Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|
aktualizacja

Król Karol podczas orędzia wspomniał o HARRYM I MEGHAN MARKLE!

206
Podziel się:

Przemawiając w piątkowym orędziu, nowy król mówił nie tylko o zmarłej Elżbiecie II, ale i nowych rolach swoich bliskich. Poświęcił kilka słów młodszemu synowi i jego amerykańskiej żonie. Zaskoczeni?

Król Karol podczas orędzia wspomniał o HARRYM I MEGHAN MARKLE!
Król Karol III odnosi się do Meghan i Harry'ego w swoim orędziu (Getty Images)

Temat śmierci królowej Elżbiety zawładnął mediami. Odejście wiekowej monarchini, która przez dekady była niewątpliwym symbolem Wielkiej Brytanii, wywołało ogromne poruszenie zarówno w angielskich, jak i polskich serwisach informacyjnych. Od czwartku wszystkie portale rozpisują się więc o kwestiach związanych z pogrzebem oraz reorganizacją rodziny królewskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rutkowscy jeb*ą biedę, a Wieniawa szokuje strojem

Odkąd tylko poinformowano o śmierci królowej, wyczekiwano orędzia nowego króla. W piątek wieczorem najstarszy syn Elżbiety II oficjalnie zwrócił się do poddanych. W swoim przemówieniu Karol najwięcej miejsca poświęcił oczywiście rodzicielce.

(...) Moja ukochana matka była dla mnie i całej mojej rodziny inspiracją i przykładem - mówił wzruszony, pochylając się nad jej oddaniem względem Wielkiej Brytanii:

W 1947 roku, w swoje 21. urodziny zobowiązała się w audycji z Kapsztadu do Wspólnoty Narodów, że poświęci swoje życie, krótkie czy długie, służbie swoim narodom. To było coś więcej niż obietnica, to było głębokie, osobiste zaangażowanie, które zdefiniowało całe jej życie.

73-latek zapewnił, że zamierza godnie zastępować swoją matkę:

Tak jak czyniła królowa, z takim niezachwianym oddaniem, ja również teraz uroczyście przyrzekam, że przez pozostały czas, jaki mi Bóg da, będę przestrzegać zasad konstytucyjnych w sercu naszego narodu - zarzekał się, zaznaczając, że w związku z nową rolą dotychczasowe obowiązki zmuszony jest przekazać innym:

(...) Moje życie oczywiście się zmieni, gdy podejmę nowe obowiązki. Nie będę już mógł poświęcać tyle czasu i energii organizacjom charytatywnym i sprawom, na których tak bardzo mi zależy. Ale wiem, że ta ważna praca trafi do zaufanych rąk innych osób.

Król nie zapomniał również odnieść się do swoich najbliższych. Poza Williamem i Kate Middleton wspomniał o żonie, a nawet... Harrym i Meghan Markle!

To także czas zmian dla mojej rodziny. Liczę na serdeczną pomoc mojej kochanej żony Camilli. W uznaniu jej lojalnej służby publicznej od czasu naszego małżeństwa 17 lat temu zostaje moją królową małżonką. Wiem, że do nowej roli wniesie niezłomne oddanie się obowiązkom. (...) - mówił o Camilli, która odtąd tytułowana będzie królową małżonką, następnie po omówieniu nowych ról pierworodnego i jego żony wspomniał o młodszym synu i jego amerykańskiej ukochanej:

Chcę również wyrazić moją miłość do Harry'ego i Meghan, którzy budują swoje życie za granicą - powiedział krótko, delikatnie nawiązując do życia pary w Kalifornii.

Na koniec Karol raz jeszcze wrócił do Elżbiety II:

Mojej kochanej mamie, która wyruszyła w swoją ostatnią podróż, aby dołączyć do mojego taty, chcę powiedzieć po prostu: Dziękuję. Dziękuję za miłość i poświęcenie dla rodziny oraz dla wspólnoty narodów. Służyłaś nam wspaniale przez tyle lat. Niech anioły wyśpiewują ci na odpoczynek - skwitował.

Dobrze wyszło? Myślicie, że Markle została nieco udobruchana i przyleci na pogrzeb babci męża? Przypominamy, że na ostatnim pożegnaniu księcia Filipa się nie pojawiła. Harry WRÓCIŁ do Wielkiej Brytanii na pogrzeb księcia Filipa! Meghan Markle została w Los Angeles

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(206)
gosc
3 miesiące temu
Musiał ich wspomnieć, bo wcześniej mówił o Williamie i Kate, podkręślając ich ważna role dla monarchii i chwaląc ich kompetencje. Do H&M odniósł się w powściagliwy sposób, ot typowa angielska kurtuazja i specyfika formalnych przemówień. Czuć było dystans, gdy powiedział, że będą budować życie za oceanem. No ale wiadomo to syn, którego kocha, ale też dobrze że nie był zbyt wylewny, bo to w końcu Harry zawinił i ośmieszył całą swoją rodzine.
Rita
3 miesiące temu
Oni nigdy publicznie nic o Harrym i Meghan źle nie powiedzą, choćby Ci pluli na nich ostrym jadem. Tak zostali wychowani. I Karol i William znają swoje przeznaczenie nic tego nie zmieni. Harrego mi szkoda wpadł w sidła modliszki.Wywiad u Oprah był żenujący.
Ann
3 miesiące temu
Kamila to widać faktycznie jego wielka miłość. Podstawili mu Dianę i wyszedł dramat dlatego następnego pokolenia juz nie zmuszali do małżeństw na siłę. Pomyślcie, że kochacie kogoś całym sercem i piorą wam mózg zeby wyjść za kogoś innego, robisz to z poczucia obowiązku. Nie mogli od razu zgodzić się na ślub z Kamilą?
hihi
3 miesiące temu
Widać że kontynuuje wobec nich politykę swojej matki. Za nic nie przeprasza, o nic nie oskarża i nie daje się szantażowi, ale życzy im dobrze więc wychodzi na wyrozumiałego, a syn i jego żona na niedojrzałych i zawistnych. Pięknie. A zaraz potem ogłosił Kate Księżną Walii, pierwszą od śmierci od śmierci Diany :*
Gosc
3 miesiące temu
To była krótka namiętność i raczej chyli się ku upadkowi. Harry na bank tęskni za anglia, deszczem, angielska kuchnia i angielskimi dziewczynami i angielskim poczuciem humoru. Ameryka jest przereklamowana
Najnowsze komentarze (206)
Dajana
2 miesiące temu
Wywiad u Oprah… Pamietamy 😂😂
pajdek
3 miesiące temu
Wspomnienie o nich to nie było nic nie zwykłego. Raczej zwykłe napomknięcie "bo tak wypada". Przecież po za wyrazami miłości nie powiedział nic więcej. Innymi słowy mówiąc: uznaję Harrego i jego -pożal się Boże- żonę oraz moje wnuki za część mojej rodziny ale tak na prawdę nie mają większego znaczenia; żadnych zadań, obowiązków ale również przywilejów. Oj będzie Mehgan ostro prychać na teścia. A biedny Harry będzie za to przez nią ćwiczony i rozstawiany po kontach bardziej niż teraz.
xxxx
3 miesiące temu
Zbiera sie na refluks widząc tą hipokryzję!!!!!Hary to było najlepsze co mogłeś zrobić !!!!Nie zapominaj nigdy o twojej prawdziwej mamie....
Olla
3 miesiące temu
Tyle tutaj opinii, że już nie wiem, czy to dobrze wyjść za mąż za księcia, czy nie dobrze... A muszę szybko zdecydować, bo walą drzwiami i oknami...
o proszę
3 miesiące temu
polskie Karyny na forum dostały apopleksji, bo Karol wspomniał syna i jego żonę.
0000000000
3 miesiące temu
nudziarze
Maria
3 miesiące temu
Żal mi Harego i Megan, on zawsze był chłopcem do bicia, był tym drugim a nie następcą tronu więc dziennikarze uczepili się jego.Wiliam brał udział w tych eskapadach ale o nim było cicho,wieku 13 lat Hary pił alkochol ktoś mu go dał sam tam nie był.Życzę całej rodzinie aby żyli w spokoju i bez podziałów, pogodzeni wszyscy i żeby ludzie przestali ich krytykować to jest ich życie mają prawo żyć tak jak chcą.
esdfgiuyh
3 miesiące temu
Prozniak
Godiunia9200
3 miesiące temu
Mieszkam w UK i szanuje rodzine krolewska !!!
lolo
3 miesiące temu
dajcie już spokój na prawdę jakby to była Królowa całego świata, a royalsi to takie samo bagno jak wszyscy bogole, celebrycie itd, pedofilia, narkotyki inne uzywki na porządku dziennym
dddd
3 miesiące temu
przeciez to nie jego syn Hary tylko willam oco jemu chodzi
bingo
3 miesiące temu
No to teraz węgiel gaz paliwo itd w Polsce stanieją
Libra
3 miesiące temu
zawsze zastanawia mnie jak to się dzieje że ludzie oceniają drugiego człowieka tylko poprzez przekazy medialne , na podstawie opinii jakiegoś tam dziennikarza . Nie znasz człowieka nie oceniaj nie ty chodzisz w jego butach , nie ty masz jego bagaż doświadczeń , To jak wyrażasz się o innych dużo mówi tobie samym
EWK
3 miesiące temu
ALE MA TYCH MEDALI... NA WOJNIE BYŁ ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie