Racewicz dostała pracę w Polsat News! "Poprowadzi wieczorne "Wydarzenia"

117
Podziel się

Gdy tylko Joannie skończył się półroczny zakaz konkurencji, posypały się ponoć propozycje pracy.

Racewicz dostała pracę w Polsat News! "Poprowadzi wieczorne "Wydarzenia"

Zwolnienie Joanny Racewicz dwa lata temu z telewizyjnej Panoramy było szokiem dla pracowników TVP. Wydawało się, że mało kto pasuje lepiej do nowej linii programowej "mediów narodowych" niż samotna matka, wdowa smoleńska po oficerze BOR-u Pawle Janeczku, który zginął, chroniąc prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas podróży do Smoleńska.

Racewicz jednak bez protestów pogodziła się ze zwolnieniem, zwłaszcza że obiecano jej, że nie zostanie bez środków do życia. Miała wprawdzie udać się na zsyłkę do TVP Polonia, ale przynajmniej zachowałaby ciągłość zatrudnienia. Jednak nigdy tam nie dotarła...

Ostatecznie dołączyła do ekipy Pytania na śniadanie, jednak tam też sprawy z czasem się skomplikowały. Skończyło się zwolnieniem Joanny z pracy tuż przed Wielkanocą.

Racewicz do tej pory nie zrozumiała, o co poszło. Oficjalnym powodem było to, że na swoim profilu internetowym wyraziła zadowolenie z diety pudełkowej, którą akurat stosowała. Zdaniem dziennikarki, to mało wiarygodny powód rozwiązania umowy o pracę.

Szefowa poinformowała mnie, że zostaję zawieszona z powodu - uwaga - zarzutu lokowania produktu, która to czynność miała polegać na tym, że na prywatnym Instagramie zamieściłam zdjęcia mojej diety - wspominała z goryczą w wywiadzie dla Newsweeka. Napisałam wyjaśnienie, że nie chodziło o działalność komercyjną, a chęć podzielenia się informacją o zmianie trybu życia. Wiele koleżanek i kolegów pisze na profilach internetowych o dietach, aktywnościach fizycznych, swoich wyborach. Mimo to skasowałam wpisy i poprosiłam o rozmowę. Nie było ani odpowiedzi, ani rozmowy. Zamiast tego, oficjalne oświadczenie Telewizji Polskiej o trybie zwolnienia mnie z TVP2, które poznałam z mediów - żaliła się Joanna w rozmowie z Newsweekiem.

TVP zignorowała argumenty dziennikarki. Ona sama podejrzewa, że zwolnienie było zemstą za publiczną krytykę ekshumacji ofiar katastrofy w Smoleńsku, przeprowadzanych często wbrew woli najbliższych oraz dzielenie rodzin smoleńskich na "lepszy i gorszy sort".

No, ale to już przeszłość. Gdy tylko Joannie skończył się półroczny zakaz konkurencji, posypały się ponoć propozycje pracy. Jak donoszą Wirtualne Media, Racewicz zdecydowała się wrócić do dziennikarstwa politycznego i przyjęła ofertę Polsat News. W jesiennej ramówce poprowadzi najpewniej wieczorne wydanie Wydarzeń, emitowane o godzinie 22.00. Razem z nią do Polsat News przechodzi też Bogdan Rymanowski, który w międzyczasie pożegnał się z TVN-em.

Będziecie oglądać Joannę w Polsacie?

KOMENTARZE
(117)
Gość
2 lata temu
Lubię ją. Kiedyś była piękną kobietą. Dzisiaj...no cóż. Ale jest sympatyczna.
gość
2 lata temu
Dajcie jej spokój. Współczuję jej, na pewno wiele wycierpiała po śmierci męża. /niech jej się życie ułoży i niech będzie szczęśliwa.
Gość
2 lata temu
Zróbcie coś z tym kretynem od pierdów! 🤮
gość
2 lata temu
Fajnie,ale co się stało,że Rymanowski opuszcza tvn?
gość
2 lata temu
co ona zrobiła z twarzą???
Najnowsze komentarze (117)
gość
rok temu
Ta nieobiektywna kretynka??? Porażka!!!
ZAKOCHANY
2 lata temu
fajna wiadomośc PIĘKNA KOBIETA
Kasia N
2 lata temu
brawo cieszymy sie
Warszawa
2 lata temu
Fajnie ciepła pozytywna osoba ....
IGOR V
2 lata temu
GRATULACJE
Gość
2 lata temu
Ja z rodziną napewno będę
Gość
2 lata temu
Pozdrawiamy i czekamy
Gość
2 lata temu
Fajna ciepła pozytywna osoba
Gość
2 lata temu
Ja będę i myśle ze nie tylko ja 👍
Gość
2 lata temu
Gratulacje i tylko co najlepsze ...!
Gość
2 lata temu
Fajnie pozdrawiamy
gość
2 lata temu
A gdzie młodzi ludzie w wiadomościach? No sorry ale Ci ludzie już dawno powinni być na "emeryturze" telewizyjnej.
gość
2 lata temu
Wiadomości powinni prowadzić młodzi ludzie! Młodzi i przystojni. A nie stare babcie i dziadki. HELOŁ TO JEST TELEWIZJA
gość
2 lata temu
Ja się zastanawiam tylko nad jednym - dlaczego w telewizji prezenterzy są tacy starzy?! Przecież powinni być młodzi i piękni, taki jest showbiznes. Nie mam ochoty oglądać starych pomarszczonych ludzi w wiadomościach!
...
Następna strona