Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Wzburzony Jacek Dehnel punktuje Kazika: "Wie, gdzie stoją konfitury i zawsze się ustawia FRONTEM DO SŁOIKA"

141
Podziel się

Pisarz raczej nie podziela zachwytu ludzi nad nagłą niechęcią muzyka do rządu Prawa i Sprawiedliwości... "Nigdy za nim nie przepadałem" - oświadczył lakonicznie.

Wzburzony Jacek Dehnel punktuje Kazika: "Wie, gdzie stoją konfitury i zawsze się ustawia FRONTEM DO SŁOIKA"
Jacek Dehnel wytyka Kazikowi Staszewskiemu hipokryzję (Instagram.com, ONS.pl)
bDnsHIzp

Jacek Dehnel to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarzy młodego pokolenia. Rozgłos zdobył już jako 24-latek, gdy na rynku ukazał się jego debiutancki tom poezji Żywoty równoległe. W międzyczasie Dehnel coraz śmielej angażował się także w komentowanie bieżących wydarzeń w naszym kraju.


Zobacz: Jacek Dehnel: "Władza, która złamie jeden przepis Konstytucji, będzie łamać kolejne!"


Przez ostatnie lata mieliśmy już okazję się przekonać, że Jacek Dehnel zdecydowanie nie jest zwolennikiem rządów Prawa i Sprawiedliwości. Pisarz wielokrotnie krytykował polityków tej formacji, a sposobnością ku temu był m.in. jego homoseksualny ślub z historykiem Piotrem Tarczyńskim. Dehnel nie krył żalu do władzy o to, że nie dano mu szansy skorzystać w kraju z jednego z fundamentalnych praw człowieka.


Przypomnijmy: Jacek Dehnel WZIĄŁ ŚLUB! "Skorzystanie z fundamentalnych praw człowieka było miłe"


Teraz pisarz postanowił skomentować zamieszanie wokół usunięcia piosenki Kazika Staszewskiego ze szczytu listy przebojów radiowej Trójki. Przypomnijmy, że singiel muzyka Twój ból jest lepszy niż mój bezpośrednio uderza w szeroko komentowaną wizytę Jarosława Kaczyńskiego na warszawskich Powązkach w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Mimo że utwór dotarł na szczyt zestawienia, to wkrótce je unieważniono.

Zobacz także: "Trójka" i pytania ws. mediów publicznych. Cezary Tomczyk: zlikwidujemy TVP Info i cały ten proces dezinformacji

Co ciekawe, choć z PiS-em nigdy nie było mu po drodze, to Jacek Dehnel zdecydował się tym razem na skrytykowanie samego Kazika. We wpisie na Facebooku pisarz po kolei punktuje to, jakie podejście do władzy miał muzyk jeszcze kilka miesięcy temu. Oprócz tego stwierdza wprost, że "nigdy za nim nie przepadał".


Nigdy nie przepadałem za Kazikiem, a w kwestii PiS-u sprawa jest w ogóle humorystyczna. Bo kiedy tłum ludzi (w tym ja - żaden dziennikarz czy pracownik radia) marzł, przytupywał i skandował na demonstracjach w obronie mediów, Kazik Staszewski opowiadał, że PiS spoko. Kiedy staliśmy pod senatem, skandując (w cieple na szczęście) w trakcie przejmowania sądów, kiedy staliśmy pod pałacem prezydenckim, kiedy chodziliśmy nocami pod sejm, Kazik wypowiadał się tak: "Nie czuję, żeby moja wolność była zagrożona, żeby zagrożona była demokracja, podstawowe swobody, więc dlaczego miałbym się angażować. W moje życie PiS nie ingeruje bardziej, niż ingerowała Platforma, tu się nic nie zmieniło. Zdecydowanie nie mam poczucia, by ktoś likwidował wolne sądy, by nie było już w Polsce sprawiedliwości. Dajmy im spróbować. Ja nie opiewam sukcesów dobrej zmiany, ale naprawdę nie widzę, by sytuacja była dużo gorsza niż za poprzedniej władzy." - wytyka Kazikowi pisarz.


W dalszej części wpisu Dehnel ponownie skrytykował postawę muzyka i wprost wytyka mu hipokryzję.


Ale jedno muszę mu oddać: to człowiek, który wie, gdzie stoją konfitury i zawsze się ustawia frontem do słoika. Śpiewając, że "wszyscy artyści to prostytutki", Kazik oczywiście kłamał - nie wszyscy, historia i teraźniejszość zna mnóstwo artystów niepodległych, bohaterskich nonkonformistów. Ale co do niektórych to prawda. Kazik, podobnie jak Gowin, należy do tych immoralistów, którzy zawsze wychodzą na swoje, więc stanowią nader czuły barometr nastrojów. Szóstym zmysłem - którego ja na przykład nie mam - wyczuwają ruch słoika z konfiturami i porzucają sojuszników, zmieniają alianse, a zapytani o nie mówią: "Co? Nie, nie znam człowieka! Zawsze byłem po właściwej stronie. O, proszę, tu nagrałem taką piosenkę jako dyżurny trybun ludowy." - czytamy.


Zgadzacie się z nim?

bDnsHIzr
bDnsHIzx
bDnsHIzS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(141)
Wiktoria
6 miesięcy temu
O, Dehnel. Cieszę się, że Pudel zaczął pisać o kimkolwiek innym niż dzieci aktorów i patocelebryci.
wwwwwwwwwwww
6 miesięcy temu
ale o co chodzi? czy Kazik musi się opowiadać po którejś ze stron? a że mu się w danej chwili coś nie spodobało to napisał piosenkę, co wcale nie znaczy, że zmienił zdanie odnośnie swoich poglądów na nasza scenę polityczną.
Dziwny kraj
6 miesięcy temu
Czy trzeba być albo anty PiS albo być fanem Jarosława? Przecież można jedne rzeczy w ich polityce popierać, inne nie.
bDnsHIzT
mmm
6 miesięcy temu
Przecież Kazik jest muzykiem, nie politykiem, może mieć poglądy jakie chce, wcześniej mu władza nie przeszkadzała, teraz tak, jego prawo. Nie każe nam myśleć tak jak on. Nagrał piosenkę, będącą komentarzem do sytuacji w kraju, tak jak czynił to już wiele razy, to co my z nią zrobimy zależy od nas. Nie rozumiem tych personalnych ataków, przecież on nie kandyduje na prezydenta, a każdy ma prawo do wyrażenia swoich poglądów, tak on jak i my. Zresztą cała ta afera z Trójką nie została wywołana przez niego tylko władze radia, więc o co wam chodzi.
bdhdk
6 miesięcy temu
Pan pisarz chyba nie zna piosenek Kazika z czasów komuny i stanu wojennego. Jeśli tamte teksty były "ustawianiem się" to chyba w kolejce do wizyty UB. Rozumiem, że Pan Dehnel nie wie o czym mówi bo w 1981roku miał 1 rok (słownie jeden rok). Oj zazdrośnik.
Najnowsze komentarze (141)
Rydzykowa
6 miesięcy temu
Tak, zgadzam się.
zuza
6 miesięcy temu
Ustaw sie tez ,pojedz konfitur i napisz ksiazke o kaziku co ma swoje zdanie
Seneka
6 miesięcy temu
Ten Dehnel to coś pod sufitem ma nie bardzo .............Jakiś gminny narcyz czy coś !
77wd
6 miesięcy temu
Denhel to bardzo polskie nazwisko, patriotyczne
MK1
6 miesięcy temu
Pudel tak jak inne niemieckie stacje ekscytuje się tym co się stało w Trójce. Moim zdaniem "artyści" to są ludzie do wynajęcia, jak się odpowiednio zapłaci to zrobią wszystko i powiedzą wszystko za odpowiednią kasę. A wiadomo teraz ciężkie czasy a zarabiać trzeba.
lol
6 miesięcy temu
oho, kolejny celebryta-ekspert od wszytskiego i niczego którego opinie będą codziennie na pudlu
sylwia
6 miesięcy temu
To jest jeden z najważniejszych pisarzy naszego pokolenia? Jednak polska literatura leży i kwiczy. O tym zadufanym panu usłyszano głównie za sprawą jego napastliwych komentarzy pod adresem innych, a nie watpliwej jakości książęk. Gorsze już są tylko 365 dni i pokolenie Ikea
nicky
6 miesięcy temu
Denhel najpierw atakował Sekielskich twierdząc, że dokument który nagłośnił wykorzystywanie dzieci jest 'homofobiczny', teraz przyczepia się do Kazika za trafną satyrę która opisuje zjawisko "równi i równiejsi". Pretensjonalny, zniwieściały celebryta, który pisze tylko po to by było o nim głośno. Gdyby nie jego ciągłe narzekanie na innych nawet bym nie słyszała o tym panu.
bDnsHIzL
DrTom
6 miesięcy temu
To się nazywa obiektywizm
ewi
6 miesięcy temu
Nigdy nie rozumiałam fenomenu Kazika. I nie uważam,że jest jakąś wyrocznią!!!!!!
jba
6 miesięcy temu
A kto to jest ten Dehnel?
Maciej
6 miesięcy temu
Każdy ma prawo wyrażać swoje opinie bez względu kogo dotyczą. Dobre trzeba chwalić ,złe potępiać. Ja dzielę ludzi na mądrych i głupich, a tych po jednej i drugiej nie brakuje.
Aska
6 miesięcy temu
I Dehnel ma calkowita racje. Przestancie w koncu robic z Kazika zbawce swiata. Ma swoj wklad w rozwoj polskiej muzyki, ale ja osobiscie mam go dosc. Dobrze wiedział kiedy otworzyc puszke pandory i na calej sprawie zarobic. Teraz odcina kupony.
Ja,jaFantasti
6 miesięcy temu
Dehnel,nie urażę pochodzenia tego nazwiska?
...
Następna strona
bDnsHIAn