Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Don Vasyl nie ma gdzie mieszkać? "Od dwóch lat nie zarabiam"

424
Podziel się:

Don Vasyl twierdzi, że okazała willa w Ciechocinku należy do jego dzieci i służy mu głównie do pracy. Postanowił więc poprosić władze miasta o pomoc w znalezieniu nowego lokum.

Don Vasyl nie ma gdzie mieszkać? "Od dwóch lat nie zarabiam"
Don Vasyl nie ma gdzie mieszkać? Poprosił o pomoc władze Ciechocinka (AKPA)
bEELvkdN

Don Vasyl uchodzi w Polsce za króla piosenki cygańskiej oraz jednego z naczelnych propagatorów kultury romskiej. Ostatnio o piosenkarzu głośno było jednak głównie za sprawą jego problemów finansowych. Artysta przez 6 lat nie płacił podatków, co poskutkowało ponad milionem złotych długu. W efekcie zmuszony był wystawić na sprzedaż swoje posiadłości.

Okazuje się, że sytuacja finansowa Don Vasyla wciąż nie uległa poprawie. Wokalista jest co prawda właścicielem okazałej willi w Ciechocinku, twierdzi jednak, że nie ma gdzie mieszkać. Jak przyznał muzyk w rozmowie z Faktem, ociekająca złotem posiadłość w rzeczywistości należy do jego rodziny i służy głównie do pracy oraz przyjmowania gości.

bEELvkdP

Od wielu lat mieszkam u swoich dzieci, wnuków i prawnuków pod Ciechocinkiem. Ze względu na specyfikę mojego zawodu zakłócam prywatność i mir domowy mojej rodziny, w ich domu odbywają się wszelkie spotkania zawodowe związane z organizacją corocznego festiwalu Romów w Ciechocinku. W tym domu mieści się również biuro stowarzyszenia Romów, a dom przecież powinien być miejscem do odpoczynku rodziny - pożalił się Don Vasyl.

W obliczu szalejącej pandemii koronawirusa Don Vasyla nie stać na znalezienie sobie nowego lokum. Wokalista postanowił więc zwrócić się po pomoc do władz Ciechocinka. Od przeszło 24 lat organizuje tam bowiem Festiwal Piosenki Romskiej i uważa, że w zamian za wieloletnią promocję miasta należy mu się wsparcie.

bEELvkdV

Moja sytuacja finansowa nie pozwala mi kupić czy nawet wynająć takiego lokalu. Przez pandemię od blisko dwóch lat nie gram koncertów i nie zarabiam - skarżył się Faktowi.

Burmistrz Ciechocinka do narzekań Don Vasyla podchodzi jednak nieco sceptycznie. Jak twierdzi, miasto współfinansowało organizowany przez muzyka festiwal - koszty nie spoczywały więc jedynie na jego barkach. Ponadto rodzina Vasyla ma ponoć w posiadaniu kilka innych nieruchomości.

W gminie Raciążek jest kilka domów zajmowanych przez Don Vasyla i jego rodzinę. To jest jakieś totalne nieporozumienie. To, że organizuje koncerty w Ciechocinku, nie może stanowić podstawy do dania mu mieszkania. Pismo od Don Vasyla będziemy rozpatrywać - oświadczył Leszek Dzierżewicz.

Myślicie, że Don Vasylowi w końcu uda się znaleźć odpowiednie lokum?

bEELvkdW
bEELvkeq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(424)
I tak usuniec...
8 miesięcy temu
Co za obrzydliwa roszczeniowość. Pandemia trwa od marca 2020, więc jakie dwa lata?
Gość
8 miesięcy temu
To trzeba mieć tupet.Jak się dobrze zarabiało to się z nikim nie dzielił nawet z państwem(podatki), powstały długi wszystko poprzepisal na dzieci, a teraz żebra o mieszkanie pewnie żeby wynajmować i mieć jakiś dochód.Podłość ludzka nie zna granic.
Donek
8 miesięcy temu
To jest jakiś Żart ?
bEELvker
KknznN
8 miesięcy temu
To niech idzie do pracy i zacznie zarabiać.
Moni
8 miesięcy temu
Gość ma dzieci i nie ma gdzie mieszkać - co za dzieci!
Najnowsze komentarze (424)
popopo
7 miesięcy temu
K...a! Bezczelność. Sprzedaj swoje wille! Są ludzie naprawdę wymagający pomocy
Gość
7 miesięcy temu
Olać to na husteczke to komentować przeczytać taki artykuł i przejść obojetnie.wyczuli pieniadze na kulture z pisu i sie kazdy domaga
ddd
7 miesięcy temu
fajną ma rodzine że go wyrzuciła,kolejny sęp
Tala
8 miesięcy temu
Ja bym go ulokowała w osadzie romskiej w Maszkowicach 😁😁😁
123
8 miesięcy temu
Ja także dostałam dom po rodzicach i nigdy nie przyszłoby mi do głowy by mama lub tato mogli być bezdomnymi. Miliony ludzi musiało by dostać mieszkania od Państwa bo mogłyby zakłócać rodzinne relacje. To chore. Niech dzieci sprzedadzą złoty dom i kupią 2 mniejsze dla ojca i siebie.
Tala
8 miesięcy temu
Ja bym go ulokowała w osadzie romskiej w Maszkowicach 😁😁😁
Kasia
8 miesięcy temu
Cwaniaki. Więcej nie powiem.
Kokocha
8 miesięcy temu
W rodzinie Don Wasyla dzieci nie pomagają rodzicom?
bEELvkej
Olo
8 miesięcy temu
Na budowę do ochrony potrzeba lekka praca
kaka
8 miesięcy temu
Spoko to sobie wymyślił :D Kiedyś widziałam ten jego dom w programie jakimś - niesamowity kicz ale juz wtedy mówił, że to jest własność dzieci.
Ann
8 miesięcy temu
Jak można być tak beczelnym?
wik
8 miesięcy temu
do lasu
gosc
8 miesięcy temu
Rzeczywiscie,niech pomorze ta liczna rodzina a nie mieszkancy..karzdy moze byc roszczeniowy
gość
8 miesięcy temu
idź do odsienżania, ale nie ty bys predzej do jaworowicz poszedł płakać oni by ci dali
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEELvkfc
bEELvkfd
bEELvkfe
bEELvkff
bEELvkfg
bEELvkeL