Koba
|

Janusz Korwin-Mikke odpływa: "Jeżeli obywatel ma ochotę ZAĆPAĆ się na śmierć, to ma do tego prawo"

223 reakcje
0
0
223
Podziel się

Polityk w ostatniej wypowiedzi fantazjuje o dojściu do władzy i zapowiada, jak poradziłby sobie z problemem uzależnień.

Janusz Korwin-Mikke odpływa: "Jeżeli obywatel ma ochotę ZAĆPAĆ się na śmierć, to ma do tego prawo"
Korwin-Mikke (East News, East News)

Janusz Korwin-Mikke to jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich polityków. Udało mu się powiedzieć coś obraźliwego na temat chyba każdej grupy społecznej. Nie sposób przypomnieć wszystkich jego wypowiedzi, które zapewniły mu opinię "politycznego klauna".

Janusz wielokrotnie obrażał kobiety, nazywając je m.in. "mniej inteligentnymi" od mężczyzn, twierdząc, że ich ciała nie należą tylko do nich, powinny zarabiać mniej i że "zawsze się je troszeczkę gwałci". Osoby niepełnosprawne umysłowo nazwał debilami, szukających schronienia imigrantów "śmieciem ludzkim" oraz psami. Polityk wyznał też, że wolałby, żeby jego córka trafiła w ręce pedofila niż na lekcję edukacji seksualnej. Zachęcał również do bicia swoich dzieci.

W piątek postanowił wypowiedzieć się na nieco "weselszy" temat i opublikował na Facebooku obszerną opinię dotyczącą legalizacji narkotyków. Janusz z pewnością ma o nich sporą wiedzę, ponieważ jego córka została skazana za posiadanie heroiny, czym polityk nieszczególnie się przejął.

Jeśli obywatel ma ochotę zaćpać się na śmierć, to ma do tego prawo. Wolny człowiek ma prawo zaćpać się na śmierć. Narkotyki powinny być powszechnie dostępne w aptekach, wtedy zniknęłaby mafia narkotykowa czy szantaże. Jak dojdę do władzy, to zmienię konstytucję w tej sprawie, żeby narkotyki były legalnie dostępne w aptekach - komentuje w ostatnim poście Korwin-Mikke, optymistycznie sugerując, że ma szansę na dojście do władzy.

Zdaniem publicysty, utrzymanie penalizacji sprzedaży i posiadania narkotyków jest zasługą mafii, która w swoich rękach trzyma polityków i policję.

Zakaz posiadania narkotyków powoduje, że ceny są sto razy wyższe niż w Kolumbii czy Birmie – więc żadna siła (zwłaszcza przy braku kary śmierci...) nie powstrzyma handlarzy. Tym bardziej, że pieniądze od nich biorą policjanci – zwalczający nie wielkie gangi tylko ich drobną konkurencję. Politycy uruchomili system ogromnej zachęty dla handlarzy – a głupich wyborców przekonują, że w ten sposób „walczą z narkomanią”. Z pewnością zostanę zaatakowany: za „nieludzką obojętność” na los narkomanów. Dlaczego? Bo likwidacja narkomanii narusza interesy. WIELKIE interesy! - skomentował rozemocjonowany Janusz.

Chcielibyście, żeby Janusz doszedł do władzy i miał szansę rozprawić się z narkotykową mafią?

223
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(223)
Mimi
2 miesiące temu
W sumie czemu nie? Skoro się zapijają na smierć mogą się i zaćpać
Yen
2 miesiące temu
Jeden jedyny raz się z nim w końcu zgadzam, selekcja naturalna ;)
Nick
2 miesiące temu
No i ma rację
Asdf
2 miesiące temu
Podzielam jego zdanie w 100%. Skoro ktos moze zapic sie na smierc legalnym w Polsce alkoholem, ktory jest czwarta z kolei najbardziej uzalezniajaca i wyniszczajaca organizm uzywka psychoaktywna, to dlaczego ma nie miec dostepu do innych narkotykow? A no dlatego, ze jest w tym interes.
ToJa
2 miesiące temu
Tu akurat zupelnie sie z nim zgadzam. Dodatkowo za leczenie malolatow po dopalaczach powinni placic rodzice.
Najnowsze komentarze (223)
Mój nick
2 miesiące temu
Ludzie ograniczeni umysłowo są przeciwni narkotykom, ale nie są przeciwni alkoholowi. Bo każdy lubi się napić, ale nie każdy chce myśleć o sobie jako o patologii wlewającej w siebie narkotyk. A czymże różni się wódka od kokainy? Tylko tym, że wódka jest kulturowo swojska, znana i nikt się jej nie boi. A przecież to taki sam narkotyk, tak samo wyniszcza i powoduje takie same zgubne skutki społeczne. Pijani kierowcy i mordercy zabijają w Polsce tysiące osób. Jednak każdy lubi sobie strzelić zimne piwko po pracy, albo kilka drinków w piątkowy wieczór i niekoniecznie chce myśleć o sobie jak o narkomanie/alkoholiku. A ja uważam, że skoro narkotyki są nielegalne, to wszelki alkohol też powinien być nielegalny, bo to taki sam narkotyk. Ja alkoholu nie piję, więc inni też nie muszą.
Adik
2 miesiące temu
Marihuany sie nie ćpa , tylko ładnie pali jak paiersosa, człowiek jest przyjemny, stroni od kłopotów, no ale ''znawcy''którzy pierwszy raz spróbowali na imprezie naeebani jak ciężarówka, zawsze będą mieli krytyczne zdanie, ja paląc 15lat zioło będąc pijanym i paląc zioło mam spotęgowaną bombę x5 dlatego nie łączy sie alkoholu z WEEDEM , poza tym nie widze u siebie żadnych negatywnych zmian, mam prace, rodzinę, przyjaciół, kreatywne myślenie, spokój w sobie..wole zapalić niż sie narąbać wódką czy piwami i potem 3 dni chorować, niestety mentalność naszych przywódców jest zbyt kościelna, chrześcijańska nazywaja marihuane ZŁEM, a alkohol widocznie dla nich jest dobry, choć powoduje agresję, odwagę za kółkiem, marskość wątroby czy nawet niepozorny smród,odór z gęby czy dziwne delirium i padaczki alkoholowe, ale co ja tam wiem NA ZDROWIE!
Wiki
2 miesiące temu
Zgadzam się, jeśli decydujesz się na ćpanie to decydujesz się na konsekwencje. A jeśli tego nie rozumiesz to będzie może nawet lepiej dla świata jeśli nie przekażesz swoich genów dalej :)
gościuuuuu
2 miesiące temu
i ma rację..w czym problem?
kakkak
2 miesiące temu
No pewnie i nie wolno ich leczyć na koszt mój i twój na koszt państwa . Tak samo powinno być z pijakami i alkoholikami powinni być leczeni na własny koszt. Wtedy byłaby sprawiedliwość. Masz na to ochotę swoją przyjemnotę i cię stać to nie cię będzie stać na leczenie. Bardzo słuszne i logiczne. Brawo !
sss
2 miesiące temu
Może dziad ma rację ale jego intencje są ohydne, jak zwykle. Przypominam, jego córka była oskarżona o narkotyki
Rozsądny
2 miesiące temu
Do każdego kto krytykuje bo to przecież Korwin i uważa, że tylko zdelegalizowanie narkotyków pomaga z nimi walczyć niech spojrzy na przykład Portugalii i trochę się zastanowi. W 2001 roku w tym kraju zdepenalizowano posiadanie narkotyków na własny użytek, ale sprzedaż nadal jest nielegalna. Wolno posiadać 25 g marihuany, 10 g opium, 5 g haszyszu, 2 g kokainy, 1 g amfetaminy. Oczywiście na własny użytek, a nie na sprzedaż. Za samo posiadanie nie idzie się do więzienia, można być zatrzymanym przez policję i wysłanym przed komisję, która może Cię wysłać na odwyk, ale nie do więzienia. Efekt? Najmniej uzależnionych od narkotyków i najniższa zachorowalność na AIDS w całej Europie. Do tego państwo nie traci środków na walkę z mafiami narkotykowymi, a służby nie zajmują się wymoczkami ze skrętem w kieszeni i mają dzięki temu więcej pieniędzy i czasu na walkę z prawdziwymi przestępcami. Można iść inną, skuteczną drogą, ale na tej całej ,,walce'' z narkotykami, których producenci i dystrybutorzy co roku rosną i rosną, ktoś musi zarabiać naprawdę grubą kasę.
Zieba
2 miesiące temu
Po tym jak mu się nie chciało w Sejmie podnieść jaj to już niczym się nie przypodoba.
Gosc
2 miesiące temu
Uwielbiam tego pana . Zawsze głosuje
Żenada
2 miesiące temu
Jasne zrób pan drugie Stany z prywatną opieką na którą żaden ćpun nie płaci. W efekcie zalegają chodniki chorzy naćpani bezdomni bo żaden szpital ich nie przyjmie..
Jolka
2 miesiące temu
Ktoś znowu chciał z Korwina zrobić idiotę , ale się nie udało- hehehe
Zorro
2 miesiące temu
Dlaczego Korwin znowu ma rację ? No , dlaczego ? Bo inteligentny jest i w dodatku szczery i odważny. Wielu tak myśli, ale są poprawnie politycznie.
Marek
2 miesiące temu
Ja zawsze głosuje na Korwina i nie żałuję:) dobrze gada, normalny facet co mówi co myśli a nie jakiś Hitler. Sam Korwin nie jest rasistą co wiele razy podkreślał, tak samo nie jest jakimś gwalcicielem czy innym zwyrolem. Po prostu ma taki język specyficzny
Bhg
2 miesiące temu
To jest Janusz polityki .
jsjdbf
2 miesiące temu
on ma rację. dlaczego ludzie maja tyle płacić po kątach za dragi? niech cpają i umierają. bedzie mniej idiotow.
baba
2 miesiące temu
pracuje na psychiatrii i wiem co ten człowiek mówi,ćpają my odtruwamy,ratujemy,wychodzi ,ćpa ,wraca,my ratujemy,wychodzi,ćpa........i tak bez końca.Czy jest sens leczenia?Proszę sobie odpowiedzieć
ewa
2 miesiące temu
ma racje ,jak ktoś nie rozumie to znaczy że patrzy tylko na wycinek sprawy
NN.
2 miesiące temu
No szlag mnie trafia, jak kolejny raz czytam wypowiedzi ludzi o szkodliwości marihuany. Najlepiej nie wypowiadać się na tematy, o których nie ma się pojęcia. Ludzie, którzy gadacie tak na marihuanę, jesteście zdrowi? Czy wiecie co to ból, który nie pozwala wam się ruszyć? Wiecie co to znaczy, jak mama nie pozwala ci zasnąć, bo boi się, że już się nie obudzisz? Wiecie co to znaczy pierwsza noc od roku bez wstawania do toalety co dwie godziny? Gdy lekarze mówią ci "spokojnie, leczymy się", a kompletnie nie wiedzą co robią i leczenie nic nie daje. Mi ulgę przyniosła dopiero marihuana, palę ją od 7 lat, nie codziennie, ale regularnie, skończyłam w tym czasie ciężkie studia, mam normalne życie, rodzinę, znajomych. Zawsze już będę chora, czasami są dni, gdy czuję się jak śmieć, jakby miało wykręcić mi układ pokarmowy na drugą stronę, ale ja już wiem co wtedy zrobić, a Wy dalej żyjecie w tym swoim świecie, w którym dzielicie ludzi na normalnych i narkomanów, bo palą trawkę.
andrew
2 miesiące temu
a tu ma rację
gość
2 miesiące temu
oczywiście ,pierwszy dostępny juz jest alkohol,obywatel ma prawo,wieć ,teraz na;eży uwolnić narkotyki ,pod warunkiem ,że skutki bedzie ponosił Korwin
AWE
2 miesiące temu
TYLKO KTO BEDZIE PONOSIL SKUTKI SPOLECZNE TEGO CZYNU?TERAZ Z NASZYCH PIENIEDZY LECZYMY WSZYSTKICH.
MLR
2 miesiące temu
Ludzie, czy Wy używacie rozumu? Czy każdy narkoman da radę brać na śmierć? Może nie doprowadzić się do śmierci. Człowiek po narkotykach jest nieobliczalny, agresywny. Jego wychodzenie z nałogu to tak jak nauka świata przez 5 latka. Trzeba zakazywać brania narkotyków a takich ludzi jak Korwin nie słuchać, bo to jest człowiek chory, który jest pozbawiony człowieczeństwa.
Maja
2 miesiące temu
popieram - dodatkowo narkomani powinni zwracać koszty leczenia w przypadku pobytu w szpitalu
Ania
2 miesiące temu
co by nie mówić - ma racje
...
Następna strona