Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Ida Nowakowska rozpacza nad "SPROFANOWANYM" kościołem, a internauci grzmią: "NIE WYBIELAJMY TEJ INSTYTUCJI"

695
Podziel się:

Ida Nowakowska wyraziła ubolewanie nad aktem wandalizmu, w wyniku którego ucierpiał jeden z warszawskich kościołów. Bogobojna celebrytka pojawiła się na miejscu i zrobiła sobie zdjęcie z fragmentem Biblii, który wywieszono na fundamencie. "Piękna i mądra odpowiedź na ten czyn zrobiła na mnie wrażenie" - pisze, ale część internautów ma odmienne zdanie...

Ida Nowakowska rozpacza nad "SPROFANOWANYM" kościołem, a internauci grzmią: "NIE WYBIELAJMY TEJ INSTYTUCJI"
Ida Nowakowska rozpacza nad "profanacją" kościoła. Internauci mieli jej coś do powiedzenia... (Instagram.com, AKPA)

Ida Nowakowska już od dawna wyraźnie walczy o miano najbardziej bogobojnej celebrytki i to na tym powoli opiera swoją egzystencję w show biznesie. Choć z początku prezenterka TVP trzymała prywatne poglądy z dala od mediów, to od kilku miesięcy gości na łamach prasy głównie przy okazji wynurzeń na temat wiary, chrztu dzieci czy publicznych dysput z katolickimi tygodnikami.

Z biegiem czasu wiara stała się dla Idy Nowakowskiej nie tylko sposobem na zaistnienie w mediach, lecz także okazją do stawiania się w roli autorytetu. Karciła już celebrytki, które nie chcą chrzcić dzieci czy pomijają aspekt wiary przy okazji celebracji Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie, a zaledwie dwa tygodnie temu biegała z synkiem po scenie na koncercie TVP i uśmiechała się promiennie, gdy Tomasz Wolny bez zająknięcia ogłaszał, że "fundamentem rodziny jest miłość mężczyzny i kobiety".

Teraz Ida kolejny raz dała w sieci wyraz swojej bezgranicznej wierze, a wszystko przez profanację - jak sama to określiła - jednego z warszawskich kościołów. Na jej koncie zagościło nagranie, na którym widzimy, jak celebrytka wraz z synem spogląda smutno na wywieszony na parafii baner. Zapisano na nim cytat z Biblii, którego Nowakowska użyła potem jako części opisu.

Jeden z najpiękniejszych kościołów w Warszawie został sprofanowany. Piękna i mądra odpowiedź na ten czyn zrobiła na mnie wrażenie. "Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają" (Łk 6,27-28) Od "mowy nienawiści" zachowaj nas Panie! Spraw, abyśmy znów byli jedno!" - czytamy.

W jej odezwie do świata znalazło się też miejsce na poniższy cytat z Jana Pawła II.

Nie sposób zrozumieć tego narodu, który miał przeszłość tak wspaniałą, ale zarazem tak straszliwie trudną — bez Chrystusa. Nie sposób zrozumieć tego miasta, Warszawy, stolicy Polski, która w roku 1944 zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, na walkę, w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi, na walkę, w której legła pod własnymi gruzami, jeśli się nie pamięta, że pod tymi samymi gruzami legł również Chrystus-Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu.

Zobacz także: Gwiazdy, które stanęły "za życiem" i są przeciwko protestom

Zgodnie z oczekiwaniami, zdania komentujących są podzielone. Choć był to niewątpliwie akt wandalizmu, który nigdy nie powinien się wydarzyć, to nie brakuje głosów, że Kościół, który regularnie angażuje się w debatę polityczną, sam się naraża na kontrreakcję osób po drugiej stronie barykady. O tym jednak Ida nie wspomniała, toteż przypomnieli jej oczywiście internauci.

Pani Ido, ale to pani pracuje w telewizji, w której często nawiązuje się do nienawiści. Reżimowa telewizja. Woronicza 17 stało się rządową telewizją. Chcę pani przypomnieć, że manipulowanie czyichś wypowiedzi jest zakłamywaniem rzeczywistości - napisała jedna z obserwujących Nowakowskiej.

Dlaczego ten Kościół jest obojętny dla uchodźców? To pani nie boli - zauważa kolejna.

Ido, szkoda, że ta mądra odpowiedź wyszła od instytucji, która ocieka hipokryzją. Proszę, wskaż mi Ido, gdzie znajdę tam tolerancję, skoro z ambony głoszone są hasła nienawiści do... i tu można wymieniać prawie w nieskończoność: gejów, lesbijek, innowierców, kolorowych. Wyszła od instytucji, która przyczynia się do podziałów, nie łączy ludzi, a ich segreguje. Wyszła od instytucji, która ukrywa gorsze zbrodnie niż profanacja zabytku. Jestem wierzący i właśnie dlatego pojawię się tam w momencie, kiedy ten właśnie mądrze odpowiadający kościół odpowie (a dokładnie jego zwierzchnicy, hierarchowie, przestępcy) za swoje słowa i czyny. Nie popieram tego co się wydarzyło, ale nie krystalizujmy tej instytucji, bo ona z wiarą, miłością i szerzeniem pokoju nie ma już dawno nic wspólnego - wtórował jej następny internauta.

Pani Ido, niestety, ale każdy kij ma dwa końce. Taki akt wandalizmu to oczywiście zachowanie na bardzo niskim poziomie. Natomiast niestety, ale to Kościół jest winien temu, że takie akty się pojawiają. Gdzie to miłosierdzie do bliźniego w Kościele, w którym ksiądz na kazaniu mówi, że homoseksualiści to pedofile i "wynaturzeńcy"? Że in vitro to zło? Że rodzina to k+m+dzieci? Że Owsiak to złodziej i należy dawać jedynie na Caritas? Że wśród księży wcale nie ma pedofilów? To jest to miłosierdzie? To Kościół pierwszy rozpoczął wojnę, a takie akty będą się zdarzały, bo ludzie, o których Kościół tak ładnie mówi, będą coraz bardziej chcieli z tym walczyć - dorzucił do dyskusji kolejny.

Oczywiście pod postem pojawiło się też wiele komentarzy, w których internauci zgadzają się ze stanowiskiem Idy, co jedynie pokazuje, jak polaryzujący jest to dziś temat. Sama gwiazda TVP nie zabrała już głosu w sprawie i na cytatach z Biblii się skończyło.

Myślicie, że jednak zdecyduje się na wystosowanie jakiejś riposty?

Zaglądamy do paszportu Anny Wendzikowskiej, która w 2021 roku "odważyła się" spędzić na wakacjach ponad trzy miesiące!

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(695)
gaga
4 miesiące temu
Nie była oburzona zmuszaniem kobiet do rodzenia dzieci, które w męczarniach umrą zaraz po porodzie. Nie była oburzona, kiedy na jaw wychodziły skandale pedofilskie w kościele. Nie była oburzona, kiedy jej telewizja odegrała onkologii 2 miliardy. Ale jest bardzo oburzona napisami na murze kościoła
Helha
4 miesiące temu
Kurski musi być z niej dumny
Prze Pani
4 miesiące temu
Odleciala! Tylko czekac kiedy to ona bedzie odtwarzac stacje drogi krzyzowej. “Wierzaca”. 🤦🏼‍♀️
Alpha
4 miesiące temu
Nieważne czy lubisz Idę czy nie, ale niszczenie kościołów i innych zabytków to czysty wandalizm. Wstyd, ze nie szanujemy własnego kraju.
!!!!!
4 miesiące temu
Ja chcę Kingę !
Najnowsze komentarze (695)
KONSTANTY
2 tyg. temu
U tow.Putina byłaby doskonałym materiałem na drugą Zacharową.
Abc
2 miesiące temu
Tańczy jak jej zagrają...
Aga
3 miesiące temu
Rozumie, że według większości udzielających się tu osób, katolik jest tożsamy z oszołomem, przygłupem no i na pewno jest złą osobą ziejącą jadem. A to że te szatańskie księgi uczą właśnie miłowanie osoby Was krzywdzącej to wybaczam Wam, że macie o mnie takie zdanie. To że zdarzają się księża niegodni tego tytułu, nie daje prawa do dewastowania budynku który dla osób tam przybywających jest niezwykle ważny w sferze duchowej i emocjonanej. Bo to ich rani podobnie jakby wybazgrać im osobisty dom. A do kościoła idę się pomodlić dla siebie samej, nie dla żadnego księdza, wysłuchać słowa Bożego i powielbić Pana, który nie raz dał mi siłę w trudach życia, gdy problemy się napietrzały i wydawały się nie do rozwiązania. I to że ja wierzę a Ty nie wcale nie czyni mnie lub Ciebie złym człowiekiem.
Izydor
3 miesiące temu
Katolicyzm, to nasza historia. On nas ukształtował, naszych dziadów i pradziadów scalił i prowadził do walki o naszą ojczyznę. Gdy go odrzucimy, to kim będziemy?
gość
4 miesiące temu
Odleciała na całego powinna zawód zmienić może klasztor.
bbbbb
4 miesiące temu
jak jakiś ksiądz zabawi się z jej synem to zmieni zdanie
Baśń
4 miesiące temu
Nie lubię tej Pani, robi z siebie Marię na pokaz no i matkę- polkę otuloną pewną instytucją. Szkoda tylko że nie spojrzy na swoje stylizacje w programach bo jakoś niektóre nie pasują do tak nieskazitelnej matki- polki czyż nie?
ogorkowa
4 miesiące temu
Teraz jej dadza nowa posadke w TVP. Bedzie kasiora na Zanzibar! Obluda!
Riri
4 miesiące temu
Kościół od początku powstania miał wielu wrogów i przetrwał.Gdzie teraz są cesarze rzymscy?Nie ma. Kościół przetrwał wielu swoich wrogów, gdyż to dzieło Boże, zbudowane na skale.A lgbt i inna mafia aborcyjna miałaby go pokonać?Jak z motyką na słońce.Ludzie zejdzie na ziemie.
qqq
4 miesiące temu
Budynek nie może cierpieć, żywa istota może cierpieć. To są tylko ściany
Jansen
4 miesiące temu
dobór komentarzy i wydźwięk tekstu całkowicie zdradzają wasze stronnicze nastawienie, popierające pośrednio wandalizm
Zirytowana
4 miesiące temu
Pudel Szczuj dalej,a gawiedź tylko na to czeka Dno
Aga
4 miesiące temu
Kto Was ubiera w ,,pytaniu na sniadanie,,? Stroje koszmarne, zero klasy i elegancji. Ubieracie się jak na piknik. Naprawdę źle to wygląda.
ja_
4 miesiące temu
To się nazywa parcie na szkło za wszelką cenę, przymila się tym Kurskiemu i PiSowi żeby mieć robotę w TVPis, obrzydliwia obłuda.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie