Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Nie żyje aktor Ryszard Ronczewski. Miał koronawirusa

90
Podziel się

Długoletni artysta gdańskiego Teatru Wybrzeże odszedł w sobotę w wieku 90 lat.

Nie żyje aktor Ryszard Ronczewski. Miał koronawirusa
Nie żyje aktor Ryszard Ronczewski (East News)
bDnUrBDp

W sobotę zmarł Ryszard Ronczewski, aktor Teatru Wybrzeże. Jak poinformował oficjalny serwis gdańskiego Urzędu Miasta, artysta zaraził się koronawirusem.

Aktor brał ostatnio udział w zdjęciach do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. W tym okresie zetknął się z kimś, kto był nosicielem wirusa. Niestety Ronczewski, jako 90-latek, był w grupie podwyższonego ryzyka powikłań związanych z Covidem.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zapaść służby zdrowia możliwa w ciągu miesiąca. Wiceprezydent Krakowa komentuje
bDnUrBDr

Kondolencje złożył na Facebooku m.in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Odszedł wspaniały artysta, nasz przyjaciel, Sopocianin - Ryszard Ronczewski. (...) ikona sopockiej kultury i człowiek wielkiego serca. (...) wielki aktor, wspaniały przyjaciel, przewodnik, towarzysz, artysta wielkiego formatu, któremu nigdy nie była obojętna otaczająca rzeczywistość. Człowiek niepospolicie szlachetny i życzliwy. (...) Na zawsze zapisał się w naszych sercach.

Pożegnalny wpis zamieściła także prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

bDnUrBDx

Straszny smutek. Zmarł Ryszard Ronczewski, wybitny trójmiejski aktor, przez wiele lat związany z Teatrem Wybrzeże. Wspaniały człowiek, niezwykle utalentowany, aktywny w życiu społecznym i zawodowym - do ostatnich dni na planie filmowym. Ze względu na wiek i chorobę płuc należał do grupy podwyższonego ryzyka - dlatego test potwierdzający zakażenie koronawirusem nie zapowiadał niczego dobrego. Odszedł dziś rano, pozostawiając nam po sobie znakomite role. Spoczywaj w pokoju - napisała.

Ryszard Ronczewski był aktorem filmowym, teatralnym i reżyserem. Debiutował na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi. Od 1984 roku był na stałe związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Współpracował też z Teatrem Atelier w Sopocie. Trzykrotnie otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Wystąpił m.in. w filmach Krzyżacy, Faraon czy O dwóch takich, co ukradli księżyc.

Składamy kondolencje rodzinie i bliskim aktora.

bDnUrBDy
bDnUrBDz
bDnUrBDS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(90)
BOLO
miesiąc temu
WYRAZY WSPÓŁCZUCIA RODZINIE PIĘKNY WIEK
Kondolencje
miesiąc temu
Kondolencje dla rodziny. A czy ten pan nie mógł umrzeć zwyczajnie z powodu wieku? Musiał na koronę?
kam
miesiąc temu
10 lat temu zmarła moja babcia na starość choć miała 80 lat, na rok przed smiercią miała już Alzheimera. Choroba, otepienie postepowala blyskawicznie. Przestala mowic, chodzić i po 2 miesiącach takiego stanu zmarła. Po prostu. Dzisiaj by powiedziano ze zmarła na covid. 100%na covid, bo nie miała chorób towarzyszących (zawal, udar ,itd) będących bezpośrednią przyczyną smierci. Widać ze ten człowiek jak moja babcua zmarł na starość. A covid będziemy mieć wszyscy prędzej czy później, az zajedziemy odpornosc staną i tyle nie ma co jątrztć. Władza i pieniądze zatrzymały świat, a my niestety nie zdążyliśmy tego światowego testu na inteligencję. Daliśmy się ograć, odebrać pracę, zdrowie i marzenia. Obdarowani nakazami i zakazami z naciagnietymi maskami na twarzy i spryskani odkazaczami boimy się oddychać świeżym powietrzem. Obudzcie się ludzie!
bDnUrBDT
Kamila
miesiąc temu
Zmarł na starość, tak? Miał 90 lat i nadal pracował, pewnie gdyby się nie zaraził mógłby dożyć 100.
Gosia
miesiąc temu
90 lat to piękny wiek. Niestety ale to już pora na odejście.
Najnowsze komentarze (90)
Kosa
miesiąc temu
Chyba umarł że względu na wiek 90 lat, a nie wirusa .......pogrzeb odbył się normalnie
Bas.
miesiąc temu
ludzie...do cholery..miał 90 lat...chciałabym dożyć tego wieku. Hasło umarł na covid straszą innych, mnie śmieszą..umarł bo był stary, może na coś chory.. moja babcia gdy zmarła miała 89 lat, moja mama 69. Ja jeśli bedę miała szczęscie dożyję 60
Kpina
miesiąc temu
A to ludzie inaczej już dziś nie umierają?
Ewa
miesiąc temu
A ja go pamiętam z filmu Szatan z siódmej klasy.
Aneta
miesiąc temu
Właśnie p.Ronczewskiego oglądałam w "Ojcu Mateuszu"jako pułk.Buławę...znakomity aktor.
Remix
miesiąc temu
Miał 90 lat to umarł. Teraz wszyscy na korone srone umierają.
Cień
miesiąc temu
Nie miał!!!!!! Rodzina p przyjaciele potwierdzili ze żadnego wirusa nie miał!!!!
Gordon
miesiąc temu
Widzieliście filmik, na którym dziennikarz TVP mówi, że teraz wpisują covida w akt zgonu, bo taki jest obowiązek? Jak się pomylą albo zapędzą to powiedzą prawdę
bDnUrBDL
Lola
miesiąc temu
Jakby miał grypę albo zapalenie płuc to też byście to podkreślili? Co za propaganda. Może zmarł na starość ale koronka się lepiej klika
Kordula
miesiąc temu
Dziadek miał 90 lat i umarł ze starości po co ta corona starość starość
Iwo
miesiąc temu
Konfederacja sieje kłamstwa i oszukuje społeczeństwo.Braunappowinni zamknąć do pierdla.Cu ludzie sa CHORZY PSYCHICZNIE.Co to za palanty glosuja na takich PRZYGLUPOW?
Gaja
miesiąc temu
Daj Boże każdemu dozyc takievo wieku w pełni sił.
Drama
miesiąc temu
Masakra. Gdyby nie ten wirus to by żył 250 lat
Yhy
miesiąc temu
Ludzie starzy nie umierają już na starość, tylko na koronkę, bo takie sąa obecne trendy i wszem obecna narracja.
...
Następna strona
bDnUrBEn