Wtorek 06.02.2018 10:30

Szyszko odpowiada na ataki Rusin: "A kto to jest?"

Kinga Rusin Jan Szyszko

Szyszko odpowiada na ataki Rusin: "A kto to jest?"

Kinga Rusin od kilku lat jest bardzo zaangażowana w dbanie o środowisko. Dziennikarka ma firmę produkującą ekologiczne kosmetyki, jest też zadeklarowaną zwolenniczką ekologicznego trybu życia. Na swoim profilu na Facebooku często porusza tematy związane z dbaniem o środowisko i ochroną zwierząt. Apelowała już m.in. o segregowanie odpadów, zaprzestanie wycinki drzew czy odstrzału łosi.

Przypomnijmy: Kinga Rusin BRONI ŁOSI na Instagramie: "Nie pozwólmy na KOLEJNE BARBARZYŃSTWO!"

Nic dziwnego, że Kinga walczy także z byłym ministrem środowiska, Janem Szyszko, który zarządził wycinkę Puszczy Białowieskiej, a prywatnie, jako zapalony myśliwy, lubi przyozdabiać swój dom głowami martwych zwierząt. Gdy po niedawnej rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego Szyszko został wreszcie odwołany z funkcji, Kinga triumfowała. Na Instagramie opublikowała długi wpis, nie kryjąc zadowolenia.

Ostatnio Kinga coraz mocniej angażuje się w politykę. Pojawia się nawet w Sejmie na obradach specjalnej podkomisji, gdzie przedstawia postulaty społeczne w sprawie nowelizacji prawa łowieckiego. Niestety pomimo jej zaangażowania, zadecydowano, że prawo łowieckie zostanie zliberalizowane, co oznacza m.in. większą swobodę w odstrzale dzikich zwierząt. Po tym jak odrzucono wszystkie poprawki ekologów, Kinga nie kryła rozżalenia i skrytykowała także nowego ministra środowiska, Henryka Kowalczyka.

W poniedziałek Kinga pojawiła się na kolejnym posiedzeniu komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa, na którym dyskutowano na temat prawa łowieckiego. W trakcie posiedzenia komisje przyjęły kilkanaście poprawek do projektu noweli prawa łowieckiego, które były zbieżne z rekomendacjami zmian, jakie zaproponował resort środowiska. Rusin tym razem także była bardzo aktywna i skomentowała m.in. pojawienie się w Sejmie byłego ministra środowiska.

Dyskusja, która się tutaj toczy i argumenty wysuwane przez stronę społeczną i rolników ma charakter edukacyjny. Nie ma ona żadnego wpływu na proces legislacji, bo posłowie partii rządzącej głosują pod dyktando. Powiedzmy sobie szczerze, że to jest wielką farsą i hipokryzją. Przyszedł wizytator Jan Szyszko i patrzy, czy głosujecie państwo, tak jak on sobie zażyczy - mówiła do posłów PiS prezenterka Dzień Dobry TVN.

Zobacz: Kinga Rusin grzmi na Facebooku: "Polska ma być jedną WIELKĄ RZEŹNIĄ dzikich zwierząt!"

Reporter Wirtualnej Polski Klaudiusz Michalec poprosił Jana Szyszkę o komentarz, jednak ten nie miał pojęcia, o kim mówi dziennikarz.

A kto to jest Kinga Rusin? Proszę się zapytać tej pani, bo ja nie wiem o kogo chodzi - odpowiedział zadowolony. Ja jestem posłem, więc moim obowiązkiem jest być w Sejmie.

Biorąc pod uwagę zaangażowanie, z jakim Kinga bierze udział w ostatnich posiedzeniach komisji, komentarz byłego ministra może ją chyba trochę zaboleć.

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (424)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 424
Odpowiedz
259 150
zgłoś
pau 06.02.2018 10:32
Wy serio myślicie, że ona jest taką gwiazdą, że wszyscy o niej słyszeli? Ahahahahh
Odpowiedz
145 166
zgłoś
Xxx 06.02.2018 10:32
Elegancko i z klasą zaorał tę panią. Szyszko Thug Life!!!:)))
Odpowiedz
128 119
zgłoś
gość 06.02.2018 10:32
No własnie, a kim jest ta Rusinov
Odpowiedz
108 98
zgłoś
gość 06.02.2018 10:32
Chcieliście PiSu to macie... o co te jęki teraz?
Odpowiedz
237 76
zgłoś
gość 06.02.2018 10:32
rozenkowa juz niedługo zrobi sobie koszulke z tym pytanhiem kim jest kinga rusin -,-
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 424