Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

Piotr Kraśko zostanie skazany BEZ ROZPRAWY? Przyznał się do winy i przystał na WIELOTYSIĘCZNĄ grzywnę

730
Podziel się:

Piotr Kraśko niebawem odpowie za prowadzenie samochodu bez ważnego prawa jazdy, co miało miejsce w 2016 roku. Według nowych informacji dziennikarz przyznał się do stawianego mu zarzutu i uzgodnił z prokuraturą wysokość kary.

Piotr Kraśko zostanie skazany BEZ ROZPRAWY? Przyznał się do winy i przystał na WIELOTYSIĘCZNĄ grzywnę
Wystosowano akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce (AKPA)

Piotr Kraśko niebawem odpowie za prowadzenie samochodu bez prawa jazdy. Do zdarzenia doszło w 2016 roku w miejscowości Myszyniec, gdy BMW dziennikarza zostało zatrzymane przez patrol. To wtedy wyszło na jaw, że nie posiadał ważnego dokumentu, gdyż został mu on cofnięty dwa lata wcześniej.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Piotr Kraśko niebawem trafi przed sąd, a Prokuratura Okręgowa w Warszawie już skierowała do sądu akt oskarżenia. Teraz okazuje się, że dziennikarz nie będzie musiał stawać przed wymiarem sprawiedliwości, bo prokurator zawnioskował o skazanie go bez rozprawy.

Zobacz także: Sprawa Piotra Kraśki. Komentarz z Policji

Jak donosi portal TVP Info, Kraśko stawił się na przesłuchaniu w sprawie, ale nie zdecydował się złożyć zeznań.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych - cytuje oświadczenie prokuratury wspomniane medium.

Udało mu się też dogadać z wymiarem sprawiedliwości co do wysokości i wymiaru kary. Prokuratura chce wymierzyć dziennikarzowi 200 stawek dziennych po 500 złotych kary i zakaz prowadzenia pojazdów na rok.

Prokurator zawnioskował o skazanie Kraśki bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenie mu kary w wysokości 100 tysięcy złotych. Proponowana kara została wcześniej uzgodniona z oskarżonym, który przyznał się do zarzutów - czytamy.

Do uzgodnienia kary doszło zgodnie z Kodeksem postępowania karnego, który mówi o tym, że takowy wniosek prokurator kieruje "jeżeli okoliczności popełnienia przestępstwa i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości (...), a postawa oskarżonego wskazuje, że cele postępowania zostaną osiągnięte". Jednocześnie przekazano, że akt oskarżenia już wpłynął do ostrołęckiego sądu i jest obecnie na etapie losowania sędziego referenta.

Na razie dziennikarz nie skomentował nowych ustaleń serwisu, jednak wcześniej zabierał już głos po tym, jak sprawa wyszła na jaw.

Wiele razy w tym miejscu używałem słowa "dziękuję" za to, że są Państwo tutaj. Dzisiaj chcę i powinienem użyć innego słowa. Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy nigdy nie powinno się wydarzyć i jakiekolwiek usprawiedliwienia tego nie zmienią. Odpowiadając na bardzo zasadne w tej sprawie pytanie: "co on miał w głowie?" Cokolwiek to było - było to bardzo głupie. I wstyd mi za to. Poniosłem konsekwencje prawne. Ale rozumiem, jak bardzo zawiodłem Państwa zaufanie. Zrobię wszystko, by na nie zasługiwać. Przepraszam. Bardzo wszystkich Państwa przepraszam - napisał wówczas na Instagramie.

Niestety medialna burza wokół ostatnich problemów Kraśki w końcu odbiła się na jego zdrowiu, o czym informowaliśmy wczoraj. W efekcie dziennikarz trafił do szpitala, gdzie musiał się poddać szeregowi specjalistycznych badań. Wizytę złożyła mu już żona, Karolina Ferenstein-Kraśko.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(730)
Polska
3 tyg. temu
Pomijając wszelkie przywileje wynikające z bycia celebrytą - gdzie praktycznie wszystko dostają za darmo, od usług po prezenty. Żyją praktycznie tak ze nie muszą płacić za nic to jeszcze oszukują na podatkach. Powinien być usunięty z życia publicznego dla przykładu. To obleśne
e.w.
3 tyg. temu
Jeszcze Szatan z wyrokiem dołączy do TVN-u i będzie super obsada.
Tu jvg
3 tyg. temu
Kolejny z zasługami
Polak
3 tyg. temu
Schował się do szpitala i udaje pokrzywdzonego. Ktokolwiek inny zalegałby z płaceniem podatków, jeździł bez prawa jazdy miałby już wyrok, ale on z TVN udaje gwiazdę. Jest BEZKARNY, bo sędziowie są zblatowani z PO i TVN. Krzywdy mu nie zrobią. POgrożą paluszkiem i PO wyroku.
Asymetryczny
3 tyg. temu
Kinia wchodzi za Miszczaka, to wszystko zostanie mu darowane. Jeszcze zostanie szefem „Faktów”, a zawodu z jego stadniny będą w prime timie
Najnowsze komentarze (730)
Vbt
2 tyg. temu
To nie sądy to jedna banda.
ewa
2 tyg. temu
to hańba. no i poza tym polski sąd boi się reakcji demokracji amerykańskiej a może i samego prezydenta. no i facet jest z TVN.
Prorok
2 tyg. temu
Ale wstyd……..dzięki żonie może jeszcze się odnaleźć podczas pracy w stadninie….
helenn2
2 tyg. temu
skandalista i tyle...niechce go ogladac w tv
ala
2 tyg. temu
Ciekawe- W Polsce wszyscy podejrzani o cos,politycy,wazne osoby jak tylko maja cos na sumieniu to zaraz laduja w szpitalach na badaniach.W USA to takich odsuwa sie ze stanowisk i zamyka sie do wiezien niezaleznie kim sa.
pll
3 tyg. temu
Może cała opozycja zgłosi się do prokuratury ?
obojętna
3 tyg. temu
ojej Kraśko, i co z tego, a Najsztub? a Pieńkowska wywiozła męża w bagażniku z garażu, a teraz wielka dziennikarka, nie mogę patrzeć na te twarze zakłamane, dla mnie żadne autorytety, z kartki każdy może przeczytać wiadomości, feee
Fani z ZK
3 tyg. temu
Czekamy na ciebie Kraśku pod celą w ZK. Będziesz naszą maskotką, parówką. Będziemy cię na rękach nosić i dopieszczać.
realia
3 tyg. temu
O to ten co Polakow poucza ......................
Widz
3 tyg. temu
Może US.SPRAWDZI CZY PŁACIŁ ZA RZĄDÓW PO.... MOŻE WARTO PRZESWIETLIC PSEUDO CELEBRYTOW, GWIAZD Z TACJI TVN I NIE.TYLKO. WSTYD, ŻENADA HAŃBA
Cela
3 tyg. temu
To właśnie ten prawy człowiek, który tak krytykuje obecny rząd. Tęskni za poprzednią władzą, popiera niezawisłe sądy, bo był nietykalny! PO prostu mógł jeździć bez prawa jazdy, nie płacić podatków. Zwyczajny człowiek ( nie pseudo celebryta) już dawno byłby ukarany i siedział w więzieniu. Teraz takie mamy elity. Jak ten człowiek się nie wstydzi występować na wizji i krytykować jak sam jest oszukańcem.
Marat
3 tyg. temu
Zwykły człowiek z problemami. Życzę zdrowia.
polak mały
3 tyg. temu
Kara jest za niska.
Pełny bak
3 tyg. temu
Musimy murem za nim stanąć ,on taki praworządny.🤣🤣
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie