Trwa ładowanie...
Przejdź na
Emzy
|

Weronika Rosati ZASKARŻYŁA decyzję polskiego sądu w Trybunale Praw Człowieka

648
Podziel się

Weronika Rosati dostała sądowy zakaz wypowiadania się w sprawie przemocy, którą miał wobec niej stosować były partner, Robert Śmigielski. Aktorka postanowiła odwołać się w tej sprawie do Trybunału Praw Człowieka.

Weronika Rosati ZASKARŻYŁA decyzję polskiego sądu w Trybunale Praw Człowieka
Trybunał Praw Człowieka rozpatrzy skargę Weroniki Rosati (Instagram)
bEhRIKet

Weronika Rosati od kilku lat toczy batalię sądową ze swoim byłym partnerem, wziętym warszawskim ortopedą, Robertem Śmigielskim. Aktorka publicznie oskarżyła go o stosowanie przemocy. Materiał dowodowy okazał się na tyle przekonujący, że prokuratura postawiła lekarzowi zarzuty.

W kwietniu ubiegłego roku warszawski Sąd Apelacyjny przychylił się natomiast do wniosku Śmigielskiego i nałożył na aktorkę zakaz publicznego wypowiadania się na temat stosowania przemocy przez jej byłego partnera. Weronika Rosati gorzko komentowała tę decyzję, tłumacząc, że w Polsce "oprawca jest bardziej chroniony niż ofiara".

bEhRIKev

Boję się tylko, by nagle teraz ofiary gwałtów, molestowań, pedofilii, mobbingu i oczywiście przemocy domowej, nie dostały nakazu milczenia, a do tego by nie zostały ukarane za opowiadanie o swoich krzywdach, bo ich wyznania szkodzą karierom ich oprawców i przeszkadzają w ich życiu prywatnym - napisała na swoim Instagramie.

Jak podaje portal Wysokie Obcasy, Weronika Rosati zdecydowała się zaskarżyć decyzję sądu do Trybunału Praw Człowieka. Jej skarga zostanie rozpatrzona.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Protest w Dniu Kobiet. Policja wynosi protestujących
bEhRIKeB

Bardzo się cieszę, że moja skarga została zarejestrowana przez Trybunał, i z niecierpliwością oczekuję na jej komunikację Rządowi RP. Zabranianie osobom pokrzywdzonym przemocą domową mówienia publicznie o tym, co je spotkało, zostało potępione w prawomocnych wyrokach Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (Tölle przeciwko Chorwacji, skarga nr 41987/13). Mam nadzieję, że tak samo stanie się również i w mojej sprawie - komentuje aktorka.

Rosati dodała też post na Instagramie:

(...) Złożyłam do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka skargę. Jej przedmiotem jest naruszenie mojej wolności wypowiedzi (art. 10 EKPCz), prawa do prywatności (art. 8 EKPCz) oraz brak skutecznego środka prawnego, którym mogłabym się bronić (art. 13 EKPCz) wobec wydania przez Sąd Apelacyjny w Warszawie w dniu 29 kwietnia 2020 r. postanowienia o zabezpieczeniu powództwa złożonego przeciwko mnie za rzekome naruszenie dóbr osobistych mojego byłego partnera Roberta Śmigielskiego (...) - czytamy.

bEhRIKeC

Trzymacie za nią kciuki?

bEhRIKeD
bEhRIKeE
bEhRIKeW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(648)
Iza
miesiąc temu
Jeżeli rzeczywiście jest ofiarą przemocy, niech ma prawo o tym mówić
Kobieta
miesiąc temu
I bardzo dobrze ze nie poddaje się. Moja kumpela od 5 lat walczy o to by były maz poniósł konsekwencje za to że ja brutalnie pobił (obcokrajowiec Skandynaw wiec taki ukryty psychol). Od 5 lat mimo dowodów pobicia, zeznań świadka, badań po pobiciu itp nie był nawet zaproszony na wyjaśnienia:) ona za to już dwa razy musiala zmieniać prokuraturę bo jak to jedna z pań z prokuratoruy powiedziała "jednorazowa sytuacja to była". Kumpela ma stwierdzona traume przez psychiatre nie po pobiciu tylko po braku działania służb które powinny stać po jej stronie. Wychowuje dwie córki i powiedziała że nie odpuści.
KKK
miesiąc temu
Całkowicie się z nią zgadzam. To wszystko prowadzi do tego, żeby kobiety siedziały cicho i były zabawkami mężczyzn. Niech walczy!!!
bEhRIKeX
Danóta
miesiąc temu
Walcz Weronika! Przemocowiec musi zostać ukarany!
Bella
miesiąc temu
Brawo Weronika!
Najnowsze komentarze (648)
Jola
miesiąc temu
Co artykul z weroniczka to pozew sadowy xdd
emma
miesiąc temu
więcej sie po niej spodziewałam
Miki
miesiąc temu
Marna próba Rosati zwrócenia na siebie uwagi
Sara
miesiąc temu
Oj weronika nie zabłysłaś przykro mi
majka
miesiąc temu
werka chce chyba zrobic szum wokol swojej osoby, inaczej wytlumaczyc tego nie umiem
Alor
miesiąc temu
Znudziła mi się ona, ciągle ostatnio o niej jakiejs artykuly
krim
miesiąc temu
nic ciekawego...
ella
miesiąc temu
słabe show
bEhRIKeP
Norik
miesiąc temu
Oj weronika inteligencja to ty nie grzeszysz
Iza
miesiąc temu
Jej się chyba wydaje ze wszystko sie nalezy
mango
miesiąc temu
troche nie dowierzam w to co ona tworzy
justa
miesiąc temu
nudyy
Ola
miesiąc temu
Werkka weź się do roboty bo masz ewidentnie za dużo czasu na wymyślanie głupot
gabi
miesiąc temu
ale manipulantka z niej
...
Następna strona
bEhRIKfr