Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Posłowie Lewicy wspierają społeczność LGBT podczas zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. "Polska jest dla wszystkich" (ZDJĘCIA)

315
Podziel się:

Przedstawiciele partii wyposażyli się w specjalne tęczowe maseczki i flagi. Posłanki ugrupowania na sali sejmowej utworzyły także tęczę za pomocą własnych stylizacji.

Posłowie Lewicy wspierają społeczność LGBT podczas zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. "Polska jest dla wszystkich"  (ZDJĘCIA)
Posłowie Lewicy na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy (East News, Twitter. com @partiarazem)
bEUfuruJ

W czwartek Andrzej Duda został oficjalnie zaprzysiężony na prezydenta Polski, rozpoczynając tym samym drugą kadencję urzędowania na tym stanowisku. Podczas uroczystej ceremonii w budynku Sejmu polityka wspierały ubrana cała na biało żona Agata Kornhauser-Duda oraz córka Kinga.

Polacy zdecydowali, kto ma być ich głową państwa. W wyborach wzięło udział ponad 20 milionów wyborców - to blisko rekordu. To wielkie wyzwanie, które przyjmuje z pokorą - mówił do zgromadzonych na wydarzeniu prezydent.

bEUfuruL

Podczas zaprzysiężenia Andrzeja Dudy nie obyło się bez kontrowersji. Wydarzenie zostało bowiem otwarcie zbojkotowane przez wielu posłów Koalicji Obywatelskiej, którzy nie pojawili się na sali sejmowej. Nieobecni byli także byli prezydenci - Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski. Największym echem w mediach bez wątpienia odbiły się jednak działania przedstawicieli Lewicy.

Posłowie partii postanowili jasno zademonstrować swój sprzeciw wobec kontrowersyjnych wypowiedzi prezydenta w trakcie kampanii wyborczej i jednocześnie solidarność z przedstawicielami społeczności LGBT. Przypomnijmy, że niedługo przed wyborami Andrzej Duda poważnie naraził się wielu środowiskom, twierdząc, że "LGBT to nie ludzie, tylko ideologia", która jego zdaniem zagraża instytucji rodziny.

bEUfuruR

Chcąc podkreślić swoje niezadowolenie, przedstawiciele Lewicy pojawili się przed budynkiem na Wiejskiej uzbrojeni w tęczowe flagi. Na sali sejmowej członkowie klubu osłonili też twarze specjalnymi maseczkami, również z motywem tęczy.

Co ciekawe, posłanki Lewicy zdecydowały się zamanifestować poparcie dla mniejszości seksualnych w Polsce za pomocą swoich strojów. Każda z członkiń partii obecna na zaprzysiężeniu Dudy postawiła na stylizację w innym kolorze, tak, aby po zajęciu miejsc na sali sejmowej barwy ich kreacji tworzyły tęczę.

My, posłanki Lewicy, jesteśmy pod Sejmem. Będziemy na zaprzysiężeniu. Będziemy z tęczą i z przypomnieniem, że ludzie to ludzie. Równość to równość. Miłość to miłość. I jeszcze - że Polska jest dla wszystkich. Ktokolwiek byłby jej prezydentem - napisała na Twitterze Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, pozując z partyjnymi koleżankami przed budynkiem Sejmu.

Przypominamy @AndrzejDuda, że walka o prawa człowieka nikogo nie obraża, a Prezydent RP powinien stać na straży dobra wszystkich obywatelek i obywateli - wtórowała jej Magda Biejat.

bEUfuruS

Warto dodać, że w swoim wystąpieniu podczas uroczystości Andrzej Duda podkreślił, że zamierza być prezydentem wszystkich Polaków.

Jestem otwarty na współpracę i do tej współpracy zachęcam: drzwi Pałacu Prezydenckiego były i zawsze będą otwarte dla różnych środowisk - zapewnił.

Zobaczcie, jak posłowie Lewicy zaprezentowali się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy.

bEUfuruT
bEUfuruU
bEUfurvm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(315)
Wera
rok temu
Co ta Wielgus jeszcze robi w polityce? Dla mnie jest kompletnie skompromitowana poprzez oddanie psów do schroniska, dlatego nigdy nie zagłosuję na Lewicę.
Szok
rok temu
Co za wstyd i żenada.....Nie potrafią uszanować miejsca i powagi uroczystości ,totalny brak kultury ,Polska flaga ma w dalszym ciągu kolor biało czerwony o czym lewacy zapomnieli? To nie był czas ani miejsce na dziwne heppeningi z sześcio kolorową ,,flagą,,
Lgbtqwerty
rok temu
Polska jest dla wszystkich, więc założymy na siebie mniejszościowe flagi. Polska jest tylko dla LGBT? Lewica potrafi mówić tylko o LGBT? Takie mam wrażenie
bEUfurvn
Bas
rok temu
Kobiety bez ogłady i kultury
cooo???
rok temu
Od kiedy Polska ma kolorowa flage???? Wstyd i hanba. Nie to miejsce i nie ten czas na te flage.
Najnowsze komentarze (315)
luk
rok temu
Przecież w innym kraju to policja dawno by ich spałowała- zakłócanie porządku, nielegalne zgromadzenia, zaczepki, popychanie, plucie, tym bardziej w czasach koronawirusa. Dodatkowo powinno się ich przebadać w kierunku aids, bo to przy covidzie stanowi dodatkowe zagrożenie dla policjantów!!!!!!a pro po wczorajszych zajść
Rafal
rok temu
Cóż.. powiem tylko tyle. Przegrywać tez trzeba umieć.. widocznie nie każdy potrafi przyjść to na klatę.
ewa
rok temu
Jak dzieci. Kogo my wybieramy do Sejmu. Ręce opadają.
xyz
rok temu
Wielkie brawa!
Prawda
rok temu
Straszne naprawdę, nic ze sobą nie reprezentują,jakiej równości oni chcą bo nie rozumiem,bycie homoseksualista przestało byc dawno piętnowane, nikt ich nie tłucze,robia normalnie sa kierowniami menadżerami dyrekotami posłami i prezydentami wiec o co chodzi z tą równością o co krzyczą? Oni sami chyba już nie wiedzą, aha a jakby homoseksualizm mial byc taki naturalny to mogli by sami miec ze sobą dzieci..ale nie taka jest natura,ale jak wybrali to ich życie ich sypialnia i nie obchodzi mnie to o robia za drzwiami tylko żeby tego nie wywlekali publicznie bo tez tego zobie nie życzę,moze teraz tak normalni powinni zacząć krzyczeć ze sa tepieni przez tych z lbgt?
Benio
rok temu
Może na głowę co innego sobie założą to lepiej będą wyglądać zero szacunku ale widocznie nie miał ich tego kto nauczyć
Goniek
rok temu
Żenujące ,a te panie okropne ,nie miejsce i czas na to
Polak
rok temu
to sobie znaleźli sojuszników ale cyrk
bEUfurvf
yeti
rok temu
lewica wciąż stacza się w dół i w dół nie zostało jej już ćwierć nawet nie pół
SSssss
rok temu
Zgadzam się. Ta sobą powinna zostać automatycznie skreślona za brak jakichkolwiek pobudek moralnych, a właściwie jeszcze gorzej, za udawanie takowych. Lewica jest mi najbliższa partia polityczna ale na tej osobie tylko traci.
5432
rok temu
BRAWO LEWICA BRAWO!!!!
Sara
rok temu
Żenada z tą Lewicą. Jak nie wystawią kandydata na Prezydanta w osobie Pani Ogórek, to biegają w maseczkach kolorowych i jak papugi, a nie posłanki. Lewico, przebudź się z hipnotycznego snu.
Ciekawy
rok temu
A ta flaga to jest jakiego państwa?
Sara
rok temu
Sala sejmowa to nie klatka dla papug, a tak te panie wyglądały. Żenada, ze to sa nasi posłowie!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUfurvY
bEUfurvZ
bEUfurwa
bEUfurwb
bEUfurwc
bEUfurvH