Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Jacek Kurski został prezesem TVP na kolejną kadencję. "Trzeba robić SŁUSZNE rzeczy. To codzienna, MISYJNA robota"

215
Podziel się

Jacek Kurski został powołany na stanowisko prezesa TVP na kolejną czteroletnią kadencję. Nie ukrywa, że uznaje to za komplement. "Telewizja Polska pod moim kierownictwem trzyma rękę na pulsie emocji narodu i wspólnoty" - zapewnia skromnie.

Jacek Kurski został prezesem TVP na kolejną kadencję. "Trzeba robić SŁUSZNE rzeczy. To codzienna, MISYJNA robota"
Jacek Kurski ponownie wybrany na prezesa TVP (AKPA)
bEhHACOd

Jacek Kurski kieruje Telewizją Polską już od kilku lat, a efekty jego wysiłków są szeroko komentowane przez media. Co prawda od kiedy polityk przejął stery w TVP i rozpoczął proces przekształcania telewizji publicznej w "narodową", zaufanie Polaków do stacji regularnie maleje. Na szczęście prezes ma o swojej działalności lepsze zdanie, które podpiera publikowanymi na Twitterze słupkami oglądalności.

Nie brakuje opinii, że w imię oglądalności Jacek Kurski poświęcił "misyjność" TVP, do której tak chętnie się odwołuje w publicznych wypowiedziach. Prezes Telewizji Polskiej nie zwraca też uwagi na zarzuty o manipulacje ani atakowanie osób niezwiązanych z obozem władzy, a swoje decyzje motywuje mandatem od Rady Mediów Narodowych, która ponownie mianowała go prezesem TVP, znów na cztery lata.

bEhHACOf
Zobacz także: Jacek Kurski znów prezesem TVP. Andrzej Dera pytany o gratulacje od prezydenta

W czwartek poinformowano, że Jacek Kurski, jako zresztą jedyny zgłoszony kandydat do tej roli, ponownie został prezesem TVP. Wybrano go stosunkiem głosów 3:2, a wsparcia udzieliła mu trójka członków Rady Mediów Narodowych reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość. Polityk oczywiście uważa to za swój ogromny sukces, czemu dał wyraz w krótkim wywiadzie dla Wirtualnych Mediów.

bEhHACOl

Telewizja Polska to niezwykle ważna instytucja, moje największe wyzwanie w życiu. Cieszę się, że pomimo tak wielu trudności, polaryzacji, napięć, a także problemów systemowych, udaje się skutecznie realizować misję, a przede wszystkim łączyć ją z oglądalnością. (...) Najkrócej mówiąc: to jest właśnie przepisem na sukces. Trzeba robić słuszne rzeczy, które w dodatku jeszcze będą oglądane - zapewnił.

Kurski nie byłby też sobą, gdyby nie pomachał czytelnikom przed nosem listą swoich osiągnięć, które mają być dowodem na to, że jest skuteczny w roli prezesa TVP.

To się udaje, czy dotyczy Krawczyka, czy też Bożego Ciała i koncertu emitowanego tego dnia, czy też meczów reprezentacji narodowej. Gdyby nie telewizja publiczna, te wszystkie wspólnotowe audycje nie miałyby szansy zaistnieć. (...) Kto, jeśli nie telewizja publiczna, która ma środki, ma pomysł, ma determinację i poczucie empatii wspólnotowej - zrobiłby koncert w 40-lecie próby zamachu na Papieża? Z kolei 18 maja świętowaliśmy 101. rocznicę urodzin Papieża Polaka. 26 maja był znakomity koncert live na Dzień Matki, nikt poza nami nie wpadł na ten pomysł - argumentował.

Niestety wśród najnowszych sukcesów TVP zabrakło niedawnego występu Rafała Brzozowskiego na Eurowizji, jednak, jak powszechnie wiadomo, to nie prezes Kurski powierzył mu to zadanie, o czym boleśnie przekonała się już Maffashion. Co więcej, wystawiona sobie laurka ma jego zdaniem świadczyć o tym, że TVP "łączy misję z oglądalnością".

bEhHACOm

To jest codzienna, misyjna robota, budująca wspólnotę. Myślę, że zostałem prezesem dlatego, że Telewizja Polska pod moim kierownictwem trzyma rękę na pulsie emocji narodu i wspólnoty - podsumował.

Warto wspomnieć, że zgodnie z opublikowanymi w połowie maja wynikami badania CBOS większość ankietowanych negatywnie ocenia działalność tzw. "mediów narodowych". Jest to nie tylko najniższa ocena dla TVP od początku ich realizowania, lecz także pierwszy raz w historii, gdy telewizja publiczna częściej jest oceniana negatywnie niż pozytywnie. Wszystko to przy 1,71 miliarda złotych rekompensaty abonamentowej dla TVP w 2021 roku i jeszcze wyższej dotacji rok temu.

Imponujący sukces?

bEhHACOn

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bEhHACOo
bEhHACOG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(215)
Zosia
1 tyg. temu
Jak to jest możliwe że unieważnili mu małżeństwo z 24letnim stażem i po raz kolejny wziął ślub kościelny....Rydzykowi kupił kolejnego Bentleya dał w łapę na tace dotacje milionowe ....nikt ich nie chce a pchają się
obsrewator
1 tyg. temu
Kurski likwidujesz wspólnotę tego kraju codziennie i systematycznie.
widz
1 tyg. temu
Nie oglądam TVKnurski - całkowita blokada!
bEhHACOH
Jacek
1 tyg. temu
A kto go wybieral?
Gość
1 tyg. temu
Pierwszy raz po 5 latach widziałam kawałek wiadomości w tvpis. Tak tępej, ordynarnej propagandy dla głupich za komuny nie było, a pamiętam te czasy. Wg tvpis największym wrogiem jest obecnie Donald Tusk. Niemcy i Czechy nam zagrażają. Jesteśmy potęgą wojskową. A tak w ogóle to w raju zyjemy. Wierzyc się nie chce, że w dobie internetu można z taką pogardą traktować widzów.
Najnowsze komentarze (215)
ziza
12 godz. temu
Nie wiem jak Kurski to zrobił ale szczerze najwięcej oglądam teraz kanałów tvp a mam kablówkę także mi ich nie brakuje wszystkich , tvp ma mimo wszystko najlepszą ofertę obecnie
Solka
wczoraj
Życzę mu kolejnych super osiągnięć. Ile ludzi tyle opinii, nic się z tym nie zrobi.
Loka
wczoraj
Jest z pewnością osobą, która powinna się tym dalej zajmować skoro dotychczas szło takiej osobie bardzo dobrze.
Kolka
wczoraj
Brawa, zasługuje na to bo robi kawał dobrej roboty :)
hasza
wczoraj
Pewnie, że to praca 24 godziny na dobę. Nie ma znaczenia czy święto czy nie, stale musi podejmować ważne decyzje, często ryzykować. Ja tam mu nie zazdroszczę. Ale radzi sobie, stąd ta kolejna kadencja
tanex
2 dni temu
mam wrażenie że najwięcej mają do powiedzenia ci co nie ogladają tvp i nie wiedzą jak dużo się tam pod względem jakości na plus zmieniło
bobi
2 dni temu
Jest na pewno kontrowersyjną postacią ale kurde no. zna się na tym co robi i robi to dobrze
Lola
2 dni temu
osobiście nie rozumiem tej fali hejtu z powodu tej decyzji. Ja tam odbieram to jako coś dobrego
bEhHACOz
Każek
2 dni temu
Biznes działa tak od wieków - jesteś dobry to cię zostawiają :) Brawo
posia
2 dni temu
Trzeba dać mu szansę, według mnie dobrze się sprawował i kolejny raz też mu się uda :)
pola
2 dni temu
Skoro kura się spisuje, skoro mamy przychody i w tv rzeczywiście jest co oglądac, to czemu miałby nie zostać ponownie prezesem? :p
Werka
2 dni temu
I bardzo słusznie, że żadnej zmiany nie było, nie widzę potrzeby aby ktoś znowu zmieniał to co zostało dotychczas stworzone.
Kolka
2 dni temu
Według mnie to robi kawał dobrej roboty i za jego kadencji Telewizja się mocno rozwinęła.
Hania
2 dni temu
Fajnie, że zostaje na swoim miejscu, zbędne by były zmiany, oczywiście moim skromnym zdaniem :)
...
Następna strona
bEhHACPb