Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|
aktualizacja

Olgierd Łukaszewicz bezlitośnie o Jerzym Stuhrze: "Powinien ponieść taką karę JAK KAŻDY OBYWATEL"

1374
Podziel się:

Olgierd Łukaszewicz odniósł się do incydentu z udziałem Jerzego Stuhra, podkreślając, że aktor powinien ponieść konsekwencje swojego postępowania. Zachowanie 75-latka skomentował także Tomasz Lis. "Potknięcie wybitnego aktora" - napisał na Twitterze. Trafne słowo?

Olgierd Łukaszewicz bezlitośnie o Jerzym Stuhrze: "Powinien ponieść taką karę JAK KAŻDY OBYWATEL"
Olgierd Łukaszewicz i Tomasz Lis komentują zachowanie Jerzego Stuhra (AKPA, AKPA, Kurnikowski, Podlewski)

Wciąż nie milką echa ostatniego incydentu z udziałem Jerzego Stuhra. Przypomnijmy, że w poniedziałkowy wieczór media obiegły doniesienia o wypadku spowodowanym przez aktora w Krakowie. Jak poinformowała wówczas TVP Info, 75-latek miał potrącić motocyklistę swoim lexusem, po czym rzekomo próbować zbiec z miejsca zdarzenia. W momencie kolizji aktor miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak ustalił "Super Express", feralnego wieczora Stuhr miał być gościem na spotkaniu poświęconemu Jerzemu Treli w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Jerzy Stuhr zdążył już wydać oficjalne oświadczenie za pośrednictwem facebookowego profilu swojego syna Macieja Stuhra. Aktor otwarcie przyznał, że żałuje swojego postępowania i zapowiedział pełną współpracę z organami odpowiedzialnymi za wyjaśnienie incydentu. Przy okazji zdementował również informacje o próbie ucieczki z miejsca wypadku.

(...) Chciałem zapewnić, że wbrew doniesieniom medialnym, nie zbiegłem z miejsca zdarzenia, lecz zatrzymałem się na życzenie jego uczestnika i razem oczekiwaliśmy na przyjazd policji - napisał w oświadczeniu.

Aferę wokół Jerzego Stuhra skomentowało już wielu przedstawicieli świata polskich mediów oraz show biznesu. Zachowanie aktora stanowczo potępiły m.in. Małgorzata Rozenek oraz Karolina Korwin Piotrowska, która podkreśliła, że dla kierowców prowadzących pod wpływem nie powinno się mieć litości. Okazuje się, że podobnego zdania jest również Olgierd Łukaszewicz, który w latach 80. wraz ze Stuhrem wystąpił w kultowej komedii "Seksmisja". Aktor i prezes ZASP odniósł się do incydentu z udziałem kolegi po fachu w rozmowie z "Super Expressem", otwarcie twierdząc, że 75-latek powinien ponieść zasłużone konsekwencje swojego wybryku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Kurzopki" i kulisy rozstania Warnke ze Stramowskim

Szkoda, że tak się zachował - powiedział "SE", ale zaraz podkreślił, że Jerzy Stuhr powinien być traktowany na równi z innymi obywatelami. Jak zapewnił, gdyby to on był na miejscu kolegi, pokornie poddałby się karze przewidzianej w podobnych okolicznościach. Jego zdaniem Stuhr powinien zrobić to samo.

Powinien ponieść taką karę jak każdy obywatel. Tak powinien by traktowany. Jak każdy z nas. Gdyby mi się coś takiego zdarzyło, mówiłbym to samo. Chciałbym wtedy ponieść takie konsekwencje, jakie w takim przypadku są przewidziane. I on też tak musi! - stwierdził dobitnie w rozmowie z "Super Expressem".

Łukaszewicz podkreślił również, że fakt, iż Stuhr jest znanym i zasłużonym aktorem, nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia. Według 76-latka artysta nie powinien dostać taryfy ulgowej ze względu na swój dorobek. Jak wiemy, próbowano tak "bronić" Beaty Kozidrak, która po pijaku urządziła sobie rajd ulicami Warszawy jesienią tamtego roku.

Nieważne, jak Jerzy jest znany i jakie ma zasługi artystyczne. Musi być potraktowany jak każdy inny Polak - dodał.

Choć wielu publicznie potępiło zachowanie Jerzego Stuhra, w mediach nie zabrakło także głosów bardziej przychylnych aktorowi. We wtorek głos w sprawie afery wokół 75-latka za pośrednictwem Twittera zabrał Tomasz Lis. W swoim wpisie dziennikarz określił jazdę aktora pod wpływem alkoholu mianem... "potknięcia". Przy okazji podkreślił, że Stuhr wciąż pozostaje "wybitnym artystą", a jego przewinienie podda ocenie sąd.

Potknięcie wybitnego aktora, do którego - nie ukrywając niczego - się przyznaje, wywołało ekstazę propagandzistów i wielu zwolenników władzy. Jerzy Stuhr nadal jest wybitnym artystą i aktorem, a nie celebrytą. Potknięcie zaś oceni wolny sąd, czyli tak jak być powinno. I tyle - napisał Lis.

Wielu internautom wyraźnie nie spodobało się użyte przez dziennikarza sformułowanie, o czym zresztą nie zapomnieli poinformować go w komentarzach pod postem.

Potknięcie to jakby się spóźnił na sztukę albo pomylił kwestię. On jechał po alkoholu samochodem. Nazywajmy rzeczy po imieniu - napisała jedna z użytkowniczek.

Nie stosujmy podwójnych standardów. Sławny i lubiany aktor musi ponieść konsekwencje swojego "potknięcia" podobnie jak osoba niepubliczna. I proszę pamiętać, że to "potknięcie" mogło kosztować kogoś utratę życia i zdrowia. W sprawach zagrożenia życia nie może być taryfy ulgowej! - napisała posłanka Lewicy Wanda Nowicka.

Też myślicie, że jazdę pod wpływem można nazwać "potknięciem"?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1374)
Aleksandra
5 miesięcy temu
Na drodze jest kierowcą, a nie aktorem
Elen
5 miesięcy temu
Panie Lis, Pan jest już dawno skończony i nikogo Pana zdanie nie interesuje. A potknąć to się Pan może na schodach. Nie pozdrawiam
Mara
5 miesięcy temu
Ja nie moge… „Wypadek”, „incydent”, a teraz „potkniecie”. No biedak z niego. Co jeszcze wymysla, zeby tworzyc narracje, ze on tu jest ofiara? Moze przesladowanie ze strony prokuratury…?
Sarcastic
5 miesięcy temu
Łukaszewicz jest bardzo w porządku człowiekiem. Zawsze z kulturą i obiektywnie. I bardzo pomocny człowiek w środowisku.
ze co?
5 miesięcy temu
A przepraszam, co w tym stwierdzeniu jest bezlitosnego? Nie proponuje pociac Stuhra na kawalki, a rany zasypac sola. Mowi tylko o wyegzekwowaniu prawa....
Najnowsze komentarze (1374)
kukiz
5 miesięcy temu
tak ok pisowcy tez?
no i tak
5 miesięcy temu
a jakiez to wielkie przestępstwo? codziennie spotykam piratow drogowych jak jada pod prad lub wypzredzaja na przejściu. A pan Jerzy wlasciwie wg norm europejskich (0,5 promila) dozwolonych wszedzie - popelnil niewielkie wykroczenie
babcia
5 miesięcy temu
i tu się zgadzam, wg. prawa jesteśmy równi. Szacun dla aktora, ale to absolutnie nie usprawiedliwia postępku.Aktor,polityk,ksiądz,profesor,lekarz,muzyk,kucharz,sprzataczka .......itd wszyscy odpowiadamy za nasze postępki bez względu na ich ,,ciężar"
ewwww
5 miesięcy temu
bezlitośnie? serio? jesteście żenujący
zosia
5 miesięcy temu
Panie Łukasiewicz nie jest pan dobrym kolegą Jerzego Stuhra nie musi go pan bronić ale nie powinien go pan piętnować czasami milczenie jest złotem a każdemu noga się może powinąć oby to pana nie spotkało
józef
5 miesięcy temu
mógł zabić. a tylko potrącił, dobry pan.
hahaha
5 miesięcy temu
WOLNE SĄDY nie skrzywdzą swojego, tu nie ma miejsca na ślepą Temidę, walka trwa
Danny
5 miesięcy temu
Przypomniał mi się film " Nie lubię poniedziałku" i scena z Łazuką. Według mnie było i jest bardzo wielu aktorów lepszych, wybitniejszych niż nadęte Sthury.
armie obce ws...
5 miesięcy temu
Potraktowanie Stuhra jako tzw. zwykłrgo obywatela to tylko chwytliwe hasło nie do zrealizowania. Po prostu on nie jest zwykłym obywatelem lecz obywatelem znanym i popularnym a do tego o określonych poglądach politycznych. W związku z tym, ci co głoszą inne polityczne poglądy będą domagać sie kary najsurowszej z mozliwych a ci poglądowo Stuhrowi bliscy będą to lekko tonować. Obydwie strony powtarzają więc hasło o zwykłym traktowaniu mając zupełnie inne traktowanie na mysli. Dla sądu to zawsze problem bo jaki by nie zapadł wyrok to przez jedną stronę zostanie potraktowany jako zbyt łagodny a przez drugą odwrotnie. Mądry sędzia sobie z tym poradzi ale kłopot w tym, że mądrych sędziów w nadmiarze nie mamy.
myca
5 miesięcy temu
Dlaczego bezlitośnie...
ELIZA
5 miesięcy temu
powinien poniesc karę jako zwykły Kowalski, a nie jako aktor
Iza
5 miesięcy temu
Masz szczęście że się tylko potknął bo tak mógł mieć nie szczęście i kogoś zabić…
ewa
5 miesięcy temu
dlaczego p. Jerzy ma być zwykłym obywatelem. on zwykłym obywatelem tak jak p. Łukaszewicz chociaż można domniemywać, żę aktor Łukaszewicz ma się za nadczłowieka. Dziwne.
arnold
5 miesięcy temu
PRZEMO CZARNECKI orbitował....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie