Trwa ładowanie...
Przejdź na
jjan
|

Joanna Przetakiewicz wyznaje, że zatrudnia u siebie tylko kobiety i osoby LGBT: "ŻADNYCH HETEROSEKSUALNYCH FACETÓW"

363
Podziel się:

W ostatnim wywiadzie Joanna Przetakiewicz wyznała, że jako właścicielka marki La Mania nigdy nie zatrudni heteroseksualnego mężczyzny. "To nie ma sensu" - wyjaśnia.

Joanna Przetakiewicz wyznaje, że zatrudnia u siebie tylko kobiety i osoby LGBT: "ŻADNYCH HETEROSEKSUALNYCH FACETÓW"
Joanna Przetakiewicz nie daje pracy mężczyznom (AKPA)

Joanna Przetakiewicz to bez wątpienia nie tylko prawdziwa bizneswoman, ale też kobieta z misją. 54-latka, która dziś nie musi się już martwić o zarobki, postanowiła wesprzeć inne kobiety w dążeniu do niezależności. Celem celebrytki jest rozmawianie z paniami o pieniądzach, gdyż - jak mówi Przetakiewicz - to właśnie ma sprawić, że fortuna sama zacznie spływać.

Joanna Przetakiewicz podczas ostatniej rozmowy z Żurnalistą opowiedziała o nierównościach, z jakimi spotykają się kobiety w biznesie.

Zobacz także: "Jestem porażona tym, co się stało". Joanna Przetakiewicz o śmierci 30-letniej Izy

Jeżeli chodzi o zarządy dużych firm, tych największych firm, to procentowość kobiet zasiadających w zarządach i radach nadzorczych to tylko 17 procent. Kobiety nie aplikują na wyższe stanowiska, nie wierzą w siebie, że dadzą radę, kiedy fantastycznie dadzą. Badania wykazały, że kobiety stojące na czele dużych firm w krajach wysokorozwiniętych przynoszą kilkadziesiąt procent zysku więcej - przytoczyła dane Przetakiewicz.

Jej zdaniem problem tkwi w kulturze wychowania, gdzie często utwierdza się kobiety w przekonaniu, że nie powinny wychylać się ze swoim zdaniem.

To wina stereotypów, starego myślenia. Kobiety nie wierzą w siebie. Na przykład, jeśli są trzy wymogi na wyższe stanowisko, a kobieta będzie spełniać dziesięć, to uzna, że jeszcze przydałby jej się jedenasty. Mężczyzna spełnia jedno i on aplikuje, a ona nie.

Jako właścicielka firmy La Mania Przetakiewicz stara się dopingować kobiety. Celebrytka otwarcie przyznaje, że nie dałaby pracy heteroseksualnemu mężczyźnie. Jej firmę tworzą kobiety i społeczność LGBT+.

Facetom brakuje wrażliwości i empatii. (...) Kiedy nie umiesz czytać ludzkich emocji, to pracuje ci się gorzej. Będziesz tłumaczył komuś coś, co jest oczywiste dla innych. Można posądzić mnie o pewną nietolerancję. Ja od samego początku mówiłam, że przyjmujemy do pracy tylko kobiety oraz ludzi LGBT. Żadnych heteroseksualnych facetów, bo to w ogóle nie ma sensu. Nie dogadamy się z nimi. Nie w tej branży - przyznaje.

Rozumiecie jej politykę?

Zobacz także: Co mają wspólnego „Emily in Paris” i „Gierek” oraz fenomen „światowości” Alicji Bachledy-Curuś
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(363)
Gosc
4 miesiące temu
Słabo wyszło. Kodeks pracy wyklucza dyskryminację, a Pani Przetakiewicz jawnie się do niej przyznaje. Popieram idee wspierania kobiet, ale nie na dyskryminacji mężczyzn.
Do kitek
4 miesiące temu
A jej mąż to co to za twór? Przypadkiem nie hetero mężczyzna. Z nim chyba tez współpracuje zawodowo...
Elza
4 miesiące temu
Gdyby facet powiedział ze nie zatrudnia kobiet to już byłby na wszystkich pierwszych stronach gazet, a ta homoseksualistów i kobiety i nikt nawet nie skrytykuje , gdzie jesteś Rusin i cała reszta , PIASEK i inni homo tolerancyjni , o jednak nie o tolerancje im wszystkim chodzi.
Ania
4 miesiące temu
Dobrze że 2lw swoim życiu trafiła pani na białego heteroseksualnego mężczyznę z nazwiskiem na K bo inaczej nie miałaby Pani NIC
Rosa
4 miesiące temu
Dobry dowód do sądu. Teraz wszyscy których odrzuciła powinni podać ją do sądu. Sprawa wygrana bo już ona przyznała się do winy.
Najnowsze komentarze (363)
73y2t2y3u3i3
3 miesiące temu
JAWNA JADOWITA DYSKRYMINACJA LUDZI HETEROSEKSUALNYCH!!! Napewno nie wydam na jej rzeczy nawet jednego euro!!! Ciekawe kim jest Rinke Rooyes????
b.b.
3 miesiące temu
Ktoś jej powiedział, ze dyskryminacja i wykluczenie działają w każda stronę? Czy jej pseudo tolerancja poszła już tak daleko, że sie rozminęła z rozumem?
Gosc
3 miesiące temu
Dyskryminacja. Czas na bojkot firmy
w Erze Nowych...
3 miesiące temu
w Erze Nowych Kobiet mieliby niby być faceci? :D
straszne
3 miesiące temu
Nietolerancję? Przecież to jest jawna dyskryminacja. To się łapie pod paragrafy prawa pracy. Za takie wynurzenia powinna być na nią nagonka w social mediach i powinna zostać zbanowana i wykluczona. Jak tak można?
Jan
3 miesiące temu
Ostatnie foto halinka z musttardowa z nosem do gaszenia swiec,niestety fizo wiesniaczki,nie pomogly Operacje
Zdegustowana
4 miesiące temu
A to jest akurat dyskryminacja. Orientacja seksualna to nie jest cecha charakteru zeby twierdzic ze sie nie dogada z heterosksualnym pracowniki.
🤣🤣🤣
4 miesiące temu
Czyli przy rozmowie o pracę pyta na dzień dobry o orientację i jak hetero to "do widzenia"? Przy okazji też wyoutowala tych którzy być może u niej pracują 🤦‍♂️
Bxbxb
4 miesiące temu
Przy okazji dyskryminacja osób autystycznych, które jak wiadomo mogą mieć problem z czytaniem emocji innych.
Darek
4 miesiące temu
To dyskryminacja i wykluczenie.
Asia
4 miesiące temu
Czyli swiat jaki znaliśmy do tej pory zaczyna być negowany, dyskryminowany.
Mężczyzna
4 miesiące temu
Czy to nie jest dyskryminacja czasem?
Ech
4 miesiące temu
Obrzydliwa dyskryminacja, generalizowanie i stereotypy. Świat nie jest czarno-biały, droga Pani. Piszę to jako kobieta, która brzydzi się takimi postawami.
Matkoks
4 miesiące temu
Ta pani w chamski i w bezczelny sposób łamie kodeks pracy. I to jest fakt. Beznadziejny pracodawca, który podczas zatrudnienia kieruje się tylko i wyłącznie płcią i orientacją seksualną danego pracownika. I jeszcze ten seksistowski tekst w kierunku heterofacetów: "Facetom brakuje wrażliwości i empatii". Lol. Dno i metr mułu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie