Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Baron pokrętnie tłumaczy się z żartów o osobach w kryzysie bezdomności: "Wyrwano je z kontekstu. Promowałem DOBRO!"

338
Podziel się:

Po tym, jak na muzyka posypały się gromy za robienie sobie żartów z osób potrzebujących, Baron postanowił całą winę zrzucić na medialną manipulację. Kto więc manipulował nim, gdy pisał o "żulach" i żebrał o "pieniążka"?

Baron pokrętnie tłumaczy się z żartów o osobach w kryzysie bezdomności: "Wyrwano je z kontekstu. Promowałem DOBRO!"
Baron tłumaczy się z żartów o osobach w kryzysie bezdomności (fot. Instagram)

Na początku tygodnia Baron popisał się mało wyszukanym poczuciem humoru, przy okazji relacjonowania pracy na planie teledysku. Przypomnijmy, że ubrany w łachmany piosenkarz w prześmiewczym stylu odgrywał do telefonu rolę osoby w kryzysie bezdomności. Wyciągał zabrudzone ręce do telefonu, prosząc o jałmużnę. "Próbował nadgryźć" podarowany mu sprzęt audio, a także wdał się w udawaną przepychankę ze znajomym. Wszystko to ku absolutnej uciesze Sandry Kubickiej i zgromadzonych ziomków.

Gdy "wybryk" został nagłośniony przez Pudelka oraz inne portale plotkarskie, Baron spotkał się ze sporych rozmiarów falą krytyki. Zrozumiałe więc, że gdy emocje trochę już opadły, artysta podjął decyzję o zabraniu głosu w sprawie. W serii InstaStories sprawca całego zamieszania stara się wytłumaczyć, że doszło do nieporozumienia. Charakteryzacja miała być wykonana na potrzeby teledysku, a przesłaniem projektu miało być promowanie szeroko rozumianego "bycia dobrym".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jaką szefową Sandra Kubicka jest dla Barona?

Baron tłumaczy się z żartów z osób w kryzysie bezdomności

Wystąpiliśmy z Sandrą gościnnie w teledysku naszego przyjaciela (…) do piosenki o tytule "Be Good". Taki jest przekaz utworu i klipu - bądź dobry. Teledysk ukazuje bohatera, który m.in. częstuje jedzeniem bezdomnego, w rolę którego wcieliłem się ja. Mimo że komunikowaliśmy na naszych social mediach, że kręcimy teledysk i stąd stroje, które mamy na sobie, portale spreparowały z naszych zdjęć artykuły, że nabijamy się z bezdomnych bez kontekstu - napisał Baron, nieświadomie chyba sugerując, że obśmiewanie osób potrzebujących, tylko że już w odpowiednim kontekście, jest jak najbardziej na miejscu.

Brak kontekstu ułatwia manipulację. Szersza perspektywa pozwala zrozumieć obiektywnie sytuację. Ale nad taką trzeba pochylić się dłużej niż nad bełkotem serwowanym przez portale napędzające hejt - czytamy dalej.

Przypomnijmy, jakimi opisami Baron opatrzył zdjęcia z planu teledysku. Muzyk zapytał w ankiecie na InstaStory: "Pomóc żulowi?". Jako jedną z możliwych odpowiedzi podano opcję: "Nie, bo i tak kupi piwo". Równie dobrze wypadł klip, na którym wyciąga drżącą, zabrudzoną dłoń do Kubickiej i łamiącym się głosem jęczy: "Daj pieniążka".

Baron wylicza swoje dobre uczynki

Na wypadek, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, Baron przystąpił do skrupulatnego wyliczenia, jak wiele z Sandrą Kubicką dobrego uczynili.

Wspieramy z Sandrą od lat schroniska dla zwierząt. Organizowaliśmy i pakowaliśmy tiry dla potrzebujących na Ukrainę. Wozimy ubrania do domów opieki. (…) Tym razem wsparliśmy naszego przyjaciela i wystąpiliśmy w teledysku, żeby promować BYCIE DOBRYM.

Szkopuł jednak w tym, w jaki sposób zrelacjonowano kulisy z nagrań do teledysku w mediach społecznościowych. Podśmiechiwanie się z osób w głębokim kryzysie, nazywanie ich "żulami" czy żarty z uzależnienia alkoholowego, zwyczajnie nie przystoi celebrytom z tak szerokimi zasięgami. Lepiej skupić się rzeczywiście na akcjach charytatywnych i niesieniu dobrego przekazu.

Wcześniejsze posty Barona DLA KONTEKSTU:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(338)
stojak
4 miesiące temu
Nie wybrniesz z tego, chłopie. Wszyscy już wiedzą, kim jesteś.
Gigi
4 miesiące temu
Z jakiego kontekstu, przecież się nabijali - co za różnica czy przy kręceniu teledysku czy nie?
Asia
4 miesiące temu
Żaneta to jakieś zle imię? Bo Sandra jest lepsze :) poza tym to miało być śmieszne nie wyszło, wystarczy przeprosić każdy popełnia błędy
Jawa
4 miesiące temu
Ja tak myślałam, że koleś po tym blamażu będzie się wić jak piskorz, żeby swoją żenadę wybielić. Patrzcie no jak się kreuje na wrażliwca. Wszystko jak zwykle z kontekstu wyrwane, nie tak zrozumiane, hejtersko krytykowane. Jeszcze czekam na oświadczenie Sandruni. A wystarczyło tylko jedno- pomyśleć, co się wyczynia.
I tyle
4 miesiące temu
Obrzydliwość
Najnowsze komentarze (338)
OhWeeee
3 miesiące temu
Ona z tym językiem wyglada jak żywcem wyjęta z filmu o dziewczynkach „Hot girls wanted”, a Baronowi taka taniość bez stylu i polotu najwyraźniej sie podoba.
Serio
4 miesiące temu
Nie tam żebym go bronił ale niedługo nie będzie się można wogle odezwać bk zawsze ktoś będzie czuł się dyskryminowany... serio. To że z czegoś zażartuje to nje znaczy ze nie rozumiem powagi tego czegoś. Gdzie by dzisiaj byli ludzie z monthy Pythona?? W więzieniu chyba...
Facet
4 miesiące temu
Tłumaczy się tak pokrętnie jak kiedyś Bill Clinton- " Seks oralny to nie seks" albo "Pliłem mari.. ale się nie zaciągałem" a wszyscy co widzieli stories wiedzą jak było...Pięknie uczy się od Sandry 😉
Dziennikarz
4 miesiące temu
Baron wytlumaczyl i nie pokretnie tylko wprost. Kto nie chce zrozumiec to i tak nie zrozumie.
Negri
4 miesiące temu
Baron w tym teledysku, jako zul, w garniturze zrobionych zębów (implanty albo licówki), wyglada groteskowo…
Hihi
4 miesiące temu
Tu jest jakby luksusowo :p
Antychłam
4 miesiące temu
To nie wyglada na bezdomnego tylko użył za dużo samoopalacza :p. Pomijam zawartość reszty.
Gughgth
4 miesiące temu
Przecież kręcili teledysk. Z resztą wyszedł super.
Oleh
4 miesiące temu
Co z tego, że na potrzeby teledysku? To niczego nie zmienia. Nabijaliście się z bezdomnych i tyle. Tu nie ma szerszej ideologii i większego kontekstu. To jest zwyczajna patologia i słabe poczucie humoru. Pozdrów Żanetę.
Jezusku
4 miesiące temu
Ten to jak się odezwie, to nie wiesz czy się śmiać czy płakać
Wiecorobi
4 miesiące temu
Baron jest wyjatkowo niedojrzały i ma problem z którym już dawno powinien iść się leczyć, ale ona go ściąga i ściągnie na samo DNO. .
rak
4 miesiące temu
co to za jeden. ten Baron kubicki?
Pgrre
4 miesiące temu
Prawdą jest, że mają racje. Siedzący na ulicy żule kupują alkohol. Ci co nie piją mają miejsce w osrodkach, a ci co chcą pić zostają na ulicy. Moja ciotka pracuje w szpitalu i notorycznie takie osoby korzystają z pełnych pakietów badań bo się uderzyły/przewrocily itp i wrqcają jak boomerang do szpitala a ty czekasz na rezonans czy TK miesiącami.
Zbigniew
4 miesiące temu
Przykre to ....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie