Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Jacek Kurski został prezesem TVP na kolejną kadencję. "Trzeba robić SŁUSZNE rzeczy. To codzienna, MISYJNA robota"

227
Podziel się:

Jacek Kurski został powołany na stanowisko prezesa TVP na kolejną czteroletnią kadencję. Nie ukrywa, że uznaje to za komplement. "Telewizja Polska pod moim kierownictwem trzyma rękę na pulsie emocji narodu i wspólnoty" - zapewnia skromnie.

Jacek Kurski został prezesem TVP na kolejną kadencję. "Trzeba robić SŁUSZNE rzeczy. To codzienna, MISYJNA robota"
Jacek Kurski ponownie wybrany na prezesa TVP (AKPA)
bEDuDfTp

Jacek Kurski kieruje Telewizją Polską już od kilku lat, a efekty jego wysiłków są szeroko komentowane przez media. Co prawda od kiedy polityk przejął stery w TVP i rozpoczął proces przekształcania telewizji publicznej w "narodową", zaufanie Polaków do stacji regularnie maleje. Na szczęście prezes ma o swojej działalności lepsze zdanie, które podpiera publikowanymi na Twitterze słupkami oglądalności.

Nie brakuje opinii, że w imię oglądalności Jacek Kurski poświęcił "misyjność" TVP, do której tak chętnie się odwołuje w publicznych wypowiedziach. Prezes Telewizji Polskiej nie zwraca też uwagi na zarzuty o manipulacje ani atakowanie osób niezwiązanych z obozem władzy, a swoje decyzje motywuje mandatem od Rady Mediów Narodowych, która ponownie mianowała go prezesem TVP, znów na cztery lata.

bEDuDfTr
Zobacz także: Jacek Kurski znów prezesem TVP. Andrzej Dera pytany o gratulacje od prezydenta

W czwartek poinformowano, że Jacek Kurski, jako zresztą jedyny zgłoszony kandydat do tej roli, ponownie został prezesem TVP. Wybrano go stosunkiem głosów 3:2, a wsparcia udzieliła mu trójka członków Rady Mediów Narodowych reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość. Polityk oczywiście uważa to za swój ogromny sukces, czemu dał wyraz w krótkim wywiadzie dla Wirtualnych Mediów.

bEDuDfTx

Telewizja Polska to niezwykle ważna instytucja, moje największe wyzwanie w życiu. Cieszę się, że pomimo tak wielu trudności, polaryzacji, napięć, a także problemów systemowych, udaje się skutecznie realizować misję, a przede wszystkim łączyć ją z oglądalnością. (...) Najkrócej mówiąc: to jest właśnie przepisem na sukces. Trzeba robić słuszne rzeczy, które w dodatku jeszcze będą oglądane - zapewnił.

Kurski nie byłby też sobą, gdyby nie pomachał czytelnikom przed nosem listą swoich osiągnięć, które mają być dowodem na to, że jest skuteczny w roli prezesa TVP.

To się udaje, czy dotyczy Krawczyka, czy też Bożego Ciała i koncertu emitowanego tego dnia, czy też meczów reprezentacji narodowej. Gdyby nie telewizja publiczna, te wszystkie wspólnotowe audycje nie miałyby szansy zaistnieć. (...) Kto, jeśli nie telewizja publiczna, która ma środki, ma pomysł, ma determinację i poczucie empatii wspólnotowej - zrobiłby koncert w 40-lecie próby zamachu na Papieża? Z kolei 18 maja świętowaliśmy 101. rocznicę urodzin Papieża Polaka. 26 maja był znakomity koncert live na Dzień Matki, nikt poza nami nie wpadł na ten pomysł - argumentował.

Niestety wśród najnowszych sukcesów TVP zabrakło niedawnego występu Rafała Brzozowskiego na Eurowizji, jednak, jak powszechnie wiadomo, to nie prezes Kurski powierzył mu to zadanie, o czym boleśnie przekonała się już Maffashion. Co więcej, wystawiona sobie laurka ma jego zdaniem świadczyć o tym, że TVP "łączy misję z oglądalnością".

bEDuDfTy

To jest codzienna, misyjna robota, budująca wspólnotę. Myślę, że zostałem prezesem dlatego, że Telewizja Polska pod moim kierownictwem trzyma rękę na pulsie emocji narodu i wspólnoty - podsumował.

Warto wspomnieć, że zgodnie z opublikowanymi w połowie maja wynikami badania CBOS większość ankietowanych negatywnie ocenia działalność tzw. "mediów narodowych". Jest to nie tylko najniższa ocena dla TVP od początku ich realizowania, lecz także pierwszy raz w historii, gdy telewizja publiczna częściej jest oceniana negatywnie niż pozytywnie. Wszystko to przy 1,71 miliarda złotych rekompensaty abonamentowej dla TVP w 2021 roku i jeszcze wyższej dotacji rok temu.

Imponujący sukces?

bEDuDfTz

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bEDuDfTA
bEDuDfTS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(227)
Zosia
3 miesiące temu
Jak to jest możliwe że unieważnili mu małżeństwo z 24letnim stażem i po raz kolejny wziął ślub kościelny....Rydzykowi kupił kolejnego Bentleya dał w łapę na tace dotacje milionowe ....nikt ich nie chce a pchają się
obsrewator
3 miesiące temu
Kurski likwidujesz wspólnotę tego kraju codziennie i systematycznie.
widz
3 miesiące temu
Nie oglądam TVKnurski - całkowita blokada!
bEDuDfTT
Jacek
3 miesiące temu
A kto go wybieral?
Gość
3 miesiące temu
Pierwszy raz po 5 latach widziałam kawałek wiadomości w tvpis. Tak tępej, ordynarnej propagandy dla głupich za komuny nie było, a pamiętam te czasy. Wg tvpis największym wrogiem jest obecnie Donald Tusk. Niemcy i Czechy nam zagrażają. Jesteśmy potęgą wojskową. A tak w ogóle to w raju zyjemy. Wierzyc się nie chce, że w dobie internetu można z taką pogardą traktować widzów.
Najnowsze komentarze (227)
Leokadia
2 miesiące temu
Bardzo fajnie, że ponownie jest prezesem, w pełni na to zasługuję :) Wszystko dobrze prosperuje.
Żelka
3 miesiące temu
I niech jest dalej prezesem ,komu to szkodzi? On jest całkiem spoko i programy teraz ciekawe sa puszczane w tvp. Rozwinął telewizję publiczną jak nikt wcześniej. Wiec zasług ma mnóstwo.
Renata
3 miesiące temu
A czemu to kogokolwiek dziwi? Przecież jest dobrym prezesem to niby czemu mieliby go nie wybrać ponownie. Ludzie sa jacyś zakręceni....
Sabina
3 miesiące temu
Można Kurskiego nie lubic, ale dobrze tvp zarzadza i nie widzę powodu, dla którego mieliby go wymieniac na kogoś innego
Elżbieta
3 miesiące temu
Można za nim nie przepadać, ale prawda jest taka, że naprawdę potrafi kierować telewizją tak, jak trzeba.
Zuzanna
3 miesiące temu
Tak naprawdę przed Kurskim nie oglądałam TVP w ogóle. Dopiero, gdy objął stanowisko prezesa zaczęły pojawiać się tam materiały, które zaczęły mnie interesować.
Zofia
3 miesiące temu
Moim zdaniem zasłużył na to, aby dalej pełnić funkcję prezesa.
Agata
3 miesiące temu
Moim zdaniem naprawdę na to zasłużył. Kto inny poprowadziłby telewizją tak dobrze?
bEDuDfTL
Ewa
3 miesiące temu
No co jak co, ale umiejętności zarządzania telewizją odmówić mu nie można. Ja strasznie cieszę się, że przedłużono mu kadencję.
Agata
3 miesiące temu
Trzeba być obiektywnym, a jego działania naprawdę bardzo sie przyczyniły do rozwoju TVP. Więc dobrze ze tym prezesem został znów wybrany.
Aśka
3 miesiące temu
dla mnie jak najbardziej on nadaje sie na to stanowisko, wiele dla TVP zdziałał i dobrze ze znów go wybrano
Rumski
3 miesiące temu
Uwazam skoro tak dobrze daje sobie rade na tym stanowisku ,to bardzo dobrze ze go ponownie wybrano
ziza
3 miesiące temu
Nie wiem jak Kurski to zrobił ale szczerze najwięcej oglądam teraz kanałów tvp a mam kablówkę także mi ich nie brakuje wszystkich , tvp ma mimo wszystko najlepszą ofertę obecnie
Solka
3 miesiące temu
Życzę mu kolejnych super osiągnięć. Ile ludzi tyle opinii, nic się z tym nie zrobi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDuDfUE
bEDuDfUF
bEDuDfUG
bEDuDfUH
bEDuDfUI
bEDuDfUn