Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

Michał Wiśniewski nie boi się kryzysu: "Jestem nauczony, jak wytrwać, jedząc CODZIENNIE PLACKI ZIEMNIACZANE"

69
Podziel się

Lider Ich Troje martwi się jednak o cały zespół i resztę branży. "Nie widzą wyjścia z sytuacji".

Michał Wiśniewski nie boi się kryzysu: "Jestem nauczony, jak wytrwać, jedząc CODZIENNIE PLACKI ZIEMNIACZANE"
Michał Wiśniewski o kryzysie w branży muzycznej (East News)
bDJqwiFx

Obserwując działania rządu zmierzające do opanowania pandemii, wiele osób zadaje sobie pytanie, jak daleko posuną się decydenci w odbieraniu ludziom kolejnych przejawów wolności i niezależności. Nie brakuje opinii, że radykalne kroki podejmowane przez rządy wielu państw zakładają, że ludzie są nieodpowiedzialni i nie potrafią sami utrzymać reżimu. Ci, którzy nie godzą się z taką optyką rządzących, protestują.

Protestują też ci, którzy każdego dnia tracą źródła swego dochodu, zamykając firmy, restauracje, odwołując eventy, imprezy i występy. Nie jest tajemnicą, że wiele tygodni zamknięcia oznacza dla niektórych branż wyrok, po którym mogą się już nie podnieść.

bDJqwiFz

Obostrzeniami szczególnie mocno zostali dotknięci przedstawiciele branży muzycznej. Drastyczne ograniczenia w liczbie osób mogących brać udział w imprezach sprawiają, że eventy są odwoływane. Ci, którzy żyli do tej pory z występów, nie widzą nadziei. Najbliższe miesiące dla wielu mogą się okazać bardzo trudne. W tej sytuacji pojawiają się głosy, by rząd wziął pod uwagę również ekonomiczne skutki swoich decyzji.

Wśród osób, które opowiadają się za tym, by władze zaczęły traktować ludzi z większym zaufaniem i pozwoliły na zarabianie w czasie pandemii, jest Michał Wiśniewski. Lider Ich Troje w poniedziałek wziął udział w proteście ludzi kultury, który odbył się na Placu Zamkowym.

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" piosenkarz powiedział, że on sam nie boi się o przyszłość. O wiele bardziej martwi się o ludzi ze swojej ekipy.

bDJqwiFF
Zobacz także: Michał Wiśniewski o proteście artystów. Ma żal do kolegów z branży

Musiałem odwołać kilkadziesiąt koncertów. Ale ja sobie poradzę. Jestem nauczony, jak wytrwać, jedząc codziennie placki ziemniaczane. Już tak kiedyś miałem, gdy byłem bardzo młodym gówniarzem - podkreślił. Ale oni? Muzycy, nagłośnieniowcy, oświetleniowcy, tancerze, ludzie budujący scenę? Ich życie wygląda teraz "chusteczkowo". Nie widzą wyjścia z sytuacji - powiedział.

Lider Ich Troje uważa, że ludzie powinni móc decydować o sobie, powinni mieć przestrzeń, w której będą podejmować decyzje. Wiśniewski nikomu nie życzy źle - nie ma zamiaru konfliktować się z tymi muzykami, którym po drodze z ekipą rządzącą.

bDJqwiFG

Na zdrowie Zenkowi. Nie chciałbym się zachowywać jak typowy Polak: "Niech sąsiadowi ukradną malucha". Musimy gdzieś wypuścić to złe powietrze. Musimy gdzieś wyjść, z czymś poobcować. Ja może nie reprezentuję tej wysokiej sztuki. Ale wierzę w odpowiedzialność ludzi. Tak jak odpowiedzialnie potrafimy chodzić do kościołów. That's it - kończy Wiśniewski.

Ma rację?

bDJqwiGa
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(69)
Kllodynm
4 miesiące temu
Ludzie skąd w Was tyle złych emocji. Michał w swoim komentarzu nikogo nie obraził zwyczajnie wyraził swoje zdanie. Myślę,że bardziej byłoby na miejscu wrzucenie tanich potraw np. Szare kluski. A swoją drogą Michał narobił mi apetytu - idę robić placki.Wszystkich pozdrawiam i zdrowia życzę.
gość
4 miesiące temu
placki to nie tylko ziemniaki niestety tania potrawa nie jest
Just
4 miesiące temu
A alkohol gdzie kupi
bDJqwiGb
Mona
4 miesiące temu
Będą takie czasy ,że mozesz nie mieć na pyry
Gosc
4 miesiące temu
Szkoda , ze tyle dlugow narobiles. Za co placa podatnicy. Tacy jsk ty predzej krasc zaczna I na dno spada...niz czegos sie naucza
Aaa
4 miesiące temu
To jest żałosne zamykać ludziom biznesy z powodu jakiegoś byle wirusa. Skończcie z tymi zakłamanymi statystykami śmiertelności.
Gosc
4 miesiące temu
W ogóle to jak on chce wytrwać na tych plackach? Bimber będzie z nich pędził? Przecież on bez procenta to nawet dnia nie pociągnie.
Gosc
4 miesiące temu
On już zapomniał jak to jest biedę klepać, wiecznie na czyjś koszt żyje.
Siema
4 miesiące temu
Przez twój tryb życia pewnie tylko na to zostało to dlatego taki mundry jesteś
Ja36
4 miesiące temu
Zgadzam się z panem Wiśniewskim.....
Monika
4 miesiące temu
Racja
Aaaa
4 miesiące temu
Może pomogę Ci natrzeć ziemiaków, bo sam nie dasz rady dla tylu dzieci. Bo sam będziesz najedzony a Twoje dzieci będą głodne. Nie myśl tylko o sobie. 😜
kijowskij
4 miesiące temu
swirze za kratkami bedziesz mial do wyboru czarny chleb i czarna kawa albo woda bez % Jak ty wytrzymasz A co z dlugami czerwona nedzo
bDJqwiFT
Deren
4 miesiące temu
Zapytajcie sie swoich dziadków co to jest prawdziwy kryzys i jak oni sobie wtedy dawali rade. Dla wielu dzisiaj maximum kryzysu jest brak zasięgu.
...
Następna strona
bDJqwiGv