Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|

Weronika Rosati wspiera Strajk Kobiet z USA: "Chodzę sobie na hiking, a tymczasem wy wychodzicie na ulice"

100
Podziel się

Celebrytka wzruszyła się, nagrywając InstaStories o protestach w Polsce. "Nawet nie wiecie, ile wiem o próbach uciszenia głosu kobiet".

Weronika Rosati wspiera Strajk Kobiet z USA: "Chodzę sobie na hiking, a tymczasem wy wychodzicie na ulice"
Weronik Rosati solidaryzuje się z protestującymi Polkami (Instagram, Getty Images)
bDRYbtCd

Niedługo minie tydzień od rozpoczęcia protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji eugenicznej. Od tamtej pory atmosfera wciąż się zagęszcza i nic nie wskazuje na to, by kobiety zrezygnowały z głośnej walki o swoje prawa. O protestach wiedzą już też za granicą, w czym pomaga fakt, że zdjęcia z Polski udostępniają w social mediach największe gwiazdy mające setki milionów fanów.

bDRYbtCf

Wiadomości o strajkach dotarły także do Weroniki Rosati, która mieszka w Los Angeles, wychowując córkę Elizabeth. Celebrytka postanowiła wesprzeć protestujące kobiety, nagrywając dla nich pokrzepiające InstaStories. Najpierw wrzuciła serię selfie, które ozdobiła symbolem błyskawicy.

Zobacz także: Weronika Rosati: "Chcę pokazywać córce świat wartościowy"

Moje życie jest, w porównaniu do tego, co się u was dzieje, na pewno beztroskie – zaczęła trzeźwo, wyliczając wszystkie zajęcia, jakie ma w USA: Zawożę Elę do przedszkola, chodzę sobie na hiking, chodzę sobie na plażę, pracuję nad scenariuszami, czytam książki, widuję się ze znajomymi, pracuję nad projektami, a tymczasem wy wychodzicie na ulice.

bDRYbtCl

Niestety, w pewnym momencie nagranie przerwała Elizabeth, która, wychowywana bezstresowo, domagała się uwagi mamy. Rosati wróciła z przekazem po chwili. Tym razem nałożyła na nagranie czarno-biały filtr i wyraźnie się wzruszyła:

Czuję wyrzuty sumienia, że nie jestem z wami na ulicach, chciałabym tam być z wami, z wami protestować, w was jest ogromna siła. Jestem pod ogromnym wrażeniem wszystkich kobiet, które walczą o inne kobiety. To mnie wzrusza – powiedziała. To jest jedyny sekret, żeby wywalczyć swoje prawa – żeby kobiety trzymały się razem. Nie wiem, jak to powiedzieć, żeby znowu nie mieć kłopotów.

Weronika Rosati odniosła się także do własnej, traumatycznej historii.

Mam nadzieję, że córka będzie żyła w czasach, gdy kobiety będą miały równe prawa. Wiem, że to, co się teraz dzieje, to próba uciszenia głosu kobiet, nawet nie wiecie, ile o tym wiem. Mieszkające w Stanach Polki przeżywają to z wami, w tutejszych wiadomościach jest o tej walce – zakończyła.

bDRYbtCm

Doceniacie jej wsparcie?

bDRYbtCn
bDRYbtCG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(100)
Meg
6 miesięcy temu
Każdy powinien mieć wybór w przypadku urodzenia śmiertelnie chorego dziecka. Niech każdy decyduje według swojego sumienia
Michu
6 miesięcy temu
Napisała to po to, żeby zwrócić uwagę na siebie i swój "hiking". Nie łudźcie się, że takie osoby jak Werka obchodzi cokolwiek poza nimi samymi.
💗💗💗💗
6 miesięcy temu
Współczuję kobietom, zwłaszcza tym młodym, nie dajcie się, walczcie z podłymi dziadami. Straszne to jest. Kobiety, wspierajmy się, szanujmy i jednoczmy, w końcu siła, wiara i nadzieja i wreszcie miłość są rodzaju żeńskiego.
bDRYbtCH
xxx
6 miesięcy temu
Ona nieźle odjechała ja żyję normalnie a wy biedne do protestów na ulicę chodzicie.O coś jej chodziło w tych story ale serio ciężko było sens wyłapać.I mniej w Stanach zakażeń i bezpieczniej.Ale myślę o was w tej biednej polsce.Masakra już by lepiej nic nie mówiła.
barba
5 miesięcy temu
Czego innego można spodziewać się po kobiecie, której ojciec ma na sumieniu uczestnictwo w FOZZ-ie....Żenada
Najnowsze komentarze (100)
Gra
5 miesięcy temu
zwrócenie na siebie uwagi a paplanina byle coś paplać. Szkoda mi jej dziecka.
śliwka
5 miesięcy temu
zalewacie hejtem drogie Panie! a powinnyśmy się solidaryzować a nie dzielić
MissMess
5 miesięcy temu
Hmm...mieszkalam w LA znacznie dluzej niz ta pani i chodzilam na spacery a nie na hiking
zena
5 miesięcy temu
niby celebrytki żeby o sobie przypomnieć raptem stały się bardzo wylewne z własnych doświadczeń wolałabym żeby pracą udawadniały swoje racje np przy maszynach na produkcji za 2600zł
ciekawy
5 miesięcy temu
kiedy Weronika ma urodziny bo nie wiem czy kolejne 500 mam szykować, tak się teraz płaci stróżowi prawa
Hala
5 miesięcy temu
Kogo w USA obchodzi co ona robi ,mysli I mowi.Wolne zarty a Kim Ona jest ???
Zapraszamy
5 miesięcy temu
Weronika, no co Ty? Przecież był strajk w LA, a w niedzielę ma być w SF. A poza tym, w San Francisco też da się zrobić niezły hiking
Maggy
5 miesięcy temu
Witajcie. Świetnie powiedziane. Wg. Suchodolskiego życie dorosłe jest lustrzanym odbiciem dziecinstwa! Przyjrzyjcie się teraz sobie i życiu, jakie wiedziecie..
bDRYbtCz
Aga
5 miesięcy temu
Tak Werka, ty na bank znasz wszystkie problemy kobiet..
jan
5 miesięcy temu
Projekty i scenariusze tej pani to tylko wpisy i bełkot na instagramie.
Lola
5 miesięcy temu
To nie jest wsparcie!To szycie na miarę,swoją miarę!
kilo
5 miesięcy temu
wzruszająca historia...
Gosc
5 miesięcy temu
Zazdroszczę, że moźe mieszkać w innym kraju:)
.....
5 miesięcy temu
P.Weroniko zawsze ładnie się o Pani wypowiadałam. Ale te zdjęcie z fanatyka na policzku powaliło mnie.No cóż zmieniłam o Pani teraz zdanie.Szkoda
...
Następna strona
bDRYbtDb