Trwa ładowanie...
Unicorn
|
aktualizacja

Te gwiazdy przełamały tabu i opowiedziały o bolesnej stracie dziecka: Cristiano Ronaldo, Maja Hyży, Weronika Marczuk...

100
100
Podziel się

Tragedia Cristiano Ronaldo i Georginy Rodriguez, którzy stracili syna, wstrząsnęła całym światem. Zrozpaczeni rodzice nie są jedynymi gwiazdami, które postanowiły publicznie podzielić się swoim bólem. O trudnych doświadczeniach związanych z utratą dziecka opowiedziały m.in. Chrissy Teigen, Maja Hyży czy Aleksandra Żebrowska.

1
 / 14
Te gwiazdy przełamały tabu i opowiedziały o bolesnej stracie dziecka: Cristiano Ronaldo, Maja Hyży, Weronika Marczuk...
Te gwiazdy przełamały tabu i opowiedziały o bolesnej stracie dziecka: Cristiano Ronaldo, Maja Hyży, Weronika Marczuk...
Gwiazdy, które opowiedziały o bolesnej stracie dziecka (AKPA, Getty Images, Instagram)
0
0

W poniedziałek media obiegła smutna wiadomość o tragedii w rodzinie Cristiano Ronaldo i Georginy Rodriguez. Piłkarz i jego ukochana za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowali, że ich syn zmarł podczas porodu. Para powitała na świecie córkę, tracąc brata bliźniaka dziewczynki. Para podkreśliła, że właśnie doświadczają największego bólu, z jakim może mierzyć się rodzic.

Dramat Cristiano Ronaldo i Georginy Rodriguez poruszył cały świat. Piłkarz i celebrytka nie są jedynymi znanymi postaciami, które zdecydowały się publicznie opowiedzieć o cierpieniu związanym z utratą dziecka. Dwa lata temu mediami wstrząsnęła tragedia Chrissy Teigen, która wskutek komplikacji poroniła. Celebrytka opowiedziała wówczas o bolesnej stracie w emocjonalnym wpisie, pokazała także szereg poruszających zdjęć ze szpitala – w tym ujęć, na których tuli potomka w ramionach.

Na trudny temat utraty dziecka postanowiły także otworzyć się m.in. Maja Hyży, Meghan Markle, Agnieszka Hyży, Weronika Marczuk czy Aleksandra Żebrowska.

2
 / 14
Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez

W poniedziałek Cristiano Ronaldo podzielił się ze światem tragiczną wiadomością o śmierci syna. Gwiazdor Manchesteru United poinformował, że wraz z Georginą Rodriguez powitali na świecie córeczkę, ale niestety stracili jej brata bliźniaka. Zrozpaczeni rodzice opublikowali w mediach społecznościowych oficjalne oświadczenia, w których nie ukrywali swojego bólu.

Pogrążeni w najgłębszym smutku musimy ogłosić, że zmarł nasz ukochany synek. To największy ból, jaki może poczuć każdy rodzic. Jedynie narodziny naszej córeczki dają nam siłę, by przeżyć ten moment z nadzieją i szczęściem (...) Jesteśmy zdruzgotani tą stratą i uprzejmie prosimy o uszanowanie prywatności w tym niezwykle trudnym czasie. Nasz synku, jesteś naszym aniołem. Zawsze będziemy cię kochać - napisali.

3
 / 14
Maja Hyży

W ubiegłym roku o utracie dziecka opowiedziała także Maja Hyży. Celebrytka, która już wkrótce po raz czwarty zostanie mamą, opublikowała wówczas na Instagramie emocjonalny wpis, w którym zwróciła się do swojego nienarodzonego dziecka. Wokalistka nie ukrywała, że była wyjątkowo podekscytowana na wieść o kolejnej ciąży, niestety później doświadczyła bolesnej straty.

(...) Pokochaliśmy Cię jeszcze przed Twoim przyjściem na świat... Pokochałam Cię od pierwszej chwili, kiedy dowiedziałam się, że jesteśmy jednością. Niestety... Nie zdążyłam poczuć Twoich pierwszych ruchów. Nie zdążyłam zobaczyć Twoich małych rączek ani Twoich małych nóżek. Nie zdążyłam, bo Cię już ze mną nie ma... Stres. Silne krwawienie. Karetka. Poronienie. Walcząc o swoich synów, straciłam Ciebie. Dziś wielki smutek. Łzy nasze i dzieci. Rozpacz. Każdego dnia pracujemy nad tym, by udźwignąć ten ból. Nigdy o Tobie nie zapomnimy, bo byłaś/eś naszym marzeniem (...) - napisała.

4
 / 14
Meghan Markle

W 2020 Meghan Markle zaskoczyła świat wyznaniem, że poroniła drugą ciążę. W artykule opublikowanym na łamach "New York Timesa" ukochana księcia Harry'ego zdradziła, że do tragedii doszło, gdy zmieniała pieluchę małemu Archiemu.

Poczułam ostry skurcz. Upadłam na podłogę z Archiem w ramionach, nucąc kołysankę, aby uspokoić nas oboje, radosną melodię całkowicie kontrastującą z moim poczuciem, że coś jest nie tak. Kiedy ściskałam moje pierworodne dziecko, wiedziałam, że tracę drugie - wspominała trudne chwile.

Markle nie ukrywała, że jej mąż również bardzo przeżył jej poronienie. Jak opisała, ze łzami w oczach obserwowała wówczas, jak "łamie się serce Harry'ego, kiedy próbował poskładać ją roztrzaskaną na kawałki".

Kilka godzin później leżałam w szpitalu, trzymając męża za rękę. Czułam lepkość jego dłoni i całowałam knykcie, mokre od naszych łez - opisywała rozpacz o utracie potomka.

5
 / 14
Chrissy Teigen

Dwa lata temu na temat bolesnej utraty dziecka otworzyła się Chrissy Teigen. Kilka miesięcy po ogłoszeniu trzeciej ciąży żona Johna Legenda trafiła do szpitala z niepokojącym krwawieniem. Niestety wskutek komplikacji celebrytka poroniła.

Teigen postanowiła pożegnać syna w przejmującym instagramowym wpisie. Zrozpaczona celebrytka podzieliła się także ze światem poruszającymi zdjęciami ze szpitala, na których widać było, jak opłakuje zmarłego potomka - któremu wraz z mężem nadali imię Jack.

Jesteśmy zszokowani i odczuwamy głęboki ból. Rodzaj bólu, jakiego nigdy wcześniej nie odczuwaliśmy (...). Do naszego Jacka - tak mi przykro, że te kilka pierwszych chwil Twojego życia spotkało się z tak wieloma komplikacjami i że nie mogliśmy zapewnić Ci domu, którego potrzebowałeś do przetrwania. Zawsze będziemy Cię kochać - napisała Teigen.

6
 / 14
Agnieszka Hyży

Pod koniec ubiegłego roku Agnieszka i Grzegorz Hyży powitali na świecie pierwszą wspólną pociechę. Prezenterka nie ukrywała, że ich droga do powiększenia rodziny była wyboista i przez długi czas "toczyli nierówną walkę" o spełnienie swych marzeń. Niedawno, goszcząc w podcaście "Tak mamy", Agnieszka powróciła pamięcią do starań o dziecko. Gwiazda podkreśliła wówczas, że utracone ciąże były wyjątkowo bolesne nie tylko dla niej samej, lecz również dla Grzegorza Hyżego.

Jest to też ogromne obciążenie dla mężczyzny. W pewnym momencie, gdy miałam chwilę słabości i żaliłam się, jaka to jestem biedna, Grzesiek powiedział: "Słuchaj, ale to nie jest tak, że mnie to nie dotyka." Potem gdy po raz kolejny poroniłam, mąż wyznał, że nie chciałby jeszcze raz tego przeżywać… A przede wszystkim nie chciałby patrzeć, jak ja znów przez to przechodzę - wspominała.

7
 / 14
Anna Dec

W sierpniu ubiegłego roku Anna Dec ogłosiła, że wraz z mężem oczekują narodzin drugiej pociechy. Niestety zaledwie kilka dni po przekazaniu radosnej nowiny gwiazda TVN poinformowała, że straciła ciążę.

Już za moment miał być ten bezpieczniejszy czas. Okazało się, że serce przestało bić kilkanaście dni wcześniej z przyczyn zupełnie od nas niezależnych. Ale było w naszym życiu i pamięć o Nim zostanie - napisała.

Dziennikarka w swoim wpisie podkreśliła również, że wiele kobiet doświadcza poronienia w pierwszych tygodniach ciąży. Dlatego też zaapelowała, by nie wymuszać na kobietach informowania o błogosławionym stanie.

Te pierwsze kilkanaście tygodni to naprawdę czas, który chciałaby spędzić w spokoju, bez presji ze strony innych, szeptów za plecami (...). Niemalże co druga z nas na tym początkowym etapie tego doświadcza. Dlatego tak ważna jest w tej kwestii powściągliwość i to, by nie wymuszać (nawet pośrednio) u kobiet informowania o tym błogosławionym, ale jak trudnym i niepewnym stanie - dodała.

8
 / 14
Weronika Marczuk

Zanim Weronika Marczuk powitała na świecie córkę, musiała zmierzyć się ze stratą dwójki dzieci. Jak przyznała w rozmowie z magazynem "Viva", jej tragedia była skutkiem błędu medycznego.

Nie mieliśmy na to wpływu. Urodziłam przedwcześnie, zabrakło tylko trzech, czterech tygodni, by nasze bliźniaki mogły przeżyć... Wszystko było dobrze, cudownie się rozwijały, miały swoje imiona. Nic nie wskazywało na problemy. Nagle jednego dnia wszystko się skończyło. (...) Mamy filmik z USG nagrany dwa dni przed porodem. Ale gdy zaczęły się skurcze, nie zdążyliśmy nawet dojechać z domu do szpitala, i odeszły wody – tak szybko się to stało - wspominała w 2020 roku.

Zaledwie kilka miesięcy później celebrytka opowiedziała o kolejnym traumatycznym doświadczeniu.

9
 / 14
Joanna Koroniewska

W 2020 roku Joanna Koroniewska została skrytykowana za publiczne wsparcie protestujących przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji. Aktorka opublikowała wówczas przejmujący wpis, w którym opowiedziała o traumatycznych doświadczeniach związanych z utratą ciąży. Jak bowiem wyznała, z podobną tragedią mierzyła się sześciokrotnie.

Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko Rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć. Po pierwszej stracie 13 lat temu miałam przerwę w staraniu się o kolejne dziecko aż dwa lata. Ból był ogromny. I niemoc. Nie mogłam się pozbierać (...) - wyznała.

10
 / 14
Joanna Kurowska

O swoich traumatycznych doświadczeniach związanych ze stratą dziecka dwa lata temu opowiedziała również Joanna Kurowska. W przejmującym wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych aktorka wyznała, że urodziła martwe dziecko, otwarcie opowiadając o szokujących szczegółach swojego dramatu.

GROZA. To jedyne słowo, jakim mogę określić stan, w którym przyszło mi rodzić martwe dziecko. Jeszcze dzisiaj trudno mi o tym mówić (...). Niczego mi nie oszczędzono. Młody lekarz, stwierdził żrąc bułkę z szynką, i patrząc beznamiętnie w monitor USG - że dziecko jest martwe i muszę rodzić siłami natury (...). Umierałam po kawałku, tak że nic ze mnie nie zostało - wspominała.

W emocjonalnym wpisie Kurowska nie ukrywała, że w życiu doświadczyła wiele bólu. Jak jednak podkreśliła, nic nie było w stanie dorównać urodzeniu nieżyjącego dziecka.

Znałam płeć dziecka. To była dziewczynka. Nie wiedziałam, co mogę dla NIEJ zrobić. Pobłogosławiłam JĄ cicho i dałam jej imię. Miała na imię KASIA (...). Od tego czasu, spotkało mnie wiele. Przeżyłam śmierć męża, mamy, taty, kuzyna, przyjaciela, a trzy miesiące temu pochowałam ukochaną siostrę. Ale NIC, ale to NIC nie jest w stanie równać się z bólem, utratą nadziei, upokorzeniem, stratą, jaką był poród dziecka, o którym wiedziałam, że nie będzie żyło - wyznała.

11
 / 14
Aleksandra Żebrowska

O bolesnych doświadczeniach związanych z poronieniem otwarcie opowiadała również Aleksandra Żebrowska. W 2020 roku tuż przed trzecim porodem żona Michała Żebrowskiego wyznała, że kilkakrotnie traciła ciąże. Niedługo później w rozmowie z Na Temat celebrytka zdradziła, iż po raz pierwszy doświadczyła poronienia w wieku 24 lat.

Poszłam na USG kontrolne, zakładając, że wszystko będzie w porządku jak ostatnio. Wieści o braku widocznego tętna były dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Nie znałam wtedy nikogo innego, kto poszedł na rutynowe USG ciąży i po kilkunastu minutach wyszedł z badania z informacją, że już w tej ciąży nie jest - wspominała.

Żebrowska otwarcie przyznała, że początkowo wstydziła się swojej tragedii. Z czasem przekonała się jednak, że o trudnych doświadczeniach warto mówić głośno – jej wyznania mogły bowiem przynieść ukojenie innym kobietom mającym na koncie podobne doświadczenia.

Wydaje mi się, że nawet wstydziłam się, że coś tak strasznego mi się przytrafiło i wolałam udawać, że nic się nie stało - dodała w rozmowie.

12
 / 14
Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia"

Znani ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" Agnieszka Łyczakowska i Wojciech Janik w jednym z opublikowanych na YouTubie filmów wyznali, że starając się o dziecko, czterokrotnie doznali bolesnej straty.

Z pierwszą stratą poradziłam sobie chyba najszybciej. Druga ciąża była już stratą dla mnie bardzo psychicznie ciężką. Straciłam ją w 12. tygodniu. (...) Okazało się, że nie bije serduszko, chociaż tydzień wcześniej było wszystko super. (...) To było poronienie, które musiało zakończyć się terapią - zdradziła Agnieszka.

Choć para nie ukrywała, że kolejne poronienia były dla nich ogromnie trudnymi doświadczeniami, jak zapewnili, ostatecznie zbliżyły ich do siebie.

Było ciężko, ale daliśmy sobie radę. Dla nas te poronienia były megapróbą wytrwania w małżeństwie, niektóre pary się rozstają, a my się wspieraliśmy. To bardzo scementowało nasze małżeństwo - powiedziała Agnieszka.

13
 / 14
Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał

Znani z serialu "19+" Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał już wkrótce po raz pierwszy zostaną rodzicami. W ostatniej rozmowie z Party małżonkowie zdradzili, że powiększenie rodziny od dłuższego czasu było ich wielkim marzeniem. Heretyk nie ukrywała, że na początku ich starań potomka marzyła, że kiedyś zaskoczy partnera informacją o ciąży. Para wspólnie bardzo wyczekiwała jednak wspólnego potomka. Jak zdradziła przyszła mama, wcześniej musieli bowiem zmierzyć się z poronieniem.

To trudne, kiedy starania trwają rok, dwa lata i się nie udaje, a jeszcze my mamy jedną ciążę straconą po drodze, więc to było co miesiąc sprawdzanie - wyznała Małgosia.

14
 / 14
Jessie J

Jessie J na temat poronienia otworzyła się w listopadzie ubiegłego roku. Wokalistka zdradziła, że postanowiła zajść w ciążę i wychować dziecko sama, gdyż macierzyństwo od zawsze było jej wielkim marzeniem. Niestety Brytyjka straciła dziecko, o czym poinformowała za pośrednictwem Instagrama.

(...) Jestem po trzecim badaniu USG i potwierdzeniu, że nie ma już bicia serca. Czuję, że nie mam kontroli nad swoimi emocjami (...). Muszę to przetworzyć po swojemu (...). Zajście w ciążę było cudem samym w sobie i doświadczeniem, którego nigdy nie zapomnę. Wciąż jestem w szoku. Smutek jest przytłaczający, ale wiem, że jestem silna i wszystko będzie dobrze - zapewniła fanów.

KOMENTARZE
(100)
Ewa
11 miesięcy temu
Współczuję kobietom, które poroniły. Ale śmierć dziecka zaraz po narodzinach to większa trauma. O wiele większa.
Celia
11 miesięcy temu
Poronienie w 3 miesiącu a śmierć dziecka przy porodzie to coś innego jednak
Serio
11 miesięcy temu
Porównujecie poronienie ze śmiercią narodzonego dziecka? Jesteście walnięci...
Kol
11 miesięcy temu
Porównywanie poronienia dziecka, a urodzenie i śmierć to wielkie nadużycie. Ja wielokrotnie poroniłam, w różnych stadiach rozwoju dziecka, strata i trauma zawsze mi będzie towarzyszyć, ale urodzić i pochować nie chce sobie nawet wyobrażać.
Kika
11 miesięcy temu
Dlaczego wstyd??
Najnowsze komentarze (100)
Tw,ój nick
11 miesięcy temu
no żesz! czwarty raz mnie przerzuca kilka zdjęć dalej w momencie publikowania komentarza!!!
Nunu
11 miesięcy temu
Magda Gessler też straciła dziecko
moja propozyc...
11 miesięcy temu
Luxtorpeda "44 dni"
moja propozyc...
11 miesięcy temu
Luxtorpeda "44 dni" do posłuchania lub przeczytania tekstu.
Hania
11 miesięcy temu
Każda strata jest bolesna. Ale proszę mi uwierzyć, że urodzenie martwego dziecka nie da się z niczym porównać. Gdybym mogła wybrać to wolałbym stratę we wczesnej ciąży niż w 9 miesiącu. A niestety przeszłam to drugie. To mnie zmieniło inigdy nie będę już tym samym człowiekiem. Tym bardziej, że t była moja pierwsza ciąża.
Yucca
11 miesięcy temu
Bzdura, mną to nie wstrząsnęło i nie jestem całym światem jak twierdzi pismak, są ważniejsze problemy.
AnkaCyganka
11 miesięcy temu
Zapytajcie Ukraińców o to kogo i co stracili. Ich los jest tragiczny a "gwiazdy" zbijają swój kapitał na tym, że spotkało ich nieszczęście.
123
11 miesięcy temu
A ja tam nie chce dziecka mieć.
Iza
11 miesięcy temu
Wcześniej określiliście to jako WSTYD a Teraz raptem tabu?jesteście chorzy
magda
11 miesięcy temu
jest różnica między stratą ciąży z 10 czy 12tc a stratą dziecka przy porodzie. nie porównujcie tego
Gghhn
11 miesięcy temu
Jakie tabu i przrlamywanie, naturalnym cyklem ciazy jest to, ze nieudane plody sa automatycznie ronione przez sam organizm. Nie przyrownujcie tragedii smierci dziecka do nieudanego testu ciazowego z apteki.
Zonk
11 miesięcy temu
Nie nazywajcie tego przełamaniem tabu. Mieli ochotę to o tym powiedzieli proste
zgroza...
11 miesięcy temu
Pamiętam w TVN wypowiedź pewnej młodej kobiety , która podczas czarnego marszu zwolenniczek aborcji, chwaliła się przed kamerami , że towarzyszyła koleżance w zabiegu usunięcia SKRZEPU....
Bolo
11 miesięcy temu
Strata dziecka to bolesna strata,ale gwiazda Maja i piłkarz znany na całym świecie to zestawienie nie na miejscu
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Marina z Liamem odwiedzili Wojtka Szczęsnego: makijaż w mercedesie wartym FORTUNĘ i torebka za ponad 30 tysięcy złotych... (ZDJĘCIA)

Trenerski debiut Fernando Santosa nie był niestety udany. Polska reprezentacja nie popisała się w meczu pierwszej kolejki eliminacji do Euro 2024. Zawodnicy kilka dni przed spotkaniem z Czechami mogli jednak liczyć na wsparcie pełnych nadziei kibiców i bliskich.
9.

Agustin Egurrola opuszcza studio "Pytania na Śniadanie" z żoną i SYNKIEM! (ZDJĘCIA)

W sobotę Agustin Egurrola pojawił się w studiu "Pytaniu na śniadanie" w towarzystwie żony oraz synka. Opuszczając budynek stacji, choreograf i jego bliscy nie uniknęli spotkania z paparazzi.
8.

Zabiegana Sylwia Bomba daje pokaz POWYGINANYCH min znad karafki z wodą (ZDJĘCIA)

Fotoreporterzy wypatrzyli Sylwię Bombę akurat pod takim kątem, że odgradzające celebrytkę szyby kompletnie zdeformowały obraz. Jedno jest pewne, w takim wydaniu Sylwii Bomby jeszcze na pewno nie widzieliście. Ciekawa selekcja grymasów?
7.

Tak w meksykańskim Tulum urządziła się Natalia Siwiec: dżungla za oknem, własny basen i przestronne pomieszczenia (ZDJĘCIA)

Natalia Siwiec to bez wątpienia jedna z naczelnych fanek meksykańskiej fauny i flory. Miss Euro 2012 jakiś czas temu zakupiła tamtejszą nieruchomość. Jesteście ciekawi, jak się urządziła?
6.

Upokorzona reprezentacja Polski po powrocie do kraju przeprowadza szturm na hotelowy bufet: Wojciech Szczęsny, Jan Bednarek... (ZDJĘCIA)

Przed hotelem na reprezentantów Polski w piłce nożnej czekało zaledwie czterech fanów polujących na podpisy. Według naocznych świadków nikt się nimi nie zainteresował. Kto wyglądał na bardziej rozczarowanego piątkowym spotkaniem? Wojciech Szczęsny czy może Bartosz Bereszyński?
5.

Tak mieszka Dagmara Kaźmierska: egipski salon, SEDES VERSACE i dużo ozdób (ZDJĘCIA)

Dagmara Kaźmierska znana jest z przepychu i uwielbienia do złota. Bohaterka programu "Królowe życia" dzieliła się swoim luksusowym życiem z widzami pokazując przy tym jak mieszka. Co sądzicie o takim stylu?
4.

"Nasz nowy dom". Ekipa wyremontowała SPALONY dom matki i syna. Efekt przeszedł ich najśmielsze oczekiwania (ZDJĘCIA)

Tym razem dowodzona przez Katarzynę Dowbor ekipa programu "Nasz nowy dom" przybyła z pomocą mieszkającym w Elblągu matce i synowi. Ich strawiony przez pożar dom nie nadawał się do użytku.
3.

Gwiazdy na 100-leciu Warner Bros. Discovery: Małgorzata Foremniak, Anna-Maria Sieklucka, Sylwia Gliwa z wycięciami... (ZDJĘCIA)

W czwartkowy wieczór w warszawskim KinoGram odbyła się gala wytwórni Warner Bros, której stulecie świętowała plejada polskich gwiazd. Furorę na salonach zrobiła kreacja Sylwii Gliwy, która podbijała ścianki w sukni z wycięciami.
2.

Dominika Gwit zabrała dwumiesięcznego synka do rodzinnej Gdyni. W ramach spaceru zafundowała sobie caffe latte (ZDJĘCIA)

Dwa miesiące temu Dominika Gwit została mamą. Celebrytka doszła do wniosku, że nadszedł najwyższy czas, żeby pokazać synkowi Gdynię, skąd pochodzi. Zabrała też chłopca do lokalnej kawiarni, gdzie "strzeliła" sobie kawkę.
1.

Tak mieszka Lara Gessler: drewniana kuchnia, dodatki w stylu boho i dżungla na tarasie (ZDJĘCIA)

Lara Gessler kilka lat temu uwiła sobie gniazdko na warszawskim Mokotowie, gdzie mieszka wraz z ukochanym i dziećmi. Celebrytka postawiła na przytulne wnętrza w stylu boho i dużo roślin. Zobaczcie, jak mieszka córka Magdy Gessler.