Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Piotr Jacoń zwierza się w "Mieście kobiet": "Myślimy o przyszłości córki, JUŻ NIE UŻYWAM SŁOWA "SYN""

234
Podziel się:

Piotr Jacoń, dziennikarz i prywatnie ojciec transpłciowej córki Wiktorii, gościł w programie "Miasto kobiet". Jak sam twierdzi, dziś dużo lepiej rozumie potrzeby i tożsamość własnej pociechy. "Jestem już trochę na innym etapie, to jest raptem parę miesięcy" - wyznał.

Piotr Jacoń zwierza się w "Mieście kobiet": "Myślimy o przyszłości córki, JUŻ NIE UŻYWAM SŁOWA "SYN""
Piotr Jacoń otwiera się na temat doświadczeń z coming outem transpłciowej córki ("Miasto kobiet" TVN Style, Facebook.com)

Piotr Jacoń kilka miesięcy temu wyznał na łamach magazynu "Replika", że jego dziecko dokonało coming outu jako osoba transpłciowa. Jak sam wspominał, Wiktoria od początku mogła liczyć na wsparcie jego i żony, z którą od razu "weszli w tryb pełna akceptacja". Niestety polskie prawo jest dużo mniej przychylne wobec osób transpłciowych, o czym sam się przekonał.

Choć Piotr Jacoń otoczył córkę opieką oraz atmosferą akceptacji i zrozumienia, to osoby LGBT+ wciąż spotykają się z ostracyzmem ze strony części społeczeństwa. Dziennikarz w końcu napisał książkę zatytułowaną "My trans", w której zawarł reportaże ukazujące niekiedy bardzo trudne historie osób transpłciowych i ich rodzin. Udzielił też wielu wywiadów, w których otworzył się na temat coming outu Wiktorii.

Zobacz także: Nie tylko Elliot Page. Osoby transpłciowe w show-biznesie

Teraz Jacoń zgodził się na rozmowę z dziennikarkami "Miasta kobiet", a wraz z nim na kanapie zasiadły znana z "Top Model" Sophia Mokhar i Ewelina Negowetti. Piotr nie tylko ponownie opowiedział o swoich doświadczeniach, lecz także przyznał, że przez ostatnich kilka miesięcy niektóre wątki z książki uległy naturalnej dezaktualizacji. Miniony czas pozwolił mu bowiem wiele zrozumieć.

[Trans - przyp.red.] to jest moja córka, której się ciągle uczę. Teraz, jak czytasz ten fragment ze wstępu, to widzę, jak on się dezaktualizuje. Jestem już na trochę innym etapie, to jest raptem parę miesięcy - przyznał.

Dziennikarz wspominał wcześniej, że z początku coming out córki był dla niego bardzo emocjonalnym momentem. Z czasem jednak zrozumiał położenie własnego dziecka i dziś w pełni akceptuje jego tożsamość.

Parę miesięcy wstecz, a ja już nie używam słowa syn, bo trochę nie mam potrzeby, może trochę się bronię przed tym. Tak bardzo już jestem na etapie "mam córkę", "jestem z córką", "myślimy o przyszłości córki", że nie myślimy o przeszłości - mówił.

Postawa godna podziwu?

Kuba Wojewódzki ma obsesję na punkcie Pudelka? Dowiecie się w najnowszym Pudelek Podcast!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(234)
nata
9 miesięcy temu
super, każdemu dziecka życzyć rodziców w trybie: pełna akceptacja
Sandi
9 miesięcy temu
Wspaniale, ze ktoś może liczyć na miłość i wsparcie rodziców w trudnej sytuacji.
Jolo
9 miesięcy temu
Miłość rodzica jest ponad wszystko
Matka
9 miesięcy temu
Rodzice , kochajcie swoje dzieci - macie doskonały przykład - bo one są waszym skarbem.
Gość
9 miesięcy temu
Nudzi mnie już ten temat. Chłopak chciał to zmienił płeć. Ważne by takie decyzje podejmowały osoby dorosłe, nie 2latki jak u Charlize Theron
Najnowsze komentarze (234)
fsdf
4 miesiące temu
To jest chore!
Leman
8 miesięcy temu
Miłość jest bezwarunkowa.... Cieszę się że Wiktoria ma właśnie tanich rodziców ❤️❤️❤️
Beata
9 miesięcy temu
Panie Piotrze.Masz wspaniałą córkę,a córka wspaniałych rodziców.Brawo
deoand
9 miesięcy temu
No przynajmniej jedno zdjęcie tej bohaterki / bohatera /zmiany płci -jeśli to ta w środku a nie samego Jaconia . Zmienił płeć to zmienił - Bagrodzki - Grodzka też zmienił płeć i co z tego - nawet do Sejmu się dostał/a . Czyzby córka Jaconia też gdzie zamierzała kandydować - pewno by ją wybrali .?
Taka prawda
9 miesięcy temu
Wy widzieliście, jak on opisywał całą sytuację jaks miesiąc, czy dwa, temu. Opowiadał, że jak przyszli do sądu w tej sprawie, to trzymali się za ręce, a kiedy sąd kazał stanąć naprzeciw siebie to przeżywał, że "sąd rozdzielił polską rodzinę" . Kiedy sąd poprosił o przedstawienie się, to córka, (wtedy chyba jeszcze syn) zaczęła się trząść i płakać," wręcz wyć", bo nie chciała przedstawiać się starym imieniem... Takie rzeczy opowiada kochający ojciec???... Wszystko, to promocja siebie (bo taka teraz moda) i książki, która już zdążył napisać...
Jola
9 miesięcy temu
Ojciec lansuje się na dziecku. Chłopak przyznał, że jest dziewczyną ok rok temu, a ojciec już 2 miesiące temu reklamował książkę...
czytam
9 miesięcy temu
te komentarze "brawo", "wspanialy" really? chlopak ma zaburzenia osbowosci, leczymy nie k... mowimy ze jest kobieta czy kogutem!!!
stolwigilijny
9 miesięcy temu
dobrze ze w widelec sie kolega nie zamienil
majka
9 miesięcy temu
Jest to wielja tragedia dla rodzica
OBIEKTYWNY
9 miesięcy temu
UWAGA !!!!!! Bo sama rodzina Piotra Jaconia ma cos nie tak z prawidłową genetyka !!!!!! Jeżeli dochodzi do takich sytuacji rodzinnych jak u Jaconia, to trzeba poddać sie badaniom genetycznym. Uważam, ze ta rodzina ma zaburzenia genetyczne, co wiaze sie z ich skutkami rodzinnymi.
Ggkk
9 miesięcy temu
Wspaniały człowiek
Mark
9 miesięcy temu
to miasto kobiet jest przez prowadzące beznadziejny ,tylko dzieki gosciom ten program jeszcze funkcjonuje ...Pytam grzecznie czy nie moze tylko jedna osoba prowadzic ten program i to zupelnie nowa profesjonalna osoba na ktorej mozna byloby oko zawiesić?
Jot 23
9 miesięcy temu
Cudownie ludzkie.
DORKA56
9 miesięcy temu
współczuje mu jako ojcu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie