Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|
aktualizacja

Magdalena Ogórek prawi o aborcji: "Dziecko musi zapłacić SKROBANKĄ, bo mamusia NA IMPREZIE SIĘ ZAPOMNIAŁA?"

512
Podziel się:

"Coś mi nie poszło, to sobie pójdę na zabieg i mam z głowy" - mędrkowała "życiowa" Magdalena Ogórek w rozmowie z Żurnalistą. Prezenterka TVP stwierdziła jednak, że są dwie sytuacje, kiedy jej zdaniem aborcja jest dopuszczalna. Łaskawa?

Magdalena Ogórek prawi o aborcji: "Dziecko musi zapłacić SKROBANKĄ, bo mamusia NA IMPREZIE SIĘ ZAPOMNIAŁA?"
Magdalena Ogórek prawi o aborcji (AKPA)

Końcówka roku nie była zbyt łaskawa dla Magdaleny Ogórek. Miesiąc temu niedoszła prezydent Polski pożaliła się za pośrednictwem Twittera, że zaraziła się koronawirusem. Zagrażający życiu patogen pozostawił po sobie uciążliwe powikłania.

Gdy Magdalena Ogórek zdążyła już dojść do siebie po przebytej chorobie, 42-latka powróciła do intensywnego reklamowania swojego najnowszego "dzieła", "Kat kłania się i zabija". Tym sposobem prowadząca program "W kontrze" złożyła niedawno wizytę Żurnaliście, by w jego podcaście poruszyć kilka frapujących słuchaczy kwestii, takich jak między innymi słynny konflikt z Matą.

Zobacz także: Magdalena Ogórek kpi z Biedronia. Cięta riposta w programie

Kolejnym wątkiem, którego Ogórek nie potrafiła przemilczeć, było LGBT. Znana obrończyni tradycyjnych wartości stwierdziła, że w czasach jej młodości nikt nie miał najmniejszego problemu z osobami homoseksualnymi. Według celebrytki ich sytuacja zmieniła się, gdy z biegiem lat społeczność nieheteronormatywna zaczęła wychodzić na ulice i walczyć o swoje prawa. Zdaniem Ogórek wszystko byłoby dobrze, gdy geje i lesbijki przestali "epatować" swoją seksualnością.

Jeżeli chodzi o LGBT, tak jak to określiłeś, ja nie lubię tego sformułowania. Ja w liceum miałam w klasie osoby, które były homoseksualne i nikt z tego nie robił zagadnienia. To nigdy nie było tematem naszych rozmów, czyjeś skłonności. Wiedzieliśmy, że tak jest, to było akceptowalne. Nikt z tego nie robił oręża i nie było to polem do dyskusji. Tylko wiesz co: mam wrażenie, że nie było tego epatowania.

Nie wiem, może to jest to, że ja jestem z konserwatywnej rodziny (...). Mam wrażenie, że sprawy seksualne to jest nasza prywatna sprawa. Zostawiajmy to w sypialni, żyjmy sobie jak chcemy, a od innych ludzi wymagajmy szacunku. Jeżeli zaczyna się z tego robić taki zewnętrzny oręż i pewnego rodzaju ekshibicjonizm, to jest to niedobre, bo po co?! Po co?!

Myślisz, że to jest dobre dla samej społeczności? Myślę, że nie, to robi dużo złego. Myślisz, że my rozumiemy słowo "tolerancja"? Ono jest rozumiane, że ja cię będę tolerował, jeżeli ty będziesz myślał tak jak ja. To jest absurd. Właśnie cały szkopuł polega na tym, że ja mam mieć szacunek i akceptować to, że ty myślisz inaczej.

Magda rozprawiała też na temat karania kobiet za aborcję, co, jak sama twierdzi, jest oczywiście dla ich własnego dobra. Ogórek podała znany przykład "nieodpowiedzialnej kobiety, która poszła na imprezę".

Podtrzymuję to, że aborcja nie powinna być traktowana jako środek antykoncepcji. Popatrz, idzie kobieta na imprezę. Zachowuje się w sposób nieodpowiedzialny i miesiąc po imprezie odkrywa, że jest w ciąży. Teraz co? Zgodnie z moją wiarą i moimi przekonaniami, ktoś może myśleć inaczej, ale tak jak dam muzułmaninowi prawo do wyrażania jego przekonań, tak też chcę, żeby ktoś wysłuchał moich. Uważam, że od momentu poczęcia ona nosi pod sercem nowego człowieka. I w tym momencie ona decyduje nie tylko o sobie, ale o nowym życiu.

"Łaskawa" dziennikarka godzi się na aborcję w przypadku poczęcia w wyniku gwałtu oraz gdy ciąża zagraża życiu matki.

I teraz tak, chwila niefrasobliwości i to dziecko ma zapłacić, powiem bardzo mocno, skrobanką za to, że ta mamusia, która go nie chce, na imprezie się zapomniała, tak? To miałam na myśli mówiąc, że jest duża grupa wśród tych protestujących, która widzi niestety aborcję jako taki środek antykoncepcyjny. Coś mi nie poszło, to sobie pójdę na zabieg i mam z głowy. Z zupełnie inną sytuacją mamy do czynienia, kiedy kobieta padła ofiarą gwałtu. W dwóch wypadkach nigdy w życiu nie pozwolę sobie być sumieniem dla kogoś, kto jest ciężko chory. Jest w ciąży i ma zadecydować teraz, czy moje życie, czy tego dziecka. I tak samo w życiu bym nie narzuciła swojego zdania ofierze gwałtu, dlatego ten kompromis, który obowiązywał, był mi bardzo bliski.

Zdaniem Ogórek, przerywanie ciąży nie powinno być dopuszczalne również wtedy, gdy podczas badań prenatalnych u płodu zostaje wykryty zespół Downa.

Z drugiej strony wiesz, co było bolesne? Strona feministyczna mówi o tym, że istnieje podziemie aborcyjne i jak kobieta będzie chciała, to pojedzie do Czech, gdzie i tak tego zabiegu dokona. Ale teraz była druga strona medalu, że lekarz i rodzice szli na skróty, kiedy dowiedzieli się, że dziecko jest zdrowe, ale jest obarczone zespołem Downa, a na świat przychodzi zdrowa istota, tylko z tym dodatkowym chromosomem, prawda? Zresztą sam TVN robi program na temat takich dzieciaków. Wykorzystywano taki zapis, żeby pod pretekstem tej niepełnosprawności doprowadzić do aborcji.

To już jest dla mnie odmówienie komuś życia, bo co innego jeżeli rzeczywiście lekarz ci mówi: "Proszę pani, pani jest w 5. miesiącu, jest duża szansa, że to dziecko w 6. miesiącu umrze, bo jest tyle wad...". Jeszcze masz wariant taki: rodzisz i oddajesz do adopcji. Wiele rodzin czeka na dzieci.

Myślicie, że "szczerą" rozmową z Żurnalistą Magdalenie Ogórek skutecznie udało się zareklamować swoja książkę?

Kuba Wojewódzki ma obsesję na punkcie Pudelka? Dowiecie się w najnowszym Pudelek Podcast!

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(512)
Gość
5 miesięcy temu
Tak, mnóstwo rodzin czeka na dzieci z wadami. Z jakiego drzewa ona spadła? Moja znajoma od 20 lat opiekuje się dzieckiem, które tylko leży i nie kontaktuje, trzeba zmieniać pieluchy, odsysać ze śluzu i takie tam, wiadomo. Nikt takiego nie weźmie, a raczej każda normalna osoba woli, żeby dziecko się nie urodziło niż gniło w dps.
Nick
5 miesięcy temu
Co to znaczy "mamusia się zapomniała"? Tatuś oczywiście w tym wszystkim nieobecny i nie musi ponosić żadnej odpowiedzialności? Skoro on też zrobił niechciane dziecko to może też powinien odpowiadać? I to kobieta o kobietach mówi, masakra...
Kasia
5 miesięcy temu
A tatuś nie zaszalał? Tylko kobieta się puszcza ? Hipokrytka.
Rdndnd
5 miesięcy temu
Zakaz aborcji dla kobiet? Ok, w takim razie nakaz płacenia i opieki dla mężczyzn a w przypadku dziecka chorego dożywotnio a jak nie więzienie. To tylko kobieta na tej imprezie jest nieodpowiedzialna a facet już nie?
Gosc
5 miesięcy temu
Nikt jej w majtki nie zagląda wiec sama niech zagląda innym
Najnowsze komentarze (512)
Staruszka
4 miesiące temu
Skądinąd ładna kobieta, niemniej jednak tak skoncentrowana na swojej urodzie, że nie można się skupić na temacie rozmowy, w końcu politycznej... Mam na myśli program W tyle wizji, gdzie owa pani ma kolano prawie przy brodzie, dbając o swój wygląd 😂 Ładna,zgrabna, ale niesamowicie wyuzdana😄Ma się wrażenie, że cały czas zapytuje : jak wyglądam? Osoby odpowiadające za jej wygląd na wizji muszą jej chyba nie lubić, bo a to stanik jej wygląda spod sukienki, a to jakaś wyciągnięta bluzka z "cycuszkiem" na rękawie bluzki... Program ma przerwę na informacje i nikt jej nie poprawia w czasie tej przerwy🤔, więc wnioski same się nasuwają... 😆 Dorotka Łosiewicz też jest bardzo inteligentna, ale przy tym skromna, więc znacznie lepiej się na nią patrzy, natomiast panią Ogórek najczęściej przełączam, ponieważ mnie irytuje tym epatowaniem urodą. Pani Ogórek - więcej skromności! To kolano pod brodą niezbyt dobrze wygląda, bo czasami pupę widać 😜😆
mnm
5 miesięcy temu
dlaczego ta kobieta opowiada dydrdymały o "paniach puszczających się na imprezach"? to spłycanie problemu, który jest bardzo poważny, chodzi o zdrowie i życie kobiet i dzieci. Te "panie z imprez" zwykle same wiedzą jak sobie z problemem poradzić. W krajach gdzie aborcja jest legalna, można prowadzić badania i statystyki większość aborcji dokonują kobiety będące w stałym związku, które się na to decydują z różnych przyczyn (zdrowotnych, finansowych, wady płodu itp.) a nie wpadki z dyskoteki.
LESTAK7!
5 miesięcy temu
jAK ONA ZMIENIA POGLĄDY BYLE BYĆ BLISKO TYCH NA GÓRZE!PRZYPOMINAM ,ŻE BYŁA TEŻ BLISKO LEWICY!PRZYJDĄ NOWE RZĄDY,OGÓREK SIĘ POSTARA!
Niech zgadnę
5 miesięcy temu
"gdy z biegiem lat społeczność nieheteronormatywna zaczęła wychodzić na ulice i walczyć o swoje prawa" Czyli społeczność nieheteronormatywna nie może walczyć o swoje prawa? Nie ma prawa do swoich praw?!?!?!
apatyczny
5 miesięcy temu
taki komentarz mi się nasunął z mema widzianego gdzieś w odmętach netu: prawidłowe stwierdzenie to "moja wiara zabrania MI" a nie "moja wiara zabrania TOBIE". nie można wciskać wszystkim na około, na siłę przekonań/wiary obojętnie czy jest się większością czy nie. i na 100% nie powinno się budować prawa na wierze, skoro w konstytucji mamy takie wstawki jak tolerancja, swoboda wyznania i rozdzielność kościoła od państwa. czyjaś wiara jest tak samo prywatną sprawą jak czyjaś orientacja seksualna. epatowanie wiarą jest tak samo złe jak epatowanie orientacją seksualną. rośnie w nas ekstremizm albo LGBT albo narodowościowy albo wiary. nie potrafimy już tolerować inności i będzie coraz gorzej bo pressing społeczeństwa jest skierowany właśnie na podkreślanie swojej "inności"/"odrębności" i to jak najbardziej "krzykliwie".
Kinga
5 miesięcy temu
W 90% przypadków aborcji to jest to to że kobieta nie ma wsparcia w mężczyźnie ma miętkiego faceta i tyle.
Piter
5 miesięcy temu
Z czym te Lemparciary do niej ani klasy ani wdzięku tylko wulgarność i aborcja na życzenie.Pani Magdo jet pani pod każdym względem super.
MMM
5 miesięcy temu
Kobieta kobietom....
Babe
5 miesięcy temu
Mamusia zaszalala, chyba z palcem... Bo żadnej wzmiance o tatusiu... Szkoda się denerwować. Trzeba stąd uciekać bo jak krajem żądzą osoby z takim zdaniem jak ta kobieta to strach tutaj rodzić i mieszkać...
Wika
5 miesięcy temu
Aborcja z przyczyn ubóstwa gwałtu czy choroby no jestem w stanie to zrozumieć ale na życzenie bo kobieta nie chce mieć dziecka bądź już ma i niepotrzebne jest jej następne albo za małe mieszkanie to patologia tfu brzydzę się takimi ludźmi.Tacy nowocześni eko a zwykłych prezerwatyw w kiosku nie potrafią kupić
gość
5 miesięcy temu
zgodnie z biologią to facet jak się nawet mówi, robi dziecko
hkh
5 miesięcy temu
Czy przypadkiem jej mamusia się nie "zapomniała" a skrobanka była przeprowadzona tylko częściowo?
filozof
5 miesięcy temu
Wedlug statystyk ponad 90% ciąż jest z wpadek inaczej rodzaj ludzki by wyginął
filozof
5 miesięcy temu
Wedlug statystyk ponad 90% ciąż jest z wpadek inaczej rodzaj ludzki by wyginął
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie