Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Waleczna Ewa Minge staje w obronie nawróconego Patryka Vegi: "Mój różaniec wywołał ZGORSZENIE na stacji benzynowej"

108
Podziel się

Projektantka zauważyła, że modlitwa nie różni się wcale od tak modnych "hinduskich mantr".

Waleczna Ewa Minge staje w obronie nawróconego Patryka Vegi: "Mój różaniec wywołał ZGORSZENIE na stacji benzynowej"
Ewa Minge (fot. Instagram, @eva_minge, fot. ONS)
bDnsnSaJ

Patryk Vega zbudował całą swoją karierę na kinie ukierunkowanym na dopieszczenie absolutnie najniższych instynktów polskiego widza. Jego obrazy nie tylko przepełnione są wulgarnym językiem użytym bez jakiegokolwiek cienia polotu, ale brakuje im też spójnych scenariuszy, a dziury fabularne przykrywane są wybuchami i samochodowymi kraksami. Wielu sceptyków zwątpiło więc szczerze w intencje reżysera, który od jakiegoś czasu daje publice coraz to bardziej wyraźne świadectwa swej umacniającej się ponoć wiary chrześcijańskiej.

Kpiące komentarze na temat rzekomego nawrócenia nie mogły, rzecz jasna, ujść uwadze naczelnej komentatorki życia publicznego w Polsce - Ewie Minge. Stając w obronie kontrowersyjnego twórcy filmów i paru innych celebrytów projektantka przytoczyła historię własnych zmagań z uprzedzeniami osób niewierzących.

bDnsnSaL
Zobacz także: Ewa Minge "W łóżku z Oskarem": Najwięcej w życiu zaszkodziłam sobie sama

Od lat nosze różaniec. Stary drewniany z drzewa sandałowego, przywieziony kilkanaście lat temu z Izraela. Kto mnie zna, zna także mój stosunek do wiary i nie zamierzam się z niego tu spowiadać. Jak różaniec nie wisi mi na szyi, to jest schowany w torebce lub na ręku w postaci bransoletki. Dzisiaj mój różaniec wywołał zgorszenie u jednego pana na stacji benzynowej. "Pani niby taka mądra kobieta a durna jak te nawrócone na pokaz celebryty. Pani nie nosi tego krzyża, bo nie wypada z tymi gusłami w dobie odwrotu mądrych od kościoła". Nie miałam czasu na dyskusję, więc zaskakując samą siebie, wypaliłam: "z Bogiem" i wyszłam - relacjonuje projektantka.

bDnsnSaR

Zajście na stacji benzynowej skłoniło Ewę do dalszych refleksji na temat polskiej religijności.

Jadąc, zastanawiałam się, dlaczego osoba popularna, medialna jest przeważnie podejrzana w kwestii wiary. Rozumiem tych wszystkich, którzy mówią o nawróceniu lub wyznają swoją wiarę od zawsze. Dlaczego mają się wstydzić? Dlaczego nie powiedzieć głośno, komu zawdzięczają życie, nadzieję, światło w tunelu? To prawda, że jak trwoga, to do Boga. Często odkrywamy go jako ostatnią deskę ratunku, dobrze mieć tę deskę i mieć czego się trzymać, jak toniemy. Ważne jest, żeby nie zapomnieć o nim w lepszych czasach. Wierzyć, wyznawać pozakoniunkturalnie. Ten, kto odkrył różaniec prawdziwie, wie, że nie tylko chodzi w nim o cud, ale o proste wyciszenie - zaznacza gwiazda.

Minge podkreśliła również, że różaniec jest dla niej formą wyciszenia, wcale nie tak różną od modnych mantr i technik medytacji.

Taka modna ostatnio mantra buddyjska nikogo nie przeraża. "Wow, jak egzotycznie, jaki on oświecony, oryginalny"! Czym różni się bogini o dziesięciu rękach, do której modlą się Hindusi od naszej Matki Boskiej? Kulturą, regionem pochodzenia, tradycją. Modlitwa powtarzana w różańcu jest "mantrą chrześcijańską", lubię mieć przy sobie "te koraliki" i mieć szanse po nie sięgnąć. Wariatka? Tak, zauważyłam, że w dzisiejszych czasach przyznać się do takiej historii jest podejrzane. Ubaw z Miśka Koterskiego całkiem niepotrzebny, dla mnie brawo! Podejrzewanie Patryka Vegi, że ma coś z głową, bo doznał iluminacji... słabe. Doznajemy, zauważamy, wracamy do Boga w ciężkich chwilach i tych radosnych, choć te najgorsze bywają jego świadectwem, bo wszak okazuje się, że dla nielicznych prawdziwa wiara czyni prawdziwe cuda, a dla reszty ten cud czyni wiarę... ale to już koniunktura... - czytamy na oficjalnym profilu Minge.

bDnsnSaS

Zgadzacie się z opinią projektantki?

bDnsnSaT
bDnsnSbm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(108)
Gość
10 miesięcy temu
Ja się zgadzam!
Qqq
10 miesięcy temu
Każdy ma prawo do wiary w co chce, i w kogo chce... innym nic do tego!
Debbie Downer
10 miesięcy temu
Tu chodzi o schizofreniczną rozbieżność u tych ludzi. Ewa - projektantka sukienek dla seksownych jaskiniówek (futra, frędzle, wygryzione przez psy brzegi miniówek) - i bum różaniec. Vega - z filmami ociekającymi k-ami, chłopak któremu impinuje skrajna agresja, patologia - i asceza i Bóg. Mają podwójne osobowości?
bDnsnSbn
Londyn
10 miesięcy temu
Mieszkam w Londynie wiele lat i połowa osób ma różaniec albo w samochodzie albo na szyi albo krzyżyk. A z 20% mają coś jak różaniec te koraliki tylko bez krzyża i z jakimiś obrazkami to są hindusi. Tylko w Pl jest taka nagonka na symbole religijne.
Nic dziwnego
10 miesięcy temu
No różaniec nie jest do noszenia na szyi, tylko do modlitwy...
Najnowsze komentarze (108)
...
10 miesięcy temu
NIC DZIWNEGO. WIARA W BOGA JEST SUPER, A MODLITWA NA RÓŻAŃCU HMMM TO BARDZO PIĘKNE CHWILE. CO NAJLEPSZE DARMOWE, A LUDZIE CHODZĄ DO PSYCHOLOGÓW LUB UCZESTNICZĄ W ZAJĘCIACH WYCISZAJĄCYCH I WYLEWAJĄ Z KIESZENI TŁUSTĄ KASĘ, A TU MAMY TAKI SKROMNY DARMOWY RÓŻANIEC, KTÓRY CZYNI CUDA. SERIO SERIO, ALE TO OD CZŁOWIEKA ZALEŻY CZY UWIERZY NAPRAWDĘ W JEGO MOC I POPRZEZ TO POZWOLI MU DZIAŁAĆ DOBRO.
sołtys
10 miesięcy temu
dla tej kobity to tylko różaniec
Mara
10 miesięcy temu
Panią Ewe widuje od czasu do czasu w kościele na niedzielnej mszy w naszym wspólnym mieście. Pozdrawiam serdecznie panią Ewe z najbardziej zielonego miasta w Polsce 😀
Wierzący
10 miesięcy temu
Dwubiegunowi ??? " wychować społeczeństwo, wyedukować, nauczyć samodzielnie myśleć....... proces min 25lat, noszę różaniec dla siebie, nie innych nie na pokaz
z Podlasia
10 miesięcy temu
Tylko z Bogiem. Z imieniem Boga na ustach. Z Bogiem w sercu - a będzie dobrze i w nas samych , i w narodzie polskim.
botoks
10 miesięcy temu
zakonnica z botoxem
Kuba
10 miesięcy temu
Minge wyjątkowo mówi tu do rzeczy.
Ayess.
10 miesięcy temu
U Pani raczej to jest jako element i dodatek dla zwrócenia uwagi.Nie ma tutaj żadnej pokory i szacunku.Ciekawi mnie ile razy Pani klęka i chwyta go w dłoń odmawiając jego paciorki gdyż taki jest jego cel.
bDnsnSbf
Iks
10 miesięcy temu
Czym się różni Nowy Testament od Starego???? Dodano wiele rzeczy z życia Jezusa. Między innymi chodzenie po wodzie, rozmnażanie pokarmów. To samo robił Budda. A co się działo z Jezusem między 12 a 30 rokiem życia? Nie ma żadnych wiadomości. Niektórzy podejrzewają iż podróżował na Wschodzie i uczył się w buddyjskim klasztorze
kopi
10 miesięcy temu
a dlaczego waleczna?,nie rozumiem,co gryzła się z psem?.
hmm
10 miesięcy temu
Nie rozumiem tego nabijania się z religii. Nie wierzysz OK. Ja nie jestem religijny, ale w zyciu nie przyszło by mi się nabijać z kogoś kto jest.
lacNaniego
10 miesięcy temu
vega to produkt gumowy
Guest
10 miesięcy temu
Mieszkam od lat zza granica I nigdy nie spotkalam sie z taka dyskrminacja religijna
amelka
10 miesięcy temu
Pani Ewo proszę się nie przejmować tym panem lemingiem ze stacji paliw. Ważne że ma pani wiarę w sercu i nadzieję która "rozjaśnia codzienny mrok". Takie osoby jak on tego nie rozumieją. Dla nich kościół to tylko ksiądz, nie potrafią dostrzec Boga. I uważają się za bardzo mądrych i oświeconych.
...
Następna strona
bDnsnSbH