Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Nie żyje aktor Ryszard Ronczewski. Miał koronawirusa

91
Podziel się

Długoletni artysta gdańskiego Teatru Wybrzeże odszedł w sobotę w wieku 90 lat.

Nie żyje aktor Ryszard Ronczewski. Miał koronawirusa
Nie żyje aktor Ryszard Ronczewski (East News)
bDeVvXZx

W sobotę zmarł Ryszard Ronczewski, aktor Teatru Wybrzeże. Jak poinformował oficjalny serwis gdańskiego Urzędu Miasta, artysta zaraził się koronawirusem.

Aktor brał ostatnio udział w zdjęciach do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. W tym okresie zetknął się z kimś, kto był nosicielem wirusa. Niestety Ronczewski, jako 90-latek, był w grupie podwyższonego ryzyka powikłań związanych z Covidem.

Koronawirus w Polsce. Zapaść służby zdrowia możliwa w ciągu miesiąca. Wiceprezydent Krakowa komentuje

bDeVvXZz

Kondolencje złożył na Facebooku m.in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Odszedł wspaniały artysta, nasz przyjaciel, Sopocianin - Ryszard Ronczewski. (...) ikona sopockiej kultury i człowiek wielkiego serca. (...) wielki aktor, wspaniały przyjaciel, przewodnik, towarzysz, artysta wielkiego formatu, któremu nigdy nie była obojętna otaczająca rzeczywistość. Człowiek niepospolicie szlachetny i życzliwy. (...) Na zawsze zapisał się w naszych sercach.

Pożegnalny wpis zamieściła także prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

Straszny smutek. Zmarł Ryszard Ronczewski, wybitny trójmiejski aktor, przez wiele lat związany z Teatrem Wybrzeże. Wspaniały człowiek, niezwykle utalentowany, aktywny w życiu społecznym i zawodowym - do ostatnich dni na planie filmowym. Ze względu na wiek i chorobę płuc należał do grupy podwyższonego ryzyka - dlatego test potwierdzający zakażenie koronawirusem nie zapowiadał niczego dobrego. Odszedł dziś rano, pozostawiając nam po sobie znakomite role. Spoczywaj w pokoju - napisała.

bDeVvXZF

Ryszard Ronczewski był aktorem filmowym, teatralnym i reżyserem. Debiutował na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi. Od 1984 roku był na stałe związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Współpracował też z Teatrem Atelier w Sopocie. Trzykrotnie otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Wystąpił m.in. w filmach Krzyżacy, Faraon czy O dwóch takich, co ukradli księżyc.

Składamy kondolencje rodzinie i bliskim aktora.

bDeVvXZG
bDeVvYaa
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(91)
BOLO
4 dni temu
WYRAZY WSPÓŁCZUCIA RODZINIE PIĘKNY WIEK
Kondolencje
4 dni temu
Kondolencje dla rodziny. A czy ten pan nie mógł umrzeć zwyczajnie z powodu wieku? Musiał na koronę?
kam
4 dni temu
10 lat temu zmarła moja babcia na starość choć miała 80 lat, na rok przed smiercią miała już Alzheimera. Choroba, otepienie postepowala blyskawicznie. Przestala mowic, chodzić i po 2 miesiącach takiego stanu zmarła. Po prostu. Dzisiaj by powiedziano ze zmarła na covid. 100%na covid, bo nie miała chorób towarzyszących (zawal, udar ,itd) będących bezpośrednią przyczyną smierci. Widać ze ten człowiek jak moja babcua zmarł na starość. A covid będziemy mieć wszyscy prędzej czy później, az zajedziemy odpornosc staną i tyle nie ma co jątrztć. Władza i pieniądze zatrzymały świat, a my niestety nie zdążyliśmy tego światowego testu na inteligencję. Daliśmy się ograć, odebrać pracę, zdrowie i marzenia. Obdarowani nakazami i zakazami z naciagnietymi maskami na twarzy i spryskani odkazaczami boimy się oddychać świeżym powietrzem. Obudzcie się ludzie!
bDeVvYab
Kamila
4 dni temu
Zmarł na starość, tak? Miał 90 lat i nadal pracował, pewnie gdyby się nie zaraził mógłby dożyć 100.
Gosia
4 dni temu
90 lat to piękny wiek. Niestety ale to już pora na odejście.
Najnowsze komentarze (91)
Kosa
2 dni temu
Chyba umarł że względu na wiek 90 lat, a nie wirusa .......pogrzeb odbył się normalnie
Bas.
3 dni temu
ludzie...do cholery..miał 90 lat...chciałabym dożyć tego wieku. Hasło umarł na covid straszą innych, mnie śmieszą..umarł bo był stary, może na coś chory.. moja babcia gdy zmarła miała 89 lat, moja mama 69. Ja jeśli bedę miała szczęscie dożyję 60
Kpina
3 dni temu
A to ludzie inaczej już dziś nie umierają?
Ewa
3 dni temu
A ja go pamiętam z filmu Szatan z siódmej klasy.
Aneta
3 dni temu
Właśnie p.Ronczewskiego oglądałam w "Ojcu Mateuszu"jako pułk.Buławę...znakomity aktor.
klaudiabuz
3 dni temu
Hej, ostatnio na Onet mówili o babce, która schudła przeszło 10 kilo w dwa miesiące korzystając z diety Anusi (najlepiej sprawdzić w google). Wcinała jakieś produkty z niskim IG, stewię, błonnik i coś tam jeszcze poza tym. Jeśli ktoś z osób tutaj ma jakiekolwiek doświadczenia odnośnie tej diety - byłabym wdzięczna o opinię. Z góry dziękuję. pozdrawiam ;).
Remix
3 dni temu
Miał 90 lat to umarł. Teraz wszyscy na korone srone umierają.
Cień
3 dni temu
Nie miał!!!!!! Rodzina p przyjaciele potwierdzili ze żadnego wirusa nie miał!!!!
bDeVvXZT
Gordon
3 dni temu
Widzieliście filmik, na którym dziennikarz TVP mówi, że teraz wpisują covida w akt zgonu, bo taki jest obowiązek? Jak się pomylą albo zapędzą to powiedzą prawdę
Lola
3 dni temu
Jakby miał grypę albo zapalenie płuc to też byście to podkreślili? Co za propaganda. Może zmarł na starość ale koronka się lepiej klika
Kordula
3 dni temu
Dziadek miał 90 lat i umarł ze starości po co ta corona starość starość
Iwo
3 dni temu
Konfederacja sieje kłamstwa i oszukuje społeczeństwo.Braunappowinni zamknąć do pierdla.Cu ludzie sa CHORZY PSYCHICZNIE.Co to za palanty glosuja na takich PRZYGLUPOW?
Gaja
3 dni temu
Daj Boże każdemu dozyc takievo wieku w pełni sił.
Drama
3 dni temu
Masakra. Gdyby nie ten wirus to by żył 250 lat
...
Następna strona
bDeVvYav