Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

Eurowizja Junior 2020. Valentina z Francji śpiewała z playbacku? Wokalistka ODPOWIADA

76
Podziel się

Po tym, jak reprezentująca Francję Valentina wygrała finał konkursu Eurowizji Junior, w sieci pojawiły się komentarze zarzucające jej, że podczas swego występu nie śpiewała na żywo. Dziewczynka odpowiedziała na Twitterze.

Eurowizja Junior 2020. Valentina z Francji śpiewała z playbacku? Wokalistka ODPOWIADA
Valentina, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2020 skomentowała zarzuty o śpiewanie z playbacku (YouTube)
bDArXXmd

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczny finał Eurowizji Junior miał inny niż zazwyczaj przebieg. Uczestnicy konkursu nie pojawili się w Polsce, której po raz drugi z rzędu przypadła rola gospodarza show. Ich występy zostały nagrane wcześniej i odtworzone podczas finału. Występy w Warszawie nagrało jedynie kilku wykonawców - z Serbii, Malty, Ukrainy i Polski.

Niestety, w tym roku polscy fani Eurowizji Junior nie doczekali się powtórki z sukcesów lat ubiegłych. Ala Tracz, która zaśpiewała w finale piosenkę "I'll Be Standing", spotkała się co prawda z ciepłym odbiorem i pozytywnymi komentarzami, ostatecznie jednak zajęła dopiero 9. miejsce. Finał wygrała Francja, którą reprezentowała Valentina z piosenką "J'imagine".

bDArXXmf

Wkrótce po ogłoszeniu wyników w sieci zaczęły się hurtowo pojawiać komentarze widzów, którzy zarzucali Valentinie, że w czasie nagrania finałowego występu nie zaśpiewała na żywo. Zarówno na oficjalnym kanale Eurowizji Junior na You Tube, jak i na Instagramie konkursu fani nie kryli swego rozczarowania występem. Na Twitterze pojawiły się fragmenty nagrania, na których widać na przykład, jak podnoszona do góry dziewczynka odsuwa od siebie mikrofon na sporą odległość, nie przerywając w tym czasie śpiewania.

Z drugiej strony część fanów Eurowizji broniła Valentiny, wskazując, że reprezentantka Francji zgodnie z regulaminem konkursu posiłkowała się nagraniami chórków z taśmy, swoje partie śpiewała zaś sama.

bDArXXml
Zobacz także: Alicja Szemplińska: " Jest mi bardzo przykro, że Eurowizja została odwołana"

Zwyciężczyni Eurowizji Junior postanowiła sama odpowiedzieć na pojawiające się zarzuty. Na swoim Twitterze napisała:

No cóż, muszę powiedzieć, że cieszę się, iż część was myśli, że to był playback. To oznacza, że udało mi się nie zdradzić głosem, jak jestem zestresowana.

bDArXXmm

Co ciekawe, wcześniej Valentina sama przyznała, że jej nagranie przygotowane do eliminacji konkursu nie było nagraniem "na żywo". W jednej z rozmów, które zostały udostępnione na Twitterze, wokalistka tłumaczyła, że nie rozumie, dlaczego zmieniono nagranie, które zostało pierwotnie przygotowane do wystawienia w eliminacjach.

Możesz mi ufać, wszystko nagraliśmy na żywo i nie wiem, dlaczego nie włączyli mojego głosu "live" do wersji do głosowania - pisała Valentina do osoby, która opublikowała później korespondencję.

Valentina miała też dodać, że zawsze śpiewa na żywo, czego dowodem jest dająca się wyczuć w głosie trema. Co ciekawe, tego samego argumentu Valentina użyła komentująca zarzuty, że jej występ w finale był playbackiem - napisała przecież, że cieszy się z takich podejrzeń, bo oznaczają, iż udało się jej zatuszować tremę...

Zawsze śpiewam na żywo i mogę ci powiedzieć, że będziesz słyszała stres w moim głosie - pisała Valentina w korespondencji udostępnionej przez jej znajomą na Twitterze po eliminacjach, a przed finałem.

bDArXXmn

Przekonała Was?

bDArXXmo
Zobacz także: France 🇫🇷 - Valentina from France performs J’imagine at Junior Eurovision 2020
bDArXXmG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(76)
Nuda
2 miesiące temu
Będziecie to przeżywać jeszcze rok ?
z Kalisza
2 miesiące temu
Najlepsze wykonanie. To eurowizja dla dzieci, a to jedyna piosenka, która nie była smętna.
Ktoś
2 miesiące temu
Pudel, widzę, że Ty też na usługach reżimowej. Dziecko zajęło 9 miejsce na 12 wykonawców a artykułów więcej niż o Noblu Tokarczuk.
bDArXXmH
aneis
2 miesiące temu
Powiedzmy szczerze. To jest KONKURS, a nie koncert. Na koncercie dzieci się mogą bawić, być na luzie, udawać śpiewanie, bo tam playback jest częsty (wśród dorosłych również). Jednak konkurs to zawsze stres i rywalizacja, mimo że z powodu wieku uczestników wielu nie chce tego przyznać, lub wmawia sobie że jest inaczej. Na żadnym konkursie muzycznym nie ma czegoś takiego jak playback, a Eurowizja Junior to prestiżowy konkurs międzynarodowy i najbardziej znany gdy chodzi o muzyczne talent show z udziałem dzieci (w tym przypadku od 9 do 14 lat). Gdyby jakiś kraj oszukiwał, to był został zdyskwalifikowany i wykluczony z konkursu, a może nawet by dostał zakaz uczestniczenia w kolejnych latach. Już pomijam ogromny hejt fanów konkursu i nie tylko. Wszystkie występy oglądają i oceniają profesjonalni jurorzy i decydują w 50 procentach o wyniku. Drugie 50 procent to głosy widzów.
sds
2 miesiące temu
To eurowizja dla dzieci i klimat typowo dla dziecka, a nie smutny i robienie z dzieci starych bab i nie wiadomo jakiej choreogrfii, czas pandemii to kolorowo i wesoło, złośliwi powiedzą, że z przedszkola, ale przynajmniej widać, że śpiewa dziecko, ta nasza smutna i bez uśmiechu w ogóle kto wymyślil takie ciemne tło i te ciężkie buciory
Najnowsze komentarze (76)
korzykarze12
miesiąc temu
mi się podobał występ valetniny
olahota80
2 miesiące temu
noi co że z pleybacku jak by to polska wygrała t inne kraie terz by twierdziły że oszukujemy
Kilma
2 miesiące temu
Ciekawe co jeszcze wymyślicie, przeciez to jest śmieszne.. Te tezy nie maja nic wspólnego z prawdą.
111
2 miesiące temu
no wyglondało jak by spiewała z playbacku
david
2 miesiące temu
J'ai vraiment apprécié ta performance
mircia
2 miesiące temu
No i po co tak ciągle o tym pisać, Eurowizja Junior zdecydowanie się udała, a każde dziecko tam występujące zasługuje na brawa....a nie tylko szukać awantur i zaczepek
piotr
2 miesiące temu
Dla mnie Eurowizja Junior wypadła świetnie jako program i nie wpatrując się w szczegóły, nic nie wskazuje na to, że był to okres pandemii. Pudelek mógłby jednak już odpuścić tym dzieciakom, analizując każdy usłyszaną przez nich plotkę.
Obywatel
2 miesiące temu
TVP nawet nie potrafi przegrać,
bDArXXmz
Ata
2 miesiące temu
No Francuzi nie są uczciwi, powinno się ją dyskwalifikować
Ewa
2 miesiące temu
Zawsze znajdą się medy żeby mieszac
Kasia
2 miesiące temu
ŻIMAAAŻIIIN XD
🇲🇨🇲🇨🇲🇨�...
2 miesiące temu
Powinnaś zostać zdyskwalifikowana 🖕🏼🖕🏼🖕🏼🖕🏼🖕🏼🦃👎👎👎👇☝️👆
🇲🇨🇲🇨🇲🇨�...
2 miesiące temu
Przecież widać że mikrofon idzie od ust a piosenka idzie dalej wiendz nie powinnaś wygrać
Monique
2 miesiące temu
Jeżeli komuś podoba się ta zdolna, młoda wokalistka, proponuje zobaczyć, jak śpiewa z grupa Kids United ( np. On ecrit sur les mures) bosko!
...
Następna strona
bDArXXnb