zorganizować wspólnie cztery niezależne media.

bDHGiIiL
Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia: ostatnie dni kampani to będzie rzeźnia bez opamiętania

Najnowsze sondaże pokazują, że szanse Dudy i Trzaskowskiego na zwycięstwo są bardzo wyrównane. Być może to powoduje, że działania Dudy wyglądają na coraz bardziej zdecydowane. Urzędujący prezydent wymyślił właśnie kolejny sposób, jak przekonać do siebie wyborców i postanowił… spróbować zmienić konstytucję.

bDHGiIiR

W polskiej konstytucji powinien się znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym - ogłosił w sobotę podczas wiecu w Szczawinie-Zdroju.

Duda chce w poniedziałek złożyć projekt zmiany ustawy zasadniczej w Sejmie. Nietrudno oprzeć się wrażeniu, że chce w ten sposób przypodobać się wyborcom Krzysztofa Bosaka i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Sam zresztą specjalnie się z tym nie kryje.

Jestem przekonany, że ten zapis zostanie poparty także przez posłów Konfederacji, PSL... - mówił.

Sprawę skomentował Rafał Trzaskowski.

bDHGiIiS

Nie znam żadnego polityka mainstreamowego w Polsce, który chciałby zgodzić się na taką adopcję, więc pan prezydent znów zajmuje się tematem zastępczym. Jestem przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Nie ma dzisiaj w Polsce partii politycznej, która by się za takim rozwiązaniem opowiedziała - stwierdził prezydent Warszawy.

Sprawa jest też szeroko komentowana w mediach społecznościowych.

Przecież nie ma czegoś takiego jak sformalizowane związki jednopłciowe. To jak można wpisywać je do konstytucji? - zauważa dziennikarz Konrad Piasecki na Twitterze.

Świetny pomysł. Proponuję również ograniczyć przy okazji prawo Prezydenta do ułaskawienia zbrodni przeciwko dzieciom na tle seksualnym - dodaje Roman Giertych, nawiązując do głośnej ostatnio sprawy ułaskawienia przez Dudę mężczyzny skazanego za pedofilię.

bDHGiIiT

A Wy co sądzicie o najnowszym pomyśle Dudy?

bDHGiIiU
bDHGiIjm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(504)
Trzask Prask
8 miesięcy temu
Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego, popiera Trzaskowskiego.
Stokrotka
8 miesięcy temu
Przypominam, że to PO jako pierwsze złamało Konstytucję... x) I tak bronią sędziów. A sędziowie gnębieni nie są i nigdy nie byli. Trzeba byłoby lat, żeby pozbyć się tej kasty. Dla mnie kandydatem był Marek Jakubiak. Zwolennikiem nie jestem ani PiS, ani PO, ale jak widzę te komentarze wielce oświeconych obrońców Konstytucji, to zastanawiam się- "Boże, czy Ty to widzisz?" Jak dla mnie abstrakcja. Najlepsze są te głosy wyborców Trzaskowskiego i samego Trzaskowskiego , które mówią- stop podziałom, stop nienawiści. Sorry...ale większych podziałów, niż Trzaskowski, to jeszcze nikt nie robił. Chociaż w sumie... Lewica jest w tym jednak jeszcze lepsza. Partner Biedronia, który stwierdził, że z ich strony jest tylko nienawiść względem prawicowców. Brawo- większej obłudy i hipokryzji to jeszcze jak żyję, tak nie widziałam.
Gość
8 miesięcy temu
Jak wygra Trzaskowski to uchodźcy będa się cieszyć a dla dzieci z domu dziecka znowu nie będzie mieszkań
bDHGiIjn
Wyborca
8 miesięcy temu
A afera z respiratorami już wyjaśniona🤔?
Trzask👍
8 miesięcy temu
Mieszka za granica, ale płace podatki od nieruchomosci w Polsce i w Polsce utrzymuje moje studiujące dzieci. Głosuję i głosować będę.
Basia
8 miesięcy temu
DWA ZDANIA NA TEMAT ..WYBOROW .JESTEM 40 LAT ZA OCEANEM I NIGDY NIE BRALEM UDZIALU W WYBORACH W POLSCE ..BO TO JEST SPRAWA POLAKOW KTORZY MIESZKAJA W TYM KRAJU NA STALE ....A EMIGRACJA POWINNA SIE SKUPIC TAM GDZIE OBECNIE MIESZKA I ....ZYJE.
Zośka
8 miesięcy temu
Ja moja rodzina i paru znajomą znajomych wszyscy Idziemy głosować na trzaskowskiego bo mamy dość łamania Konstytucji deptania demokracji gnębienia sędziów tulei juszczyszyna i żurka chcemy żyć w normalnym tolerancyjnym kraju brawo Trzaskowski
Iwona
8 miesięcy temu
I tak trzeba zrobić i to natychmiast
Wera
8 miesięcy temu
To obecnie ,,typowe'' małżeństwa mają problem, żeby adoptować dziecko i muszą przechodzić przez długie i uporczywe procedury, a nagle niby na pstryknięcie palcami geje i lesbijki bez ślubów będą mogły adoptować dziecko...Tylko znowu nawiniacy to łykną i na tej podstawie będą przyklaskiwać Dudusiowi. Lepiej, żeby dzieci się kisiły w domu dziecka, a kobiety rodziły dzieci ciężko chore i z gwałtów. I niech zakażą badan prenatalnych to na pewno się im uda ,,zachęcić'' do zachodzenia w ciążę rozsądne kobiety.
Oni
8 miesięcy temu
Bardzo dobra decyzja Panie prezydencie
Takabajka
8 miesięcy temu
"Panie prezydencie! Kraj w niebezpiecznstwie! Pora wyjść , co mamy robic? Zalegla głucha cisza. Pan, wcisnał się głęboko w fotel i rozmarzonym wzrokiem patrzył za okno...."
Fuuu
8 miesięcy temu
Jak przegra Duda oj będzie bieda rodacy bieda.
puknijcie sie
8 miesięcy temu
i bardzo dobrze, to nie jest normalne
bDHGiIjf
Gosc
8 miesięcy temu
Trzaskowski zmienia zdanie w wielu kwestiach. Czy zmienia? On nie ma swojego zdania. Zdecydowanie nie ma pojecia o wielu sprawach ,problemsch Brak elementarnej wiedzy o zarzadzaniu panstwem ,ekonomii czy sprawach miedzynarodiwych. Dkatego unika pytan.
...
Następna strona
bDHGiIjH