Trwa ładowanie...
Przejdź na
aktualizacja

Stępień pozywa "Wyborczą" i broni się... interesem inwestorów. "Udało się zabezpieczyć ich kapitał"

114
Podziel się:

Emil stwierdził, że opublikowany materiał powstał bez zachowania rzetelności dziennikarskiej. Szykuje się kolejna batalia sądowa...

Stępień pozywa "Wyborczą" i broni się... interesem inwestorów. "Udało się zabezpieczyć ich kapitał"

Nowy tydzień nie zaczął się dobrze dla Dody i Emila Stępnia. W Dużym Formacie, dodatku do Gazety Wyborczej, ukazał się obszerny i wnikliwy tekst opisujący kulisy pracy męża Doroty w roli producenta filmowego. Grzegorz Szymanik, autor tekstu, opisał w nim, jak to Emil najpierw znalazł inwestorów do Dywizjonu 303, a potem zapomniał im powiedzieć, że jednak to nie on będzie produkował film. Pieniądze zwrócił dopiero, gdy przy sprawie zaczął grzebać Szymanik. Przeczytajcie: "Wyborcza" twierdzi, że MĄŻ DODY ZBIERAŁ PIENIĄDZE NA FILM, KTÓREGO NIE PRODUKOWAŁ

Doda już zdążyła przeczytać obszerny tekst, na który zareagowała w swoim stylu: nerwowo i dość agresywnie. Jej wątek też pojawia się w reportażu, bo nie dość, że jest żoną Emila, to jeszcze gra w jego produkcjach, więc zapewne zna kulisy ich powstawania. Rabczewska stwierdziła, że wszystko to oszczerstwa, a ona i Emil są zastraszani: Doda odpowiada na oskarżenia "Wyborczej": "ZASTRASZANI, LINCZOWANI PUBLICZNIE"

Trzy grosze do sprawy wtrąca także Stępień, który skomentował nową aferę w portalu W Polityce. Producent filmowy zapowiedział pozew, bo jego zdaniem autor materiału nie dochował rzetelności dziennikarskiej:

Osoba pisząca tekst dla tej tracącej czytelnika i wiarygodność gazety nie wykazała podstawowych zasad rzetelności dziennikarskiej, aby w sposób merytoryczny odnieść się do poruszanego tematu - żali się Emil. Dziennikarz podczas rozmowy telefonicznej nie był pewien tytułu filmu o jakim chce rozmawiać, a w dalszej części rozmowy próbował poruszać kwestie odnośnie do których nie miał nawet wiedzy. Swoje nieszczere i intencjonalne wrogie działania potwierdził brakiem odwagi konfrontacji z doradcą prawnym nie przychodząc na umówione spotkanie. Taka jest dzisiaj polityka handlowa tej gazety, aby podnosić klikalność oraz najniższą w historii sprzedaż gazety w oparciu o znane nazwiska osób, które na co dzień nie utożsamiają się z "Gazetą Wyborczą". Ciekawy jestem czy redakcji i jej dziennikarzowi wystarczy odwagi cywilnej aby zmierzyć się z pozwem sądowym czy będą chronić się tajemnicami dziennikarskimi.

Stępień twierdzi, że całe zamieszanie jest winą brytyjskiego producenta, który chciał realizować film. Fabuła tak mu się spodobała, że zwiększył budżet, w efekcie czego polscy inwestorzy, których znalazł Stępień... straciliby na tym interesie. Też chcielibyście mieć tak uczciwych partnerów w biznesie?

Mieliśmy nawet już podpisaną umowę licencyjną z dystrybutorem kinowym. Ostatecznie, okazało się, że brytyjski producent podjął decyzję o zwiększeniu budżetu filmu, co w konsekwencji oznaczało rozwodnienie udziałów naszych inwestorów. Ponieważ projekt zaczął być postrzegany jako wysokiego ryzyka, nasze zaangażowanie stopniowo wygaszaliśmy - wyjaśnia Emil.

Część z inwestorów dokonała następnie redystrybucji tych środków na nasze własne produkcje filmowe - dodaje zaś Doda w rozmowie z Wirtualną Polską. Odczytuję to jako aprobatę dla naszych działań. Dzisiaj, patrząc retrospektywnie, przeczucie o zaniechaniu prac nad "Dywizjonem 303" było właściwe. Dzięki temu udało się zabezpieczyć kapitał inwestorów. W przeciwnym razie, analizując wyniki oglądalności tej produkcji należy wskazać, że zwrot z kapitału nie przekroczyłby - szacuję - 20 proc.

Emil wraz z pełnomocnikiem, mecenasem Sławomirem Trojanowskim, zapowiedzieli pozwanie Gazety Wyborczej.

Wygląda na to, że przyszłe miesiące małżeństwo Stępniów spędzi na sali sądowej. Przypomnijmy, że wciąż nie rozpoczęła się sprawa rzekomego wynajęcia przez Emila i Dodę gangsterów, którzy mieli "uciszać" Emila Haidara.

Jak myślicie, co Dorota powinna dostać pod choinkę: kalendarz czy dobry pilnik?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(114)
gość
6 lat temu
ona to uosobnienie chamstwa. jako pierwsza w polshowbizz zaczela hejtowac i na tym kariere(?) robic.
Gość
6 lat temu
Dlaczego ona jeszcze nie siedzi? Przecież to kryminalistka, recydywa od co najmniej kilkunastu lat, a jest celebrytką.
gość
6 lat temu
ona na filmach sie nie zna inie umie grac. to co u materny robila to smiech.
Gość
6 lat temu
We więźniu go zapodadzą aż miło :)
Gość
6 lat temu
Baba Lubera przeciez podstawiaala dziewuchy z Dubaju bogatym fagasom. Hipokrytka Doda nie ma problemu sie z nia przyjaznic. Ale ona ma zawsze dwie prawdy. Jedna swoja i jedna calego swiata.
Najnowsze komentarze (114)
Pan Galina
6 lat temu
Czy potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji na temat pożyczki, E-mail: galinaken5@gmail.com Numer Whatsapp: +234 9056460624 Dzięki Pan Galina
Gość
6 lat temu
Proszę pana niech pan wyborcza puści z torbami
Gość
6 lat temu
No, kto sieje wiatr zbiera burzę... widać nie bez powodu ciągle się sądzi ta baba i ten chłopek
Gość
6 lat temu
Naprawdę typ jest obleśny, gazetą w łóżku bym mu facjate zakrywala.
Gość
6 lat temu
Naprawdę typ jest obleśny, gazetą w łóżku bym mu facjate zakrywala.
Gość
6 lat temu
Naprawdę typ jest obleśny, gazetą w łóżku bym mu facjate zakrywala.
Ryś Gość
6 lat temu
Dode finansiwał Nikoś.. tak sama dochodziła na wyżyny. Tak jak te w Dubaju
gość
6 lat temu
Dziwne, ze chciało mu się w ogóle komentować artykuł w tym niepoważnym tabloidzie, którego już prawie nikt nie czyta.
gość
6 lat temu
ale żur z tego typa wygląda jak rasowy m***l okropność brudne nie myte zęby brrrrrr ona ma prezencje rasowo taniej zdziry.sorki czysta prawda zur i qur.a
gość
6 lat temu
Jaki p******y!!!! Brrrrrr!!!
zxcvb
6 lat temu
jaki on brzydki ,jak pierwotny człowiek ,
gość
6 lat temu
co to za morda? ani czułosci w tej twarzy ani miłosci w oczach aniinteligencji DRAMAT JAKIŚ!!!!
Gość
6 lat temu
"Kler" to tez tylko film, a widzisz co się działo
gość
6 lat temu
Dobrali się jak w korcu maku !!! dwa cwaniaczki !!!
...
Następna strona