Trwa ładowanie...
Przejdź na
Cherry
|
aktualizacja

Mąż Joanny Krupy przyleciał do Polski, aby pomóc ukraińskim uchodźcom. "Jestem bardzo dumna" (ZDJĘCIA)

Podziel się:

Joanna Krupa i jej córeczka pożegnały Douglasa Nunesa, który postanowił przylecieć do Polski, aby aktywnie pomagać Ukraińcom w potrzebie. Mąż gwiazdy przybył na dworzec w Przemyślu, skąd zdał relację. "Z każdą minutą przybywa coraz więcej ludzi z Ukrainy".

Mąż Joanny Krupy przyleciał do Polski, aby pomóc ukraińskim uchodźcom. "Jestem bardzo dumna" (ZDJĘCIA)
Mąż Joanny Krupy przyleciał do Polski, aby pomóc ukraińskim uchodźcom (Instagram)

Od ponad dwóch tygodni mieszkańcy Ukrainy żyją w ciągłym niepokoju i stresie związanym z militarnymi działaniami wojsk Władimira Putina. Uchodźcy szukają azylu w sąsiadujących krajach, masowo uciekając z zagrożonej ojczyzny. Do tej pory do Polski przybyło ponad 1,7 miliona Ukraińców.

Mnóstwo osób codziennie stara się okazywać wsparcie i zaoferować realną pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Na Instagramach celebrytów nie brakuje linków kierujących do zbiórek oraz organizacji wspomagających uchodźców. Niektóre gwiazdy, oprócz ciągłego nagłaśniania tematu w mediach społecznościowych, zdecydowały się również na podróż do przygranicznych miejscowości, aby tam bezpośrednio służyć pomocą.

Zobacz także: Ukraińscy sportowcy pomagają i walczą na froncie. "Ta armia nas obroni"

Taką decyzję podjął mąż Joanny Krupy, który wraz z ukochaną i ich dwuletnią córeczką Ashą na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych. W obliczu rozgrywającej się wojny Douglas Nunes postanowił zostawić rodzinę w bezpiecznym miejscu i udał się na polsko-ukraińską granicę, aby zaoferować swoje wsparcie uchodźcom. Krupa opublikowała nagranie w social mediach, na którym razem z małą Ashą żegnają Douglasa gotowego do wylotu.

Mój mąż przemierzył kilka tysięcy mil do Polski, by pomagać potrzebującym ludziom z Ukrainy. Jestem bardzo dumna z Douglasa wraz z naszą córeczką, że zdecydował się być przedstawicielem naszej rodziny, brać czynny udział i wspierać potrzebujących. Staramy się pomagać każdego dnia, mimo że zostałam z Ashą w US, działamy każdego dnia - pisała w poście celebrytka.

Jest to straszna tragedia, przez którą cierpią niewinni ludzie i zwierzęta, jednak jest to piękne, że w takich chwilach wszyscy się jednoczymy! Jestem bardzo dumna z Polaków, to, co się wydarzyło, pokazuje, jak wspaniałym narodem jesteśmy, dajemy przykład i inspirujemy ludzi z całego świata do pomocy. Ja od pierwszego dnia działam i staram się robić wszystko, co w mojej mocy, by dołożyć "swoją cegiełkę", to, co się dzieje, daje mi nadzieję na lepsze życie dla naszych dzieci i pokazuje, jak wspaniałymi ludźmi jesteśmy, czy to wpłacając złotówkę, robiąc kanapki, czy nawet wspierając dobrym słowem… - dodała.

Nunes dotarł już do Przemyśla, do którego trafia najwięcej ukraińskich uchodźców i od razu poinformował w sieci o sytuacji panującej na dworcu:

Stacja kolejowa w Przemyślu na granicy z Ukrainą. Z każdą minutą przybywa coraz więcej ludzi z Ukrainy, w szczególności matek z dziećmi i dziadkami. Polacy spisują się świetnie, oferując im jedzenie, odpoczynek oraz transport do bezpiecznego miejsca zamieszkania. Spotkałem wielu wspaniałych ludzi, którzy pomagają w zorganizowaniu większej liczby samochodów i potrzebnego zaopatrzenia dla osieroconych dzieci oraz niepełnosprawnych osób wciąż przebywających w Ukrainie - relacjonował.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
Oferty dla Ciebie