Unicorn
|

Meghan Markle skopiowała przemówienie byłej pierwszej damy USA?

70
Podziel się

Fragment jednego z wystąpień żony Harry'ego jest łudząco podobny do słów Eleanor Roosevelt. Przypadek?

Meghan Markle skopiowała przemówienie byłej pierwszej damy USA?
Meghan Markle (East News)

Chociaż od chwili, gdy książę Harry i Meghan Markle ogłosili swoją rezygnację z pełnienia oficjalnych obowiązków, minęło już kilka tygodni, media wciąż żywo interesują się ich losami. Obecnie para wraz z 8-miesięcznym synkiem Archiem rezyduje w Kanadzie, gdzie intensywnie planują nawet zakup własnego lokum. Ponoć małżeństwo wręcz uwielbia swoje nowe życie i w pełni korzysta z upragnionej wolności.

Od czasu opuszczenia brytyjskiego dworu Harry i Meghan starają się raczej unikać dziennikarzy i fotoreporterów. Niedawno wyszło nawet na jaw, że para postanowiła wyposażyć swoją willę w dodatkowy monitoring oraz starannie zabezpieczyć ogrodzenie posesji przed ciekawskimi spojrzeniami.

Wygląda jednak na to, że nawet skrywając się w kanadyjskiej posiadłości, Meghan potrafi stać się bohaterką kolejnego medialnego skandalu. Żona Harry'ego została właśnie posądzona o skopiowanie przemówienia byłej pierwszej damy Stanów Zjednoczonych, Eleanor Roosevelt.

Nie jest tajemnicą, że w przeszłości oprócz aktorstwa Markle była również zaangażowaną aktywistką. Przyszła księżna czynnie działała m.in. na rzecz poprawy losu potrzebujących rodzin jako przedstawicielka organizacji World Vision Canada. W pewnym momencie pełniła również rolę ambasadorki ONZ Kobiety.

W 2015 roku Meghan wygłosiła przemówienie na forum organizacji z okazji Dnia Kobiet. W swojej mowie Markle wspomniała, kiedy to w wieku zaledwie 11 lat zwróciła uwagę na seksistowską reklamę środka czystości i poruszona napisała list do jego producenta. Jej apel poparła wówczas sama Hillary Clinton. Szczególną uwagę mediów zwróciły jednak jej słowa na temat równości płci.

Nie wystarczy jedynie rozmawiać o równości. Ludzie muszą w nią uwierzyć. Nie wystarczy jednak jedynie w nią wierzyć. Trzeba nad nią pracować. Pozwólcie nam pracować, począwszy od dziś - apelowała Markle.

Fragment przemówienia byłej księżnej prawdopodobnie nie wzbudziłby aż takich emocji w brytyjskich tabloidach, gdyby nie jego uderzające podobieństwo do wystąpienia żony byłego prezydenta USA, Franklina Delano Roosevelta, Eleanor. Była pierwsza dama swoją mowę wygłosiła w 1951 roku w radiostacji Voice of America.

Nie wystarczy jedynie rozmawiać o pokoju. Ludzie muszą w niego uwierzyć. Nie wystarczy jednak jedynie w niego uwierzyć. Trzeba nad nim pracować - mówiła wówczas Eleanor Roosevelt.

Trzeba przyznać, ze gdyby nie nieco inna tematyka obydwu przemówień, ich fragmenty wyglądałyby niemalże identycznie. Podczas swojego wystąpienia Meghan w żaden sposób nie wspomniała jednak postaci Roosevelt.

Myślicie, że Meghan celowo nawiązała do słów słynnej pierwszej damy USA, aby wzmocnić swoje feministyczne przesłanie? A może zwyczajnie dopuściła się plagiatu?

KOMENTARZE
(70)
tia
2 tyg. temu
podobno jutro ma pojawic sie zdjecie Kini z Megan, Harry robił
Werka
2 tyg. temu
Ta jest udana, ustawiła sie super. Takiej maci wody to dawno tam nie bylo.
Bowl BB
2 tyg. temu
A czy ona publicznie udowodniła, że potrafi sama coś inteligentnego wymyślić? Nie, jej intryga nie jest inteligentna, tylko mega przebiegła i sprytna. To zwykła cwaniara, więc co miała wymyślić?
gość
2 tyg. temu
Aktorzy dobrze mówią tylko cudzym tekstem. Od siebie nie mają nic mądrego do powiedzenia.
sven
2 tyg. temu
Piszcie o Andrzejku tak często jak o Meghan!!!!!! A jest o czym bo to jest kawał problemu.
Najnowsze komentarze (70)
Nick
2 tyg. temu
Zwykła manipulantka i karierowiczka.
Gość
2 tyg. temu
Czyli jednak te ponad 5lat temu coś robiła, była aktywistką, działała społecznie, była ambasadorką ONZ. Fajnie, ze o tym wspominacie w końcu. A Eleonora Roosvelt to piękna inspiracja- fajnie, że zna historię i potrafi do niej nawiązywać ze zrozumieniem. Mądra babka z tej Meghan.
mia
2 tyg. temu
Mezalianse jednak utrudniają życie .
Piotr
2 tyg. temu
Szpetna czarna chce budować karierę po trupach aby do celu////zenada
STOP HEJT!
2 tyg. temu
Wow, analizujecie tekst wygłoszony kilka lat temu, może sięgnijcie dalej i zacznijcie analizować jakie kupy robiła jako dziecko. To dopiero temat na news!
gość
2 tyg. temu
Przecież nie od dziś wiadomo, że aktorzy potrafią mówić jedynie cudzym tekstem i dobrze by było, żeby na tym poprzestali.
Gość
2 tyg. temu
A jutro walentynki ,ciekawe - kto pierwszy kupi kwiaty mojej Chrześnicy
Qertt
2 tyg. temu
To brzmi jak celowa parafraza. Bardzo ladny zabieg swiadczacy o oczytaniu, swiadomosci tego co sie mowi i inteligencji. Zapewne wiele osob zalapalo to od razu. Czasem nie trzeba takich parafraz opatrzac przypisem bo przemowienie na tym straci, a jesli slowa sa znane to wiekszosc i tak je zrozumie. Czepianie sie tego to jak szukanie dziury w calum. Problemem to jest zer zniecie calego przemowienia, jak to zeobila Melania T. korzystajac z przenowienia swojej poprzedniczki.
kaj
2 tyg. temu
w czym problem,trzeba powtarzac madre slowa nieustannie
Pik
2 tyg. temu
Marna aktorka, wiec obstawiam plagiat 😜
baba jaga
2 tyg. temu
To taka sroka -złodziejka,skoro wykradła Harrego z ojczyzny,wykraść cudze przemówienie to dla niej tyle,co splunąć.
mmm
2 tyg. temu
Unika fotoreporterów od kiedy zawsze chciała być na przodzie przecież ona uwielbia błysk fleszy to co teraz robi to hipokryzja. Chce zamydlić oczy ludziom i Harremu. Poczekamy ona nie wytrzyma bez paparazzi, jeszcze trochę . Niech tylko pójdzie do pracy i dostanie angaże w dobrze płatnych filmach to kopnie Harrego . Czas pokaże. jest okropną babą która okręciła sobie Harrego wokół palca. Poprzedni mąż nie dał się zmanipulować a Harry to pantoflarz
...
2 tyg. temu
To była PARAFRAZA durnie. Inteligentni ludzie znają ten cytat. 🤦‍♂️
Hhhh
2 tyg. temu
Wyciągacie rzecz sprzed 5 lat. Brawo pudlu stop nienawiści
...
Następna strona