Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Joanna Przetakiewicz o śmierci Agnieszki z Częstochowy: "Kolejna młoda kobieta, która zmarła w szpitalu po tygodniach tortur"

187
Podziel się:

Joanna Przetakiewicz opublikowała wpis, w którym poruszona śmiercią kolejnej ciężarnej rodaczki, pomstuje na polskie prawo aborcyjne "Zakrzykuje się kobiety i okrutnie odbiera poczucie bezpieczeństwa!" - grzmi.

Joanna Przetakiewicz o śmierci Agnieszki z Częstochowy: "Kolejna młoda kobieta, która zmarła w szpitalu po tygodniach tortur"
Joanna Przetakiewicz grzmi w sprawie śmierci Agnieszki z Częstochowy (AKPA)

Od kilku dni w Polsce znów jest głośno o konsekwencjach zaostrzonego prawa aborcyjnego. Jeszcze nie opadły emocje związane z tragiczną śmiercią Izabeli z Pszczyny, a okazało się, że zmarła kolejna ciężarna kobieta.

37-letnia Agnieszka, która odeszła 25 stycznia, trafiła do częstochowskiego szpitala kilka tygodni wcześniej. Według pogrążonej w żałobie rodziny przyczyną jej śmierci była sepsa wywołana zbyt późnym usunięciem martwych płodów bliźniąt.

Apel zrozpaczonych bliskich Agnieszki, która osierociła trójkę pociech, niesie się po sieci. Nagłośnić sprawę zdecydowało się wiele znanych twarzy, w tym Anna Lewandowska.

Zobacz także: Joanna Przetakiewicz: "Moi synowie wyssali z mlekiem matki etos pracy"

O wpis poświęcony częstochowiance pokusiła się także poruszona Joanna Przetakiewicz. Milionerka udostępniła na Instagramie zdjęcie Agnieszki i grafikę z hasztagiem "ani jednej więcej", pod którą zabrała głos.

Gdybym powiedziała, że jestem zszokowana, to za mało. JESTEM PRZERAŻONA! - zaczyna Asia. Czy oficjalnie już możemy stwierdzić, że cofnęliśmy się do średniowiecza? Depcząc po drodze osiągnięcia nauki - kontynuuje.

Czy dzisiaj znowu ktoś będzie miał czelność powiedzieć, że "to był błąd", albo że "takie rzeczy się zdarzają"? - pyta zbulwersowana.

Agnieszka z Częstochowy, kolejna młoda kobieta, która zmarła w szpitalu po tygodniach tortur. Fizycznych i psychicznych. Powtarzam: W szpitalu, czyli w miejscu, które powinno dbać o zdrowie i życie pacjentów. Osierociła trójkę dzieci, które nie doczekały się powrotu mamy do domu - grzmi, w dalszej części wskazując na skutki ustawy aborcyjnej:

Stała się kolejną ofiarą ustawy antyaborcyjnej i kolejnej nieodwracalnej "pomyłki". Nie można jej naprawić, ale można uniknąć następnych. Zatrzymać tragiczne w skutkach decyzje. Zahamować terror strachu i bezsilności. STOP! Dzisiaj zakrzykuje się kobiety i okrutnie odbiera poczucie bezpieczeństwa. Podsyca się w nas podejrzliwość i brak zaufania - to przerażające, że idąc do szpitala, musimy mieć zapisany w telefonie numer do prawnika... - wskazuje inicjatorka akcji Era Nowych Kobiet i nawołuje:

Czas na zmianę. Natychmiast. Żebyśmy nie musieli już więcej przeżywać niewyobrażalnie bolesnych strat ukochanych żon, mam, córek, sióstr, przyjaciółek. Możemy solidarnie mówić: "Ani jednej więcej", ale potrzeba większego zaangażowania - zauważa, na koniec postu zachęcając do śledzenia profilu "legalna aborcja", w którym znajdziemy link do projektu obywatelskiego w sprawie prawa o dopuszczalności przerywania ciąży.

Doceniacie jej głos w sprawie?

Zobacz także: Raper denerwuje Polaków i niekończące się wakacje Wendzikowskiej
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(187)
Chora służba ...
4 miesiące temu
Ustawa tragedia , ale co się dzieje z lekarzami , dzieci nie żyły już dwa dni ? Na co oni czekali ?
kat
4 miesiące temu
Najlepszy protest, zamiast biegać z transparentami, narażać się na pobicie i areszt oraz latkę histeryczek, przestać zachodzic w ciaze. Na rok, na dwa - zobaczymy jak wtedy zareagują rządzący jak szpitalne oddziały położnicze będą świecić pustkami... Dopóki problem jest tylko twoim problemem, malo kogo poza toba obchodzi. Niestety taka prawda.
Gosc
4 miesiące temu
Nie rozumiem hejtu na nią w komentarzach, bardzo dobrze że się wypowiada na ten temat, wszystkie powinnyśmy o tym głośno mówić! Nie ma nic gorszego niż zamiatanie pod dywan tak ważnych tematów.
Straszne to
4 miesiące temu
Powinny być kontrole w szpitalach, każda kobieta w ciąży powinna mieć prawnika, za darmo lub płacić jeśli chce i może, rodzina powinna bardziej interesować się losem ciężarnych i interweniować.
DEJTA SPOKOJ
4 miesiące temu
Nie wypowie sie-zle, wypowie sie tez niedobrze. Ludzie, a niech robia co chca, przynajmniej w waznych sprawach, akurat tutaj rozglos jest dobry.
Najnowsze komentarze (187)
Ola
4 miesiące temu
„Nie można było zakończyć tej ciąży. Też bym jej nie zakończył i według mnie postępowanie lekarskie do końca grudnia, które zostało opisane w oświadczeniu szpitala było w pełni uzasadnione i zgodne z nauką” – mówi dr Socha. – Koszmarny wyrok Trybunału Konstytucyjnego na tę sytuację nie miał wpływu”. I tyle w temacie durnych celebrytów.
ja doktor
4 miesiące temu
Pudel usunął mój poprzedni komentarz , pewnie prawda w oczy kole . Mnie bulwersują niedouczone celebrytki które wypowiadają się publicznie o czymś , o czym nie mają bladego ani zielonego pojęcia . 1. Ciąża była chciana mimo 3 poprzednich cesarek i innego zdania lekarzy 2 . Ciąża była bliźniacza - ciąże takie są trudne i powodują częste bóle brzucha i wymioty , to jest normalny objaw . Pacjentki nikt nie zlekceważył bo została przyjęta na oddział. 3. To był 1 trymestr . W tym czasie ponad 30% ciąż jest ciążami bliźniaczymi. Często występuje zanikanie czynności życiowych jednego bliźniaka tzw twin vanish syndrome. Wtedy nie przeprowadza się zabiegu w celu wydobycia martwego płodu ! Monitoruje się pacjentkę , a martwy bliźniak najczęściej się wchłania od 5 do 9 tyg ciąży . Zdaza sie ze bliźniak umiera w 2 czy 3 trymestrze ciąży . Wtedy tez nie wykonuje sie żadnego zabiegu wyjęcia martwego płodu !!! Płód nie gnije i nie rozkłada sie w macicy ! Najczęściej następuje wtedy zjawisko mumifikacji albo maceracji . Lekarz monitoruje pacjentkę i przyjmuje postawę wyczekującą . Czyli daje zdrowemu dziecku szanse na jak najdłuższe przebywanie w ciele matki . Oczywiście jeżeli pojawia sie zagrożenie zdrowia albo życia matki natychmiast podejmuje sie działanie w celu ratowania ciężarnej . Wtedy zawsze wywołuje się poronienie . Interwencja mechaniczna jest ostatecznością . Jest to w interesie pacjentki ! Rodzina pisze o sepsie , ale crp na poziomie 66 ze wskaźnikiem malejącym to nie sepsa ! Należy zbadać co się stało pomiędzy 31 grudnia a 24 stycznia i z jakiego powodu pacjentka trafiła na neurologie gdzie zmarła . Rozumiem rozgoryczenie rodziny , brak wiedzy . Nie rozumiem celebrytek gotowych tańczyć na grobach dla fejmu .
Hela pela
4 miesiące temu
Od czasu wprowadzenia aborcji obiecuje się nam referendum i co ?? Dlaczego politycy nas tak nienawidzą ???
Gość
4 miesiące temu
Stop manipulacjom. Straszycie tylko młode kobiety, które zamiast czytać ze zrozumieniem czytają hasła i słowa celebrytów, którzy urządzają sobie polityczny cyrk. To samo było z panią Iza z Pszczyny w przypadku której zawinił szpital i zaniedbanie lekarzy, o tym już cisza. Tu tak samo kobieta nie zmarła po porodzie, ani w trakcie, ale miesiąc później na innym oddziale, przyczyn nie znamy, ale celebrytki już wiedzą. Zamiast walczyć z lekarzami którzy olewają pacjentki, mają w dup... opiekę, walczą z rządem, choć nie zawinił. Tym samym chronią bandytów w kitlach. Już nie wspomnę że przez aborcję (na świecie) umiera najwięcej kobiet, tu znów udają że to kraina tęczy. Myślcie kobiety, bo mam wrażenie że polki na prawdę są pozbawione rozumu.
⁉️⁉️⁉️
4 miesiące temu
Z całym szacunkiem, ale ta kobieta zmarła miesiąc po porodzie, i to na NEUROLOGII. Przyczyną jej śmierci nie były żadne ustawy czy nawet błąd przy porodzie. 😉 właściwie to jeszcze nawet nie wiadomo co konkretnie było przyczyną, bo nie było sekcji, a wszystko to tylko spekulacje i wykorzystywanie jej śmierci do manifestacji swoich poglądów. Rodzina twierdzi, że sepsa podając wynik CRP, który nie wskazuje na sepse, już nie wspominając że martwy płód normalnie nie wywołuje sepsy, a już na pewno nie miesiąc po porodzie... Jak mnie kiedyś auto rozjedzie po poronieniu to też zostanę twarzą tych protestów? Trzeba też dodać, że rodzina wyśmiewa to, że lekarze podejrzewali chorobę wściekłych krów, upierając się przy sepsie nie wiedząc nawet jaki wynik na sepse wskazuje, i jeszcze mają pretensje do lekarzy, że informacji o sepsie nie było w karcie (a jak mogła być skoro wyniki na nią nie wskazywały?). Sepse diagnozuje się dosyć łatwo, sepsa nie wynika też zazwyczaj z konkretnych zaniedbań, więc nikt nie ma powodu jej zatajać. Natomiast to, że lekarze podejrzewali chorobę wściekłych krów, daje do myślenia, że oni sami chyba nie mieli pojęcia co jej dolega, stąd podejrzewanie nawet tak rzadkich chorób. Może choroba wściekłych krów to nie była, ale jesli kobieta miała takie objawy to, to wskazuje na jakąś poważną chorobę neurologiczną, a nie na infekcje po martwych płodach. I owszem, mogło być też tak, że personel zawinił, ale nie przed czy w trakcie porodu, a po porodzie jak już, ale jak na razie NIE da się tego ocenić, bo nie wiadomo nawet na co zmarła. Stop manipulacji.
Joasia
4 miesiące temu
Dlatego postanowiłam nie mieć dzieci
lort
4 miesiące temu
Napompowana damo, nie znasz sprawy od srodka nie komentuj nie jestes lekarzem.
To trwa wiele...
4 miesiące temu
To w którym mięs.byla chora na Covid? A czy ktoś tupnie noga że chorzy na sorze wiele godz.czekaja do lekarza,że brakuje karetek,że operację są przekladane,że mięsiacami czeka się na specjalistę.Za wolno to wszystko trwa. Opieka medyczna jest rozna,zależy na kogo trafisz,jeden uratuje a drugi odesle bez diagnostyki do domu. Żeby poszła do prywatnej kliniki myślę że sprawy potoczylyby się inaczej.
Poczytajcie!
4 miesiące temu
Bardzo przykre. Napisze moje spostrzeżenia i ... zanim ktoś napisze komentarz negatywny nie znając szczegółów lub tematu ciąży bliźniaczej proponuje chociaż poczytać i nie jest to ironia! Bo oczywiście odejście jakiekolwiek osoby jest przykre bez względu na to... czy z powodu wieku, ciąży, wypadku itp. ale... Obumarcie jednego z bliźniąt nie zawsze powoduje sepse czy zagrożenie życia dla przyszłej mamy. Martwy płód może być nawet 2 tygodnie w macicy(szok prawda?) Zazwyczaj obumarcie płodu następuje na początku ciąży, a kobiety nawet o tym nie wiedzą, bo obumarły płód wchłania się do organizmu matki lub... przez drugi płód. Chyba,że...nastąpi to w drugim lub trzecim trymestrze, wtedy to kobieta jak najbardziej musi być pod opieką lekarzy, gdyż ciąża taka jest uznawana jako ciążę wysokiego ryzyka. Tutaj każdy ma swoja teorie i dopowiada sobie różne historię. Więc pisanie i przekazywanie ,ze to martwy płód i brak aborcji jest w 100% przyczyna zgonu jest niesprawiedliwe, bo ani ja, Ty, siostra,brat, kolezanka czy kolega nie wiedzą jak było. A znowu nakręcają to osoby, które mało wiedzą, ale przekazują dalej, bo są znane i mają zasięgi. Skąd mozemy wiedzieć, że to faktycznie było tak jak rodzina przedstawia?
hhhh
4 miesiące temu
Jak jest taka oburzona, to niech zrobi coś dobrego i zamiast dziesiątek posiadłości ze ścianami z futer norek kupi szpital i zatrudni w nim normalnych lekarzy, żeby mogły z niego korzystać wszystkie Polki, nie tylko te z milionami na koncie.
Gość
4 miesiące temu
Pamiętam, jak miałam rodzić dziecko przed 14 laty, do ostatniej chwili czekali, by zrobić cesarkę. Cudem żyjemy ja i dziecko
Pff
4 miesiące temu
Suweren tak zdecydował. Fajna ta Polska, taka trochę zacofana i nieco nowoczesna (pegasus).
gosc
4 miesiące temu
wszystkie obecne postanowienia w zyciu spolecznym w polsce to KRYMINAL!
Pjb
4 miesiące temu
Nastepna niedouczona a wypowiadajaca sie!! Kilka tyg to ona lezala na neurologii z covidem a nie umarla od poronienia, nie szczujcie!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie