Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Magdalena Środa o Kindze Dudzie w kancelarii prezydenta: "Posłuszne, MAŁO ROZGARNIĘTE, ale urocze dziecko"

374
Podziel się:

Publicystka podała w wątpliwość sensowność dotychczasowej ścieżki kariery córki Andrzeja Dudy. "Po co jej były te zagraniczne studia? Wystarczyło pójść do Akademii Rydzyka".

Magdalena Środa o Kindze Dudzie w kancelarii prezydenta: "Posłuszne, MAŁO ROZGARNIĘTE, ale urocze dziecko"
Magdalena Środa ostro o Kindze Dudzie (East News)
bFdWXeid

Choć w ostatnich latach Kinga Duda trzymała się raczej na uboczu, nie angażując się w prezydenturę taty, podczas wieczoru wyborczego nieoczekiwanie postanowiła zabrać głos. 25-latka zaapelowała wówczas do rodaków o szacunek i równość dla wszystkich bez wyjątku, zaprzeczając poniekąd temu, co na ostatniej prostej kampanii wyborczej głosił jej ojciec.

Mimo że na jednym wystąpieniu publicznym jak na razie się skończyło, córka Andrzeja i Agaty, która niedawno zakończyła elitarny staż w Londynie, najwyraźniej zamierza na dobre zagrzać miejsce w polskiej polityce.

bFdWXeif

Jak można wyczytać na stronie Kancelarii Prezydenta, Kinga od sierpnia pełni w niej rolę doradcy społecznego. W związku z tym, że nowa posada Dudówny wzbudziła duże zainteresowanie mediów i wytykających nepotyzm internautów, głos w sprawie postanowił zabrać sam prezydent.

"Doradca społeczny" to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji - wyjaśnił pod wpisem dziennikarza jednego z prawicowych tygodników Andrzej Duda.

Zobacz także: Kinga Duda w kancelarii ojca. Beata Szydło wprost o pojawiającym się dylemacie
bFdWXeil

Sprawę nowej "fuchy" specjalizującej się w "międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym" młodej pani prawnik postanowiła skomentować Magdalena Środa.

Kinga Duda odziedziczyła po mamie gen pasywizmu, po tatusiu gen hucpy - zaczęła bez owijania w bawełnę swój wpis poświęcony nowej posadzie Kingi publicystka. - To niepojęte, żeby młoda osoba uwikłana w rodzinny kontekst, a zarazem absolwentka rozmaitych studiów, gdzie zapewne uczyli ją o różnicy między tym, co prywatne i publiczne, dała się wciągnąć w polityczną grę tatusia wyreżyserowaną przez Prezesa, by pokazać narodowi, że nepotyzm jest naszym narodowym dobrem - kontynuuje filozofka, powątpiewając w sensowność pełnionej przez 25-latkę funkcji:

I w jakiej to sprawie posłuszna i nijaka pani Kinga może doradzać tatusiowi, który w 100% zależny jest od Kaczyńskiego? Po co jej były te zagraniczne studia? Wystarczyło pójść do Akademii Rydzyka - pisze socjolożka i dodaje na zakończenie:

bFdWXeim

No ale mamy trójcę: serwilistyczny prezydent, milcząca żona i posłuszne, mało rozgarnięte, ale urocze dziecko. Szykuje się nam jakaś dynastia?

Zgadzacie się z tą oceną?

bFdWXein
bFdWXeio
bFdWXeiG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(374)
Gość
rok temu
Ale jak to? Feministka, etyczka tak bezpardonowo o młodej kobiecie?!
Kasia
rok temu
Nie rozumiem jak ta kobieta może dalej być profesorem na publicznej uczelni. A jej komentarz jest wredny...
Bshsh
rok temu
Ta Środa to zawsze dowali ładniejszej i młodszej od siebie. Cóż za zawiść :)
bFdWXeiH
M..
rok temu
Bardzo złośliwa starsza pani.
Niki
rok temu
Wygląd Środy może przestraszyć w ciasnej ulicy.Może stragan byłby odpowiednim miejscem?
Najnowsze komentarze (374)
gość
rok temu
To ma być dorosła kobieta, wielka pani profesor, a co za prostackie. złośliwe zachowanie. Ośmieszać ,obrażać młodą dziewczynę to naprawdę wykładnik jej wielkości.
Tak, tak
rok temu
Pani Środa ma rację! Nie jest to żadna zawiść. Owszem, można być mądrą, ambitną i rozwijać karierę, jak się ma tatusia prezydenta! W Polsce są tysiące mądrzejszych i ambitnych od niej dziewczyn. Niestety nie są to córki prezydentów!
Ola
rok temu
Pani profesor nie piwinna wypowiada się o młodej, mądrej, rozwijającej się i chcącej pracować kobiecie. Najlepiej, gdyby kj azdy zajął się wladnymi dziećmi, własnymi sprawami a nie nieustanna krytyka rodziny prezydenckiej. To wszystko wynika zarówno z braku dystansu, kultury osobistej ale i braku zajęcia i próżności. Miłego dnia wszystkim narzekającym.
Pati
rok temu
Pani Środa opisuje jedynie sytuacje. Nie jest to bynajmniej złośliwość czy też zazdrość z jej strony. Niestety to , co pisze jest prawdą. Prawda jest obrzydliwa a nie słowa P. Środy. Atak na filozofkę przypomina mi trochę historie starożytną kiedy posłańcowi złych wieści obcinano głowę:)
asd
rok temu
Pytanie do wszystkich wyznawców ''dobrej zmiany '' Czy wiecie i rozumiecie co to jest nepotyzm ?
paco
rok temu
A co szanowna feministka reprezentuje swoją osobą ? nienawiść do ludzi o innych poglądach i podobieństwo do hipopotama . A tego co mówią studenci w kuluarach to już lepiej nie komentować .
UUSSAA
rok temu
Polska IVANKA!!!!
adek
rok temu
skandal zalatwiac posade dla córki
bFdWXeiz
Gość
rok temu
Żałosne jest kiedy kobieta w pewnym wieku, rzekomo profesor, sili się na złośliwości w stosunku do młodej dziewczyny . Żenua.
barbie
rok temu
Środa zapomniała, że w bialym domu siedzi nie tylko corka, ale zięć, a byla zona opowiadala ze dostala propozycje na ministra sz, ale jej nie przyjela, a ostatnio dla reutera powiedziala ze ojciec przygotowuje ich wspolna corke do objecia fotela prezydenckiego.
NIE-PIS
rok temu
Do jakiej by pracy Kinga nie poszła zawsze będzie posądzana o to, ze dostała ją po znajomości ze względu na ojca prezydenta. Dziewczyna też ma prawo się rozwijać i pracować. Także po co ta spina pani "socjolożki"
DZODZO
rok temu
Serio? to jest dla was złośliwe? szkoda, ze nie reagujecie kiedy w sieci naprawdę ludzie są obrazani, co więcej! nakrecacie się wzajemnie. Daleko nie trzeba szukac (patrz komenatrze na pudelku). Wiec jeśli to co napisała Pani Profesor jest obrazliwe, to banda hipokrytów chyba się trochę zagalopowała :)
vero
rok temu
NAjgorsze to uwziac sie na dziecku, wiadomo to juz mloda kobieta, ale i tak jest to przykre, na pewno robi wszystko najlepiej jak potrafi.
Zee
rok temu
WSTYD PANI Magdaleno!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bFdWXejs
bFdWXejt
bFdWXeju
bFdWXejv
bFdWXejw
bFdWXejb