Trwa ładowanie...
Przejdź na
ŁWI
|

Nowe doniesienia w sprawie śmierci operatorki na planie filmu "Rust". "Ostra amunicja była przechowywana razem ze ślepymi nabojami"

51
Podziel się:

Pojawiają się nowe doniesienia w sprawie śmiertelnego postrzelenia Halyny Hutchins przez Aleca Baldwina. Wiadomo coraz więcej na temat tego, jak mogło dojść do tragicznej w skutkach pomyłki.

Nowe doniesienia w sprawie śmierci operatorki na planie filmu "Rust". "Ostra amunicja była przechowywana razem ze ślepymi nabojami"

Od piątku tragedią na planie filmu "Rust" żyje branża filmowa. Przypomnijmy, że podczas kręcenia zdjęć niczego nieświadomy Alec Baldwin oddał strzał bronią-rekwizytem i ranił dwie osoby. Operatorka Halyna Hutchins zginęła, a reżyser Joel Souza został ranny i trafił do szpitala.

Śledczy wyjaśniają przyczyny tej tragicznej w skutkach pomyłki. Wiadomo już, że Alec Baldwin został przesłuchany przez policję, a następnie zwolniony do domu. W sprawie jak dotąd nikomu nie postawiono zarzutów.

Znanych jest jednak coraz więcej okoliczności, które pozwalają wyjaśnić, jak doszło do tragedii. Jak informuje TMZ, pistolet, z którego oddał strzał Baldwin, był używany przez członków produkcji do ćwiczenia strzałów poza planem. Do tego amunicja ostra i ślepe naboje były przechowywane razem.

Zobacz także: Alec Baldwin zastrzelił operatorkę i zranił reżysera. Tragedia na planie filmowym w USA

Źródła, na które powołuje się tabloid, twierdzą, że niektórzy członkowie produkcji wykorzystywali broń do treningów z ostrą amunicją. Przez zaniedbanie doszło do śmiertelnej pomyłki. Pistolet z pociskiem w ten sposób mógł trafić w ręce nieświadomego tego faktu aktora.

Inne źródło twierdzi, że dwa rodzaje amunicji były przechowywane w jednym miejscu. Do tego osoba odpowiedzialna za rekwizyt była "niedoświadczona" i mogła nie dopilnować wszystkiego. Asystent reżysera filmu Dave Hall miał zresztą poinformować Baldwina, że broń jest bezpieczna w użyciu.

Śledczy zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tragedii, w której śmierć poniosła 42-letnia operatorka Halyna Hutchins.

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(51)
Yyyy
7 miesięcy temu
Co w ogóle robiła na planie ostra amunicja?? Ameryka to też jednak stan umysłu.
Lucha
7 miesięcy temu
Dave Hall pracowal przy Kruku, gdy zginap od postrzalu Brandon Lee Ten sam gosc. Dziwne.
Polak
7 miesięcy temu
producent powinien sporzadzić regulamin i wyznaczyć osoby odpowiedzialne za pilnowanie jego postanowień.
Omg
7 miesięcy temu
Będzie jazda jak się okaże, że rekwizyt był sprowadzony na plan już załadowany. Powinni od tego zacząć, czy naboje włożyli na planie, a jeśli tak to kto się tym zajął i skąd wzięli to wszystko
siara
7 miesięcy temu
Wąski zmarł
Najnowsze komentarze (51)
Hel
7 miesięcy temu
Nie mogli użyć sztuczne pistolety ???? Jakim prawem ze na planie musza użyć prawdziwe pistolety.....????? Nie rozumiem
zaz
7 miesięcy temu
dyrektorem był baldwin i on odpowiada za dobór kadry i dopilnowanie wsztsrkiego a w szczeglnosci tak waznego aspektu jakim jest bron.
wtf
7 miesięcy temu
a ta ostra amunicja.. miala zostac niby keidy uzyta? po co na planie prawdziwa bron nie rozumiem? w któym momencie strzelają z prawdziwych naboi ?
Pudela
7 miesięcy temu
Tak się zastanwiam, co w ogóle robiła ostra amunicją na planie filmu? Grubsza sprawa, czyżby zamach?
Yyyyy
7 miesięcy temu
No ludzie. Myślicie trochę. Celował w kamerę. Bo tego wymagała scena. A kto stał za kamerą? No...? Właśnie. 🤦🤦🤦
Gieniusia
7 miesięcy temu
Po co tam była ostra amunicja
Psycholog
7 miesięcy temu
Zniszczyli jemu ZYcie. Brawo. Będzie musiał z tym żyć.
Weź mnie
7 miesięcy temu
Przystojny Facet
Fakty
7 miesięcy temu
Zwyczajnie została poświęcona ofiarnie w Hollywood to popularne
Heniek
7 miesięcy temu
Napiszcie że umarł ten aktor który grał barmana w Przyjaciołach.
Koko
7 miesięcy temu
Dziwne.... możliwe ze operatorka ( bardzo obiecująca i zdolna) miała zginąć,... Hollywood to jedna wielka „świątynia” konkurencji .
Gość
7 miesięcy temu
Pewnie ktos specjalnie podmienił naboje slepe a ostre można odróżnić
????????
7 miesięcy temu
Dobrze ja rozumiem, tą ostrą amunicję, ale w jaki sposób Baldwin oddał te strzały? Celował w reżysera i operatorkę? To był wygłup? Rykoszet?
........
7 miesięcy temu
Bałagan i nieodpowiedzialność. Dziecko nie matki :(
Oferty dla Ciebie